<style>.lazy{display:none}</style>Mimed Mimarlık Öğrencileri Proje Ödülleri Yarışması
02.12.2023 - Güncel Eğitim Sitesine Hoşgeldiniz
Güncel Eğitim Burs Başvurusu Kurslar Burslar KYK Yurt

Mimed Mimarlık Öğrencileri Proje Ödülleri Yarışması

Mimed Mimarlık Öğrencileri Proje Ödülleri Yarışması

Mimed Mimarlık Öğrencileri Proje Ödülleri Yarışması

Mimarlık Eğitim Derneği Mimed Mimarlık Öğrencileri Proje Ödülleri Yarışması Başvuruları.

Yarışmayı Açan kuruluş
Yarışma Mimarlık Eğitimi Derneği [MimED] tarafından her sene periyodik olarak açılmaktadır. Bu sene on dokuzuncusu gerçekleştirilecek olan ‘MimED2020 Mimarlık Öğrencileri Proje Ödülleri’, mimarlık bölümü lisans programlarına kayıtlı öğrencilerin mimari proje stüdyolarının ‘2019-2020 güz’, ‘2019-2020 bahar’ ve bazı üniversitelerimizde yürütülen yaz okulu kapsamındaki ‘2019-2020 yaz’ yarıyıllarını kapsamaktadır. Yaz stajları kapsamında yapılan projeler değerlendirme dışıdır.

Yarışmanın Türü
Yarışma mimarlık bölümü öğrencilerine açık, dijital ön eleme ve çevrimiçi jüri oturumu olmak üzere iki aşamalı olarak düzenlenmiş ulusal bir mimarlık bölümü öğrencileri proje yarışmasıdır.
Yarışmanın ilk aşaması, yarışma web sitesine [www.mimedprojects.com] dijital olarak yüklenen projelerin jüri tarafından değerlendirilmesiyle ardışık dijital ön eleme turları olarak gerçekleşecektir. Yarışmanın ikinci aşaması ise dijital ön eleme aşamasını geçerek seçilen projelerin jüri tarafından çevrimiçi jüri oturumunda değerlendirilmesiyle gerçekleşecektir.

Yarışmaya Katılma koşulları
• Yarışma Türkiye Cumhuriyeti ve Kuzey Kıbrıs Türk Cumhuriyeti’ndeki mimarlık vb. fakültelerinin mimarlık bölümlerine kayıtlı tüm lisans öğrencilerine açıktır.
• ‘Birinci yıl’, ‘İkinci yıl’, ‘Üçüncü yıl’ ve ‘Dördüncü yıl mimarlık öğrencileri proje ödülleri’ olmak üzere dört kategoriden oluşan yarışmaya, öğrenciler ‘2019-2020 güz’, ‘2019-2020 bahar’ ve ‘2019-2020 yaz’ yarıyıllarında mimari proje stüdyolarında tek başına ya da (en fazla 3 kişilik) grup olarak ürettikleri projeleri ile katılabilirler. Dördüncü yıl kategorisine bitirme, diploma, son yarıyıl projeleri vb. dahil değildir.
• Öğrenciler yarışmaya birden fazla proje ile katılabilirler. Her bir proje için ayrı katılım ücreti ödenmesi gerekmektedir. Bir proje birden fazla öğrenci tarafından hazırlanmışsa bir öğrencinin katılım ücretini ödemesi yeterlidir.

Yarışmanın Duyurulması
Yarışma www.mimed.org.tr sitesi üzerinden duyurulmaktadır. Aynı zamanda Türkiye ve Kuzey Kıbrıs Türk Cumhuriyeti’nde yer alan mimarlık okullarının bölüm sekretaryalarına, bölümlerinde duyurulmak üzere yarışma posterleri e-posta olarak yollanmaktadır.

Ads

Yarışma Takvimi
05 Ekim 2020: Yarışmanın İlanı
08 Ekim 2020: Soru Sorma için Son Tarih
12 Ekim 2020: Cevapların İlanı
13 Ekim-02 Kasım 2020: Dijital Kayıtlar ve Projelerin Yüklenmesi
04 Kasım 2020: Proje Yürütücüsü Onayı ve Katılım Ücreti Ödemesi için Son Tarih
30 Kasım 2020: Ön Eleme Sonuçlarının İlanı
05-06 Aralık 2020: Çevrimiçi Jüri Değerlendirmesi
15 Aralık 2020: Sonuçların İlanı
15 Aralık 2020: Çevrimiçi Kolokyum ve Ödül Töreni (17.30 / Zoom / Link www.mimed.org.tr’den İlan Edilecektir.)
15 Aralık 2020-15 Ocak 2021: Proje Sergisi (Çevrimiçi Sergi / www.mimed.org.tr)

Sorular Ve Cevaplar
Yarışmaya ait sorular 05-08 Ekim 2020 tarihleri arasında elektronik posta yoluyla mimedyarisma@gmail.com adresinden iletilecektir. Cevaplar 12 Ekim 2020 tarihinde www.mimed.org.tr adresinde duyurulacaktır.

Ödüller
• MimED öğrenci yarışmasında her bir kategori için bir adet ‘başarı ödülü’, bir adet ‘teşvik ödülü’ ve jüri tarafından belirlenen sayıda ‘jüri özel ödülü’ verilmektedir.

• ‘Başarı Ödülü’, ‘Teşvik Ödülü’ ve ‘Jüri Özel Ödülü’ olmak üzere, tüm ödül alan katılımcılara sertifika ve para ödülü verilmektedir.

• MimED her yarışma dönemi için para ödüllerinin miktarlarını bütçe olanakları içerisinde belirler. MimED2020 için her kategoriden seçilen başarı ödülüne 2.500TL, teşvik ödülüne 1.500TL, jüri özel ödülüne ise 500TL para ödülü verilecektir.

• MimED yarışmada ödül alan tüm projeleri
• yayınlama hakkına sahiptir. Ödül alan tüm projeler MimED tarafından hazırlanacak dijital yayında yer alacaktır. Yarışmada dijital ön elemeyi geçerek ikinci aşamaya katılan bütün projelerde – proje sahibi tarafından aksi belirtilmedikçe
– kimlik bilgileriyle birlikte MimED tarafından yayınlanabilir.

Yarışma Şartnamesi İçin Tıklayın.

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ