<style>.lazy{display:none}</style>
22.05.2024 - Güncel Eğitim Sitesine Hoşgeldiniz

Türk Japon Vakfı Afet Eğitimi Materyal Geliştirme Yarışması

Türk Japon Vakfı Afet Eğitimi Materyal Geliştirme Yarışması

Türk Japon Vakfı Afet Eğitimi Materyal Geliştirme Yarışması

Türk Japon Vakfı Afet Eğitimi Materyal Geliştirme Yarışması Düzenliyor. Ödüllü Yarışmaya Türkiye Geneli Resmi Ve Özel Anaokulu, İlkokul, Ortaokul, Lise Ve Dengi Okullarda Görev Yapan Öğretmenler Katılabilir.

Yarışma Ödülleri
Materyaller, Anaokulu Ve İlkokul, Ortaokul, Lise Ve Özel Eğitim Seviyelerine Yönelik Olarak 4 Ayrı Kategoride Ek-1’deki Değerlendirme Kriterleri Doğrultusunda Değerlendirilecek, Layık Bulunması Halinde Aşağıdaki Ödüller Takdim Edilecektir. Ayrıca Öğretmenlerin Görev Yaptıkları Okullara Da Ayni Olarak Ödül Verilmesi Planlanmaktadır.

Birincilik Ödülü 12 Bin Türk Lirası
İkincilik Ödülü 9 Bin Türk Lirası
Üçüncülük Ödülü 6 Bin Türk Lirası
Teşvik Ödülü 3 Bin Türk Lirası

Özel Eğitim Kategorisi Dışındaki Kategorilerde, Özel Gereksinimli Bireylerin Afet Eğitimine Yönelik Geliştirilecek Materyallerin Ödülü Layık Bulunması Durumunda, Yukarıda Belirtilen Ödüller Yüzde 20 Oranında Artırılır.

Başvuru Koşulları
Yarışma Anaokulu, İlkokul, Ortaokul, Lise Ve Özel Eğitim Okullarında Görev Yapan Öğretmenlere Yöneliktir.

Ads

Öğretmenler Bireysel Yada Bir Ekip Olarak Yarışmaya Katılabilir, Ancak Bir Aday Birden Fazla Proje (Materyal) İle Yarışmaya Katılamaz.

Başvuru Dosyası, Ekli Başvuru Dosyası Formatındaki Başları İçermelidir. Gerekirse İlave Başlıklar Da Yarışmacı Tarafından Açıklayıcı Olarak Eklenebilir.

Beyan Kısmında Yazılı Olduğu Şekilde Telif Hakkı Devrine İlişkin Bölüm Uygun Şekilde Düzenlenip İmzalanmalıdır.

Geliştirilen Materyali Açıklamaya Yönelik Görsel – İşitsel Destekleyici Unsurların Yanı Sıra Materyalin Tanıtımı İçin Kısa Bir Videonun Da Gönderilmesi Önerilir.

Materyalin Yarı Finale Seçilmesi Durumunda, Daha Detaylı Anlatımı Ve Öğretim Materyalinin, Yani Sunulan Ürünün / Objenin Özelliğine Bağlı Olarak Bir Modelin Örnek Olarak Sunulması Gerekmektedir.

Materyalin Finale Seçilmesi Durumunda İse, Materyal Sahibinin Tanıtım Sunumu Yapması Ve Ödül Törenine Katılması Beklenmektedir. Proje Sunumunu Yapacak Olan Öğretmenin Ulaşım Ve Gereği Halinde Konaklama Giderleri Türk Japon Vakfı Tarafından Karşılanacaktır.

Afet Eğitimi Materyaline İlişkin Koşullar

Geliştirilecek Materyal Özgün Ve Afet Farkındalığını Artırmaya Yönelik Olmalıdır.

Materyal Geliştirirken Doğa Ve Teknoloji Kaynaklı Yerel Tehlikeler Özellikle Dikkate Alınmalıdır.

Geliştirilen Materyal Öğretim Programı İle Uyumlu Olmalıdır.

Materyal, Afet Eğitiminde Öğrencilere, Okulda Ve Okul Dışında Bulundukları Farklı Ortamlarda, Afet Öncesi, Sırası Ve Sonrasındaki Doğru Davranışları Kazandırmayı Özendirecek Özellikte Olmalıdır.

Materyal, Kullanımı Kolay Ve Yaş Grubuna Bağlı Olarak Öğrencileri Oyunla Ve İlgi Uyandıracak Şekilde (Eğlenceli Bir Şekilde) Eğitmeye Yönelik Olmalıdır.

Materyalin Mümkün Olduğu Kadar Kolay Üretilebilen Ve Çoğaltılabilen Özellikte Olması Önerilir. Ayrıca, Kullanılacak Malzeme Sağlık / Hijyen Ve Güvenlik Kurallarına Uygun Olmalıdır.

Özel Gereksinimi Olan Öğrencilerin Afet Eğitimine Yönelik Sunulacak Materyaller Kendi İçinde Ayrıca Değerlendirilecektir.

Başvuru Takvimi
Son Başvuru Tarihi 17 Ağustos 2022
Jüri Değerlendirme Ve Sonuçların Açıklanması 17 Eylül 2022
Yarı Finale Seçilen Materyallerin Modellerinin Teslimi 1 Ekim 2022
Yarı Finale Seçilen Materyallerin Sunumu (Çevrimiçi) 17 -18 Ekim 2022
Finale Seçilen Materyallerin Sunumu Ve Ödül Töreni 12 Kasım 2022

Yarışma Sonuçlarına İtiraz Etmek İsteyen Katılımcılar 23 Eylül 2022 Tarihine Kadar Yarışmanın Başvuru E-Posta Adresi Olan selentiryaki@tjv.org.tr Adresine Taleplerini İletebilirler. Kesin Sonuçlar 1 Ekim 2022 Tarihinde İtirazlar Değerlendirildikten Sonra Açıklanacaktır.

Başvuru Adresi
Türk Japon Vakfı
Ferit Recai Ertuğrul Caddesi No: 2 Oran Çankaya Ankara
Telefon: 0 312 491 17 48
E-Posta: selentiryaki@tjv.org.tr

Yarışma Şartnamesi İçin Tıklayın.

BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ