<style>.lazy{display:none}</style>8. Vedat Günyol Deneme Yarışması
23.02.2024 - Güncel Eğitim Sitesine Hoşgeldiniz
Güncel Eğitim Burs Başvurusu Kurslar Burslar KYK Yurt

Vedat Günyol Deneme Yarışması

Vedat Günyol Deneme Yarışması

8. Vedat Günyol Deneme Yarışması

Kartal Belediyesi, Vedat Günyol Deneme Yarışması Düzenliyor. 8. Vedat Günyol Deneme Ödülü 20 Bin Türk Lirası Olarak Belirlendi.

Yarışma Ödülleri
Birincilik Ödülü 20 Bin Türk Lirası
Seçici Kurul Özel Ödülü Ve Genç Deneme Yazarı Ödülü 10 Bin Türk Lirası

Eleştiri Ve Deneme Alanlarında Kendine Özgü Bir Yeri Olan Vedat Günyol, Eleştiriyi Bir Deneme Havasında, Denemeyi De Genel Bir Eleştiri Doğrultusunda İşlemiştir. Başta Edebiyat Alanına Giren Sorunlar Olmak Üzere, Toplumsal Yaşam İçinde İnsanı İlgilendiren Hemen Her Konuya Eğilen Vedat Günyol’u Yaşatmak, Gelecek Kuşaklara Tanıtmak, Deneme Alanındaki Çalışmaları Desteklemek, Yüreklendirmek Ve Başarıları Ödüllendirmek Amacıyla Vedat Günyol Deneme Ödülü Verilir.

Adaylık
Adaylar, Farklı Alan Ve Konularda, Deneme Tarzında Yazılmış, Yayımlanmış Veya Yayımlanmamış İse 1,5 Satır Aralıklı 12 Punto Arial Yada Times New Roman Fontlarıyla En Az 30 Sayfa Türkçe Olarak Yazılmış Çalışmalarıyla Yarışmaya Katılabilirler.

Yürütme Kurulu, Ödül Verileceğini Duyurur Ve Başvurmaları İçin Adaylara Açık Çağrıda Bulunur. Ödül İçin Adaylar Kendileri Başvurabilecekleri Gibi Başka Kişiler, Kurum Ve Kuruluşlar da Aday Bildirebilirler. İlgili Kuruluş Ve Kişiler, Adaylık İçin Gerekli Genel Koşulları Yerine Getirmek Zorundadırlar. Yarışmaya, Yurt İçi Ve Yurt Dışından Herkes Katılabilir.

Ads

Aday Olabilmenin Genel Koşulları
A) Vedat Günyol Ödülü Yazmanlığı’na Gönderilmesi Gereken, Ödüle Başvuru Dosyası Şunları İçermelidir: (Her Birinden 10 Adet)

• Eğer Basılmış İse Adayın Kitabı;

• Eğer Kitap Basılmamış İse En Az 30 Sayfa Ve Spiral Sırtlıkla Ciltlenmiş Çalışma;

• Adayın Özgeçmişi; Adayın Adresini, Telefon Numaralarını, Varsa E-Posta Adresini İçeren İmzalı Başvuru Dilekçesi.

Gönderilen Kitap Ve Dosyalar, Değerlendirme Sonrasında İade Edilmeyecektir.

B) Kendileri Aday Olmaksızın Ödüle Aday Gösterilenlerden, Seçici Kurul’un Değerlendirmesinden Önce Adaylıkları İçin Bizzat Kendilerinden Veya Yasal Vekillerinden Onay Alınır.

C) Son 2 Yıl İçinde Yayımlanan Kitaplar Ödüle Aday Olabilir, Daha Önceki Tarihlerde Yayımlanan Kitaplar Ödüle Aday Olamaz. Daha Önce Ödüle Aday Olan Yazarlar Yeni Eserleriyle Yeniden Aday Olabilir. Ödüle Aday Gösterilen Eserler Bir Daha Aday Olamaz.

D) Ortak Çalışmalar, Ortak Kitaplar Ödüle Aday Olabilir. Çalışmayı Gerçekleştirenler Ortak Aday Sayılır.

E) Ölmüş Kişiler Aday Gösterilemez. Adaylık İçin Başvurmuş Ya Da Gösterilmiş Bir Kişi Adaylıktan Sonra Ölmüş İse Değerlendirmeye Alınır, Kazanırsa Ödül Yasal Mirasçılarına Ödenir.

F) Vedat Günyol Deneme Ödülü’nü Kazananlar, Daha Sonraki Yıllarda Ödül İçin Yeniden Aday Olmak İçin Başvurabilir.

G) 2023 Yılı İçin Adaylık Başvuru Süresi, 31 Temmuz’da Başlar Ve 15 Kasım’da Sona Erer. Postadaki Gecikmeler Kabul Edilmez.

Son Başvuru Tarihi 15 Kasım 2023.

Başvuru Adresi
Ebru Şahin
Kartal Belediyesi
Kültür ve Sosyal İşler Müdürlüğü
Yukarı Mah. Belediye Cad. No: 6 Kartal / İstanbul
0216 280 58 06
ebrusahin@kartal.bel.tr

Detaylar İçin Tıklayın.

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ