08.08.2022 - Güncel Eğitim Sitesine Hoşgeldiniz
Güncel Eğitim Burs Başvurusu Kurslar Burslar KYK Yurt

Terzioğlu Şevkat Yuvası Vakfı Burs Başvurusu

Terzioğlu Şevkat Yuvası Vakfı Burs Başvurusu

Hüseyin Akif Terzioğlu Şevkat Yuvası Vakfı Burs Başvurusu

Hüseyin Akif Terzioğlu Şevkat Yuvası Vakfı Burs Başvurusu Online Olarak Yada Vakıf Merkezine Yapılacak. Burs Başvuru Süresi İçinde Gerekli Belgeleri Teslim Etmeyen Veya Belge Eksiği Olan Öğrencilerin Burs Başvuruları Değerlendirmeye Alınmayacaktır. Burslar Yılda 8 Ay Süre İle Ekim Ve Mayıs Aylarında Ödenmektedir.

Hali Hazırda Vakfımızdan Burs Almakta Olan Tüm Öğrencilerimiz İle Vakıf Burs Şartnamemize Göre Vakfımıza Yeni Burs Başvurusunda Bulunacak Öğrenciler Aşağıda Listelenen Başvuru İçin Gerekli Belgeleri Süresi İçinde Temin Ederek Burs Başvurusunu Gerçekleştirecektir.

Üniversiteliye Burs Veren Vakıflar Kurumlar Listesi İçin Tıklayın.

Burs Başvuru Belgeleri

1) Fotoğraf

Ads
 

GÜNCEL BURS DUYURULARINI KAÇIRMA

Facebook Sayfamızı Takip Et.

Twitter’da Takip Et.

Instagram’da Takip Et.

2) Üniversiteyi yeni kazananlar için ÖSYM Kazandı Belgesi

3) Öğrenci Belgesi (Üniversite öğrencileri için E-Devletten alınabilir.)

4) Onaylı Karne veya Transkript

5) Okuyan kardeşi varsa, kardeşinin/kardeşlerinin öğrenci belgesi

6) Kurum Araştırma Formu (www.terziogluvakfi.org.tr internet adresimizden temin edilebilir.)

7) Vukuatlı Nüfus Kayıt Örneği (E-Devletten alınabilir.)

8) İkametgah Belgesi (E-Devletten alınabilir.)

9) Aile Gelir Durumunu Gösterir Belge (Maaş Bordrosu, Çiftçilik Belgesi, SGK Hizmet Dökümü vs)
(Memurlar için E-Devletten alınabilir.)

10) Üniversite öğrencileri için Adli Sicil Kaydı (E-Devletten alınabilir.)

11) Öğrencinin; anne, baba ve kendisi adına E-Devletten temin etmesi gereken belgeler:
a. Esnaflardan Vergi Dairesi Müdürlüğü kayıtlarında (Vergi, 2022S.K.,Nafaka Vs) mükellefi olup olmadığının, anne, baba ve kendisi adına E-Devletten temin ederek belgelenmesi,
b. SGK Müdürlüğünün kayıtlarında herhangi bir işte çalışmayan veya çiftçi, anne, baba ve kendisi adına E-Devletten temin ederek belgelenmesi,
c. Tapu Sicil Müdürlüğünün kayıtlarında herhangi bir gayrimenkul kaydı olup olmadığının, anne, baba ve kendisi adına E-Devletten temin ederek belgelenmesi, (belgelenemiyorsa, e-devlet ekran görüntüsünün alınması),
d. Tarım ve Orman İl/İlçe Müdürlüğünün kayıtlarında herhangi bir gayrimenkul ve destekleme kaydı olup olmadığının, anne, baba ve kendisi adına E-Devletten temin ederek belgelenmesi,
e. Trafik İl/İlçe Tescil Müdürlüğünün kayıtlarında herhangi bir araç kaydı olup olmadığının, anne, baba ve kendisi adına E-Devletten temin ederek belgelenmesi, (belgelenemiyorsa, e-devlet ekran görüntüsünün alınması),
f. Aile, Çalışma ve Sosyal Hizmetler İl Müdürlüğünün kayıtlarında sosyal yardımlardan yararlanmasına ilişkin bir kaydı olup olmadığının, anne, baba ve kendisi adına E-Devletten temin ederek belgelenmesi,

Nevin Halıcı Yemek Kültürü Vakfı Bursları İçin Tıklayın.

NOT: 2021-2022 Eğitim Öğretim döneminde Vakfımızdan burs alan tüm öğrenciler yarıyıl tatilinde başarı durumunu gösterir belgeyi Vakfımıza teslim etmek zorundadır.
– Aslen Çanakkaleli olmayıp 10 yıldır Çanakkale’de ikamet eden kişiler, Vakfımıza burs başvurusunda bulunabilmeleri için 10 yıldır Çanakkale’de ikamet ettiğini ispatlamak zorundadır. (Örn. 10 yıl öncesine ait karne vs)

Başvuru Koşulları
Türkiye Cumhuriyeti Vatandaşı Olmak
Çanakkale Nüfusuna Kayıtlı Olmak Yada Çanakkale’de İkamet Ediyor Olmak
Başvuru Sahibi Öğrencinin Anne Yada Babasının Çanakkale Nüfusuna Kayıtlı Olması Yada Başvuru Tarihi İtibariyle 10 Yıldır Çanakkale İlinde İkamet Ediyor Olması Gereklidir.
Maddi İmkanlardan Yetersiz Olmak
Başarılı Olmak

Burs Türleri

İlkokul ve Ortaokul Bursu
Türkiye’deki ilk ve orta dereceli okullardan birinde devamlı öğrenci olanlar burs başvurusunda bulunabilir.

Ön Lisans, Lisans ve Yüksek Lisans
Türkiye’deki devlet üniversitelerine bağlı lisans eğitimi veren fakülteler ile ön lisans programlarından birini kazanmış ve kaydını yaptırmış (AÖF hariç) veya bunların herhangi birinde öğrenci olanlar burs başvurusunda bulunabilir.
Vakıf Üniversitelerinin %100 burslu lisans ve ön lisans programları ile devlet üniversitelerinin lisansüstü programlarını kazanmış ve kaydını yaptırmış ya da kayıtlı öğrenciler de burs başvuru koşullarını taşımak kaydıyla burs başvurusunda bulunabilirler.

Üstün Başarı Bursu
Eşit Ağırlık (EA), Sözel (SÖZ) ve Sayısal (SAY) Puan Türlerinde en yüksek puanı alan 10 öğrenci İl Milli Eğitim Müdürlüğü tarafından belirlenerek vakıf yönetimine bildirilir. Bildirilen 10 öğrenci arasından her bir başarı bursu için belirlenen puan türünden en yüksek puanı alarak, bir yükseköğretim kurumuna yerleşen en az üç öğrenciye, Dil Puanı Türünde en yüksek puanı alan en az bir öğrenciye, burs şartnamesinin 9. maddesinde düzenlenen “maddi imkânları yetersiz olmak” şartı dışındaki başvuru koşullarını taşıyanların burs başvurusu kabul edilir.

Hüseyin Akif TERZİOĞLU Üstün Başarı Bursu
ÖSYM tarafından yapılan yerleştirme neticesinde, Çanakkale’de sınava giren öğrenciler arasında, “SAYISAL (SAY)” puan türünde en yüksek puanı alarak, Yükseköğretim Programlarından birine yerleştirilen 3 (üç) öğrenciye sağlanan karşılıksız burstur.

Vali Celalettin TÜFEKÇİ Üstün Başarı Bursu
ÖSYM tarafından yapılan yerleştirme neticesinde, Çanakkale’de sınava giren öğrenciler arasında, “SÖZEL (SÖZ)” puan türünde en yüksek puanı alarak, Yükseköğretim Programlarından birine yerleştirilen 3 (üç) öğrenciye sağlanan karşılıksız burstur.

Avukat Recep KEMAHLI Üstün Başarı Bursu
ÖSYM tarafından yapılan yerleştirme neticesinde, Çanakkale’de sınava giren öğrenciler arasında, “EŞİT AĞIRLIK (EA)” puan türünde en yüksek puanı alarak, Yükseköğretim Programlarından birine yerleştirilen 3 (üç) öğrenciye sağlanan karşılıksız burstur.

Dede Musa BAŞTÜRK Üstün Başarı Bursu
ÖSYM tarafından yapılan yerleştirme neticesinde, Çanakkale’de sınava giren öğrenciler arasında, “DİL (DİL)” puan türünde en yüksek puanı alarak, Yükseköğretim Programlarından birine yerleştirilen 1 (bir) öğrenciye sağlanan karşılıksız burstur.

2021-2022 Dönemi Burs Başvuruları 1 Ekim 2021 İle 1 Kasım 2021 Tarihleri Arasında Alınacak.

Adres: İsmetpaşa Mahallesi Hasan Mevsuf Sokak No: 45 Kat: 1 Terzioğlu İş Hanı Çanakkale
Burs Şartnamesi İçin Tıklayın.

Başvuru İçin Tıklayın.
Web:http://www.terziogluvakfi.org.tr/

BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ