26.09.2023 - Güncel Eğitim Sitesine Hoşgeldiniz
Güncel Eğitim Burs Başvurusu Kurslar Burslar KYK Yurt

Mardin Foto Maraton Yarışması

Mardin Foto Maraton Yarışması

Mardin Foto Maraton Yarışması

Mardin Valiliği Ve Mardin Büyükşehir Belediyesi 4. Ulusal Mardin Foto Maraton Yarışması Başvuruları Başladı. Yarışmaya 18 Yaşının Doldurmuş Türkiye Cumhuriyeti Vatandaşı Herkes Katılabilir.

Yarışma Ödülleri
Birincilik Ödülü 12 Bin Türk Lirası
İkincilik Ödülü 10 Bin Türk Lirası
Üçüncülük Ödülü 8 Bin Türk Lirası
Mardin Valiliği Özel Ödülü 4 Bin Türk Lirası
Mardin Büyükşehir Belediyesi Özel Ödülü 4 Bin Türk Lirası
Aziz Sancar Özel Ödülü 4 Bin Türk Lirası
Adnan Avuka Özel Ödülü 4 Bin Tük Lirası
Suphi Hindiyerli Özel Ödülü 4 Bin Türk Lirası
Şeyhmus Erginoğlu Özel Ödülü 4 Bin Türk Lirası
Zekiye Midyat Özel Ödülü 4 Bin Türk Lirası
60 Adet Sergilenme Ödülü 400 Türk Lirası
Kurumun İstediği Kadar Satın Alma Ödülü 400 Türk Lirası

Yarışma Organizasyonu:Yarışma, Mardin Valiliği, Mardin Büyükşehir Belediyesi Kültür Ve Sosyal İşler Daire Başkanlığı ve DİKA’nın destekleri tarafından düzenlenmiş ve yürütülecektir.

Yarışmanın Konusu: “Medeniyetler Şehri Mardin’dir. Medeniyetler şehri olan Mardin ve tüm ilçelerinin tanıtılmasına katkı sağlamak, şehrin kültürel, tarihi ve doğal zenginliğinin tanıtımını yapmaktır. Ayrıca, Mardin ve tüm ilçelerinde yaşayan insanların fotoğraf sanatına ilgi duymasına, sanatsal faaliyetlere katılımın arttırılmasına ve fotoğraf sanatının gelişmesine katkıda bulunmaktır. “UNESCO Yaratıcı Şehirler Ağı” Projesi çalışmaları son hızla devam ederken; Midyat, Savur, Nusaybin, Derik, Dargeçit ve Antik Kent Dara ile tarihe tanıklık etmiş şehrimizde fotoğraflanacak fotoğraflar tarihi belge niteliğinde olacaktır. Seçilen fotoğrafların Mardin fotoğraf arşivine bırakacakları fotoğraflar ile arşivi zenginleştirmek ve günümüzü yarına taşıyabilmektir. İlçelerimiz: Artuklu, Kızıltepe, Midyat, Savur, Nusaybin, Derik, Dargeçit, Mazıdağı, Ömerli ve Yeşillidir.

Yarışma Bölümleri: Yarışma, Dijital (sayısal) Renkli ve / veya Siyah-Beyaz fotoğraf olmak üzere tek kategoridedir.

Ads

Foto Maraton ve Yarışma Genel Şartları
1-Yarışmaya seçici kurul, yarışma sekretaryası aile onların birinci dereceden yakınları katılamazlar.18 yaşını dolduran T.C Vatandaşı tüm amatör ve profesyonel fotoğrafçılara açıktır.

2- Yarışmaya “FotoMaraton” etkinliğine katılım için isim yazdırarak bu etkinlikte yer alanlar katılabilir.

3- Kayıt sırasında fotoğraf makinesinin tarih güncellemesi ve bellek kartının sıfırlaması yapılır ve bellek kartların seri numarası alınır. Kayıt sırasında T.C. Nüfus Cüzdanı bulunması gereklidir.

4- Yarışmaya sadece FotoMaraton’da çekilen Mardin sınırlarındaki fotoğraflar teslim edilebilir. Daha önceden çekilmiş fotoğraflar katılamaz 23-26 Eylül 2021 tarihleri arasında çekilen fotoğraflar değerlendirmeye alınacaktır.

5- Fotoğrafçı en fazla 5 (beş) fotoğrafla yarışmaya katılabilir.

6-Yarışma belge niteliği taşıyacağından, basit düzeltme ve iyileştirme işlemlerinin fotoğrafik müdahaleler kabul edilir. Birden fazla fotoğrafın montajıyla oluşturulan fotoğraflar, yarışmaya kabul edilmez. (Manipülasyon ile oluşturulan fotoğraflar yarışma dışında kalır.)

7-Fotoğraf büyük baskılara uygun şekilde, uzun kenarı en az 2400 piksel ve 300 dpi çözünürlüğünde 12 sıkıştırma kalitesinde ve RAW + JPEG formatında teslim edilmelidir. Teslim edilecek her bir fotoğraf dosyası 2 Mb’den küçük olmamalıdır. Exif bilgilerine bilgisayar müdahalesi yapılan fotoğraflar değerlendirme dışı bırakılacaktır.) Drone ile çekilmiş fotoğraflar kabul edilecektir.

8- Fotoğrafların üzerinde tarih, isim, imza gibi işaretlemeler olmayacak; çerçeveleme yapılmayacak, kenarlarında boşluk olmayacaktır. Cep Telefonu çekimleri yarışma dışında kalacaktır.

9- Kayıt yaptıran yarışmacılar, yarışma şartnamesini kabul etmiş ve kurallara uymayı taahhüt etmiş sayılırlar. Şartnameye uymayan yarışmacılar yarışma dışı bırakılır.

10- Katılımcılar kendi belirleyecekleri 6 rakamdan oluşan ‘Rumuz ’la isimlendirilen klasör içinde fotoğraflarını teslim etmelidir. (123456 gibi) Birden fazla fotoğrafla katılanlar klasör içindeki fotoğraflarını şu şekilde isimlendirmelidirler (123456-1), (123456-2) … gibi.

11- Fotoğrafçı fotoğraflarını dijital ortamda teslim edecek ve teslim ederken katılım formunu imzalar. Katılımcılar fotoğrafları kayıt ofisine teslim etmelidir.

12-Fotoğraflarınbir teslim şekli vardır. 26 Eylül 2021 tarihi saat 13:00’e kadar kayıt yaptırdığı yere teslim etmesi gerekir. Belirlenen saat dışında teslim edilse bile yarışma dışında kalır.

13- Yarışmada ödül ve sergileme alan fotoğraflar sahiplerinin isimleri belirtilmek kaydı ile Mardin Valiliği ve Mardin Büyükşehir Belediyesi tarafından afiş, broşür, katalog vb. basılı yayınlarda ve dijital ortamlarda tanıtım amaçlı kullanılabilecektir.

14- Katılımcı, yarışmaya teslim ettiği yapıtın tümüyle kendisine ait olduğunu, telif hakları ile ilgili tüm sorumluluğu ve tüm izinlerinin alındığını kabul, beyan ve taahhüt eder. Ödül alan katılımcılardan bu beyan ve kabulleri dışında hareket ettiği anlaşılanlardan elde ettikleri ödül, unvan ve her türlü kazanımları geri alınır.

15- Ödül alanlar Mardin Valiliği ve Mardin Büyükşehir Belediyesi Twitter, web sayfası ve sosyal paylaşım hesaplarında yayınlanacaktır. Ayrıca ödül alan eserler Mardin Valiliği ve Mardin Büyükşehir tarafından yapılabilecek sergilerde sergilenecek ve basılacak kitaplarda yer alacaktır. Ödül kazananlar katılımcıların ödülleri en geç (90 gün ) içerisinde hesaplarına aktarılacaktır.

16- Yarışmacılar, doğal bir ortamda yarıştıkları için her türlü doğal tehlikeye karşı gereken önlemleri bizzat kendileri almak zorundadır. Yarışma sırasında meydana gelebilecek olası her türlü kaza ve zarardan yarışmacılar bizzat kendileri sorumludur.

17 -Foto Maraton ve yarışmaya katılım için gelecek olan fotoğrafçılar giderleri kendileri karşılayacak.

Fotoğrafların İsimlendirilmesi ve Teslim Edilmesi
Teslim edilecek fotoğrafların isimleri katılımcının rumuzu ile markalanacaktır (Örnek: (123456- (123456-1)- (123456-2)gibi.
Birden fazla fotoğrafla yapılacak başvurularda fotoğrafa sıra numarası ve ad da verilmelidir (Örnek; (123456-1) (123456,-2) ,(123456-3) gibi.
Fotoğraflar taşınır bellek ile elden teslim edilecek olup e-posta ile yapılan gönderiler kabul edilmeyecektir.

Yarışma Takvimi:
Kayıt Başlangıcı Tarihi: 23 Eylül 2021saat 09.00
Son Kayıt Tarihi: 26 Eylül 2021 saat 11.00
En Son Fotoğraf Teslimi Tarihi: 26 Eylül 2021 saat 13.00
Sonuçların Açıklanması: 26 Eylül 2021 saat:19.00
Ödül Töreni: 26 Eylül 2021 saat:20.00

Kayıt Yeri: Mardin Büyükşehir Belediyesi MBB Sanat Akademisi

Ödül Töreni: Mardin Büyükşehir Belediyesi MBB Sanat Akademisi

Adres: Vali Ozan Cad. Mini Mardin Karşısı, MBB Sanat Akademisi Artuklu/Mardin

Yarışma Sekretaryası/İletişim:
Rukiye ÇAM
Mardin Büyükşehir Belediyesi Kültür ve Sosyal İşler Daire Başkanlığı
GSM: 0482 213 05 85
E-posta: kulturisleri@mardin.bel.tr

Yarışma Şartnamesi İçin Tıklayın.

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ