08.08.2022 - Güncel Eğitim Sitesine Hoşgeldiniz
Güncel Eğitim Burs Başvurusu Kurslar Burslar KYK Yurt

NÖVAK Necla Özdemir Vakfı Burs Başvuruları

NÖVAK Necla Özdemir Vakfı Burs Başvuruları

NÖVAK Necla Özdemir Vakfı Burs Başvuruları

NÖVAK Necla Özdemir Vakfı Bursu Eskişehir Osmangazi Üniversitesi Tıp Fakültesi Öğrencilerine Yöneliktir. NÖVAK Necla Özdemir Vakfı Burs Başvurusu Eylül Ayında Tıp Fakültesinin Burs Komisyona Yapılmaktadır. NÖVAK Profesör Doktor Necla Özdemir Vakfı Bursu Birinci Ve Beşinci Sınıflara 10 Ay, Altıncı Sınıflara İse 12 Ay Olarak Verilir. Açık Öğretim, İkinci Öğretim, Yüksek Lisans Öğrencilerine Burs Verilmez.

İletişim Bilgileri: Şair Fuzuli Caddesi Kidan İş Hanı No: 20/2 Eskişehir
Telefon: 0 222 232 12 03
E-Posta: bilgi@novak.org.tr

Burs Başvurusu İçin Eskişehir Osmangazi Üniversitesi Tıp Fakültesinde Okuyor Olmak Yada Yeni Kayıt Olmuş Olmak Gereklidir. Eksik Belge İle Yapılan Başvurular Kabul Edilmez. Başvurular, Eskişehir Osmangazi Üniversitesi Dekanlığı’na Her Öğrenim Yılının Başında Olan Eylül Ayında Yapılacaktır, Doğrudan Vakfa Başvuru Kabul Edilmeyecektir. Eskişehir Osmangazi Üniversitesi Tıp Fakültesi Dekanlığı Vakfın Her Yıl Dönem Başında Burs Vereceği Öğrenci Sayısının İki Katı Kadar Öğrenci Başvuru Belgelerini Vakfa Gönderecek Ve Vakıf Yönetim Kurulu Öğrencileri Çağırıp Bizzat Görüşüp Burs Vereceği Öğrenci Sayısı Kadar Öğrenci Seçimini Yapacaktır.

Başvuru Belgeleri:
1. Burs Başvuru Formu
2. Öğrenim Kurumunuzdan Alınacak ” Öğrenci Belgesi “,
3. Öğrenim Kurumunuzdan Alınacak, 200. – 200. Öğrenim Dönemi Başarı Durumunuzu Gösterir Belge, (Yeni Kayıt Olanlar Hariç),
4. Vakfımızdan Burs Almaya Hak Kazanmış İken, Herhangi Bir Kurum Veya Kuruluştan Da Burs Almaya Hak Kazanan Öğrencilerin Diğer Bursu Vakfımıza Bildirme Mecburiyeti Bulunmaktadır.

Başvuru Koşulları
Atatürk İlke Ve İnkılaplarına Bağlı, Çağdaş, Çalışkan Ve Kabiliyetli Eskişehir Osmangazi Üniversitesi Tıp Fakültesi Öğrencisi Olmak
Adayın Ailesinin Mal Varlığı Ve Gelir Durumunun Eğitimini Devam Ettiremeyecek Kadar Yetersiz Olması Ve Maddi Desteğe İhtiyacı Bulunması.
Fakülteye Yeni Kayıt Yaptıranlar İçin: Kayıt Yaptırdığı Fakülteye Giriş Puanı Sırasına Göre Önde Olmak.

Ads
 

GÜNCEL BURS DUYURULARINI KAÇIRMA

Facebook Sayfamızı Takip Et.

Twitter’da Takip Et.

Instagram’da Takip Et.

Burs Başvurusu Nasıl Yapılır
Yeni Kayıt Yaptıran Öğrenciler İçin Bursa Başvuru, Okumakta Oldukları Tıp Fakültesi Burs Komisyonuna Eylül Ayı İçinde Yapılır.

A -Yeni Kayıt Yaptıran Adaylar, Dekanlıktan Sağlayacakları “Öğrenci Tanıtma Belgesi” ne;
• ÖSYS Sonuç Belgesinin Tıp Fakültesince Tasdikli Örneği,
• Kayıt Yaptırdığı Fakülteye Giriş Puan Sırasını Gösteren Belgenin Tıp Fakültesince Tasdikli Örneği,
• Kaydolduklarına Dair Öğrenci Belgesinin Tıp Fakültesince Tasdikli Örneği Ve
• Aday Tarafından İmzalanmış Mezun Olduktan Sonraki 2 Yıl Sonrasından Başlamak Üzere Bir Tıp Fakültesi Öğrencisini Vakıf Aracılığı İle Okutmayı Taahhüt Eden “NÖVAK Burslusu Bir Öğrenciye Burs Verme Taahhüt Belgesini” İmzalayıp Ekleyerek Tıp Fakültesi Dekanlığı Veya Burs Komisyonu Yetkilisine Verirler.
Taahhüt Belgesi (İndirmek İçin Tıklayın)
Öğrenci Tanıtma Belgesi (İndirmek İçin Tıklayın)

Bursiyer Seçimi
Tıp Fakültelerinin Burs Komisyonları, Burs İçin Başvuran Öğrencilerin Durumlarını İnceler Ve Adaylık Şartlarına Uygun Gördükleri Arasından NÖVAK’ın Bildirdiği Burs Sayısının İki Katı Sayıda Öğrenciyi Belirler. Komisyon Bir Tutanak Ekinde, Seçtiği Öğrencilerin Başvuru Belgelerini NÖVAK Merkezine Gönderir. Vakıf Yönetim Kurulu Bu Belgeleri İnceler Ve Gerekli Görürse Bazı Adayları, Görüşme İçin Çağırabilir. Sonuç, NÖVAK Merkezince Burs Kazanan Öğrencilere Ve İlgili Tıp Fakültesi Dekanlıklarına Yazı İle Bildirilir.

Bursun Ödenmesi
Eylül Ayında Başvuran Ve Burs Almaya Uygun Görülen Öğrencilere En Geç Ekim Ayından İtibaren Ödemelere Başlanır. Öğretim Dönemi Aylarında Burs Ödemesi Yapılır. Eğitimin Olmadığı Aylar İçin Ödeme Yapılmaz. Her Ders Yılı Sonunda Başarılı Olup Bir Üst Sınıfa Geçtiğini Belgeleyen Öğrenciye, Normal Öğrenim Süresi Boyunca Aylık Ödemeler Yapılır. Burs, Aday Her Yıl Sınıfını Geçtiği Ve Ceza Almadığı Takdirde Mezun Oluncaya Kadar Devam Ettirilir.

Vicdani Yükümlülük
Öğrenimini Tamamlayan Her Burslu, İş Hayatına Atıldıktan 2 Yıl Geçtikten Sonra Başlamak Üzere, Vakıfça Kendisine Yapılan Ödemeler Gibi, Yine Bir Tıp Fakültesi Öğrencisine NÖVAK Aracılığı İle Burs Vermeyi Veya En Az Aynı Miktarda Olmak Üzere NÖVAK’a Toplu Veya Her Ay Belirli Bir Miktar Bağış Yapmayı Veya Yapılmasını Sağlamayı Vicdani Bir Yükümlülük Olarak Kabul Eder. Başvuru Belgeleri İle Birlikte İmzalanıp Verilen “NÖVAK Burslusu Bir Öğrenciye Burs Verme Taahhüt Belgesi”, Adaya Burs Verildiği Takdirde Geçerli Olacaktır.
Eskişehir Burs Veren Vakıflar.

BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ