25.01.2022 - Güncel Eğitim Sitesine Hoşgeldiniz
Güncel Eğitim Burs Başvurusu Kurslar Burslar KYK Yurt

Vedat Günyol Deneme Yarışması 2021

Vedat Günyol Deneme Yarışması 2021

6. Vedat Günyol Deneme Yarışması

Kartal Belediyesi, Vedat Günyol Deneme Yarışması Başvuruları Başladı.

Yarışma Ödülleri
Birincilik Ödülü 7.500 Türk Lirası
Seçici Kurul Özel Ödülü Ve Genç Deneme Yazarı Ödülü 3 Bin Türk Lirası

Eleştiri ve deneme alanlarında kendine özgü bir yeri olan Vedat Günyol, eleştiriyi bir deneme havasında, denemeyi de genel bir eleştiri doğrultusunda işlemiştir. Başta edebiyat alanına giren sorunlar olmak üzere, toplumsal yaşam içinde insanı ilgilendiren hemen her konuya eğilen Vedat Günyol’u yaşatmak, gelecek kuşaklara tanıtmak, Deneme alanındaki çalışmaları desteklemek, yüreklendirmek ve başarıları ödüllendirmek amacıyla VEDAT GÜNYOL DENEME ÖDÜLÜ verilir.

Adaylık
Adaylar, farklı alan ve konularda, deneme tarzında yazılmış, yayımlanmış veya yayımlanmamış ise en az 30 sayfa Türkçe olarak yazılmış çalışmalarıyla yarışmaya katılabilirler.

Yürütme Kurulu, ödül verileceğini duyurur ve başvurmaları için adaylara açık çağrıda bulunur. Ödül için adaylar kendileri başvurabilecekleri gibi başka kişiler, kurum ve kuruluşlar da aday bildirebilirler. İlgili kuruluş ve kişiler, adaylık için gerekli genel koşulları yerine getirmek zorundadırlar. Yarışmaya, yurt içi ve yurt dışından herkes katılabilir.

Sponsorlu

Aday Olabilmenin Genel Koşulları
a) Vedat Günyol Ödülü Yazmanlığı’na gönderilmesi gereken, ödüle başvuru dosyası şunları içermelidir: (herbirinden 9 adet)
• eğer basılmış ise adayın kitabı;
• eğer kitap basılmamış ise A4 kağıda 1,5 satır aralıklı olarak 12 punto büyüklüğünde Arial ya da Times New Roman fontunda en az 30 sayfa ve spiral sırtlıkla ciltlenmiş çalışma;
• adayın özgeçmişi; adayın adresini, telefon numaralarını, varsa e-mail adresini içeren imzalı başvuru dilekçesi.

Gönderilen kitap ve dosyalar, değerlendirme sonrasında iade edilmeyecektir.

b) Kendileri aday olmaksızın ödüle aday gösterilenlerden, Seçici Kurul’un değerlendirmesinden önce adaylıkları için bizzat kendilerinden veya yasal vekillerinden onay alınır.

c) Son 2 yıl içinde yayımlanan kitaplar ödüle aday olabilir, daha önceki tarihlerde yayımlanan kitaplar ödüle aday olamaz. Daha önce ödüle aday olan yazarlar yeni eserleriyle yeniden aday olabilir. Ödüle aday gösterilen eserler bir daha aday olamaz.

d) Ortak çalışmalar, ortak kitaplar ödüle aday olabilir. Çalışmayı gerçekleştirenler ortak aday sayılır.

e) Ölmüş kişiler aday gösterilemez. Adaylık için başvurmuş ya da gösterilmiş bir kişi adaylıktan sonra ölmüş ise değerlendirmeye alınır, kazanırsa ödül yasal mirasçılarına ödenir.

f) Vedat Günyol Deneme Ödülü’nü kazananlar, daha sonraki yıllarda ödül için yeniden aday olmak için başvurabilir.

g) Her yıl birincilik ödülünü kazanan yazara ve genç deneme ödülünü kazanan yazara, bir sonraki yılın seçici kurul veya yürütme kurulunda, bir yıl süre için gönüllü olarak görev alması teklif edilir. Tekliflerden birinin kabul görmemesi halinde, aynı teklif Seçici Kurul Özel Ödülü verilen yazara yapılır.

h) Ödül alan yapıt, bir kitap olabilecek hacim ve biçemde olması halinde yayımlanacaktır.

ı) 2021 yılı için adaylık başvuru süresi, 19 Temmuz’da başlayacak ve 14 Kasım’da sona erecektir. Postadaki gecikmeler kabul edilmez.

Seçici Kurulun belirlediği ödüller 6 Mart 2022 Pazar günü düzenlenecek törenle sahiplerine verilecektir.

Son Başvuru Tarihi 14 Kasım 2021.

Başvuru Adresi
Ebru Şahin
Kartal Belediyesi
Kültür ve Sosyal İşler Müdürlüğü
Yukarı Mah. Belediye Cad. No: 6 Kartal / İstanbul
0216 280 58 06
ebrusahin@kartal.bel.tr
(Sorularınızı bu adrese iletebilirsiniz.)

Detaylar İçin Tıklayın.

BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ