15.05.2021 - Güncel Eğitim Sitesine Hoşgeldiniz
Güncel Eğitim Burs Başvurusu Kurslar Burslar KYK Yurt

Mardin Foto Maraton Yarışması

Mardin Foto Maraton Yarışması

Mardin Foto Maraton Yarışması

Mardin Valiliği Ve Mardin Büyükşehir Belediyesi 4. Ulusal Mardin Foto Maraton Yarışması Başvuruları Başladı. Yarışmaya 18 Yaşının Doldurmuş Türkiye Cumhuriyeti Vatandaşı Herkes Katılabilir.

Yarışma Ödülleri
3 Adet Eş Değer Ödül 5 Bin Türk Lirası
Aziz Sancar Özel Ödülü 5 Bin Türk Lirası
Mardin Valiliği Özel Ödülü 3 Bin Türk Lirası
Mardin Büyükşehir Belediyesi Özel Ödülü 3 Bin Türk Lirası
4 Adet Mansiyon Ödülü 2 Bin Türk Lirası
Sosyal Medya Özel Ödülü 1.000 Türk Lirası
40 Adet Sergilenme Ödülü 500 Türk Lirası
Kurumun İstediği Kadar Satın Alma Ödülü 500 Türk Lirası

Yarışmanın Konusu: “Medeniyetler Şehri Mardin”dir. Medeniyetler şehri olan Mardin ve tüm ilçelerinin tanıtılmasına katkı sağlamak, şehrin kültürel, tarihi ve doğal zenginliğinin tanıtımını yapmaktır. Ayrıca, Mardin ve tüm ilçelerinde yaşayan insanların fotoğraf sanatına ilgi duymasına, sanatsal faaliyetlere katılımın arttırılmasına ve fotoğraf sanatının gelişmesine katkıda bulunmaktır. Seçilen fotoğrafların Mardin fotoğraf arşivine bırakacakları fotoğraflar ile arşivi zenginleştirmek ve günümüzü yarına taşıyabilmektir.

Yarışma Bölümleri:Yarışma, Dijital (sayısal) Renkli ve / veya Siyah-Beyaz fotoğraf olmak üzere tek kategoridedir.

Foto Maraton ve Yarışma Genel Şartları
1-Yarışmaya seçici kurul, yarışma sekretaryası aile onların birinci dereceden yakınları katılamazlar.18 yaşını dolduran T.C Vatandaşı tüm amatör ve profesyonel fotoğrafçılara açıktır.

Sponsorlu Bağlantılar

2- Yarışmaya “Foto Maraton” etkinliğine katılım için isim yazdırarak bu etkinlikte yer alanlar katılabilir.

3- Kayıt sırasında fotoğraf makinesinin tarih güncellemesi ve bellek kartının sıfırlaması yapılır ve bellek kartların seri numarası alınır.Kayıt sırasında T.C. Nüfus Cüzdanı bulunması gereklidir.

4- Yarışmaya sadece Foto Maraton’da çekilen Mardin sınırlarındaki fotoğraflar teslim edilebilir. Daha önceden çekilmiş fotoğraflar katılamaz 09-12 Nisan 2020 tarihleri arasında çekilen fotoğraflar değerlendirmeye alınacaktır.

5- Fotoğrafçı en fazla 5 (beş) fotoğrafla yarışmaya katılabilir.

6-Yarışma belge niteliği taşıyacağından, basit düzeltme ve iyileştirme işlemlerinin dışında renk, keskinlik, toz alma gibi basit işlemler yapılması; kontrast ayarları, kabul edilebilir oranda fotoğrafik müdahaleler kabul edilir. Birden fazla fotoğrafın montajıyla oluşturulan fotoğraflar, yarışmaya kabul edilmez. (Manipülasyon ile oluşturulan fotoğraflar yarışma dışında kalır.) Drone çekimleri kabul edilecektir.

7-Fotoğraf büyük baskılara uygun şekilde, uzun kenarı en az 2400 piksel ve 300 dpi çözünürlüğünde 12 sıkıştırma kalitesinde ve RAW + JPEG formatında teslim edilmelidir. Exif bilgilerine bilgisayar müdahalesi yapılan fotoğraflar değerlendirme dışı bırakılacaktır.

8- Fotoğrafların üzerinde tarih, isim, imza gibi işaretlemeler olmayacak; çerçeveleme yapılmayacak, kenarlarında boşluk olmayacaktır.Cep Telefonu çekimleri yarışma dışında kalacaktır.

9- Kayıt yaptıran yarışmacılar, yarışma şartnamesini kabul etmiş ve kurallara uymayı taahhüt etmiş sayılırlar. Şartnameye uymayan yarışmacılar yarışma dışı bırakılır.

10- Katılımcılar kendi belirleyecekleri 6 rakamdan oluşan ‘Rumuz’la isimlendirilen klasör içinde fotoğraflarını teslim etmelidir. (123456 gibi) Birden fazla fotoğrafla katılanlar klasör içindeki fotoğraflarını şu şekilde isimlendirmelidirler (123456-1), (123456-2) … gibi.

11- Fotoğrafçı fotoğraflarını dijital ortamda teslim edecek ve teslim ederken katılım formunu imzalar. Katılımcılar fotoğrafları kayıt ofisine teslim etmelidir.

12-Fotoğrafların bir teslim şekli vardır.;12 Nisan 2020 tarihi saat 12:00’e kadar kayıt yaptırdığı yere teslim etmesi gerekir.Belirlenen saat dışında teslim edilse bile yarışma dışında kalır.

13- Bilgisayara aktarımda oluşabilecek teknik aksaklıklardan düzenleme kurulu sorumlu olmayacaktır.

14- Yarışmada ödül ve sergileme alan fotoğraflar sahiplerinin isimleri belirtilmek kaydı ile Mardin Valiliği ve Mardin Büyükşehir Belediyesi tarafından afiş, broşür, katalog vb. basılı yayınlarda ve dijital ortamlarda tanıtım amaçlı kullanılabilecektir.

15- Katılımcı, yarışmaya teslim ettiği yapıtın tümüyle kendisine ait olduğunu, telif hakları ile ilgili tüm sorumluluğu ve tüm izinlerinin alındığını kabul, beyan ve taahhüt eder. Ödül alan katılımcılardan bu beyan ve kabulleri dışında hareket ettiği anlaşılanlardan elde ettikleri ödül, ünvan ve her türlü kazanımları geri alınır.

16- Ödül alanlar Mardin Valiliği ve Mardin Büyükşehir Belediyesi Twitter,web sayfası ve sosyal paylaşım hesaplarında yayınlanacaktır. Ayrıca ödül alan eserler Mardin Valiliği ve Mardin Büyükşehir tarafından yapılabilecek sergilerde sergilenecek ve basılacak kitaplarda yer alacaktır. Ödül kazananlar katılımcıların ödülleri en geç (90 gün ) içerisinde hesaplarına aktarılacaktır.

17- Yarışmacılar, doğal bir ortamda yarıştıkları için her türlü doğal tehlikeye karşı gereken önlemleri bizzat kendileri almak zorundadır. Yarışma sırasında meydana gelebilecek olası her türlü kaza ve zarardan yarışmacılar bizzat kendileri sorumludur.

18- Yarışmacılar doğaya zarar vermeden çekim yapacaklardır. Doğaya zarar veren senaryo, kurgu vb unsurların saptanması halinde yarışmacı yarışma dışı bırakılır.

19- Foto Maraton ve yarışmaya katılım için gelecek olan fotoğrafçılar giderleri kendileri karşılayacak.

Fotoğrafların İsimlendirilmesi ve Teslim Edilmesi
1- Teslim edilecek fotoğrafların isimleri katılımcının rumuzu ile markalanacaktır (Örnek: (123456- (123456-1)- (123456-2)gibi.
2- Birden fazla fotoğrafla yapılacak başvurularda fotoğrafa sıra numarası ve ad da verilmelidir (Örnek;(123456, (123456-1) gibi.
3- Fotoğraflar taşınır bellek ile elden teslim edilecek olup e-posta ile yapılan gönderiler kabul edilmeyecektir.
4- Yarışmaya katılacak fotoğraflar, 300 dpi çözünürlükte, jpg/jpeg formatında, kısa kenarı en az 2400 piksel olarak teslim edilmelidir. Teslim edilecek her bir fotoğraf dosyası 2 Mb’den küçük olmamalıdır.Fotoğraflar JPEG +RAWFormatları ile beraber teslim edileceğinden katılımcıların RAW+JPEG çekim yapmaları gerekir.
5- Fotoğraf teslimi 12 Nisan 2019 saat 12.00’de kesinlikle sona erecektir.

Konaklama
1- Konaklama Mardin Valiliği ve Mardin Büyükşehir Belediyesi tarafından sağlanacaktır.Ayrıca Foto Maraton süresi boyunca gezi yerlerine Mardin Valiliği ve Mardin Büyükşehir Belediyesi ulaşım desteği sağlayacaktır.

Yarışma Takvimi
Kayıt Başlangıcı Tarihi :09 Nisan 2020 saat 09.00
Son Kayıt Tarihi :12 Nisan 2020 saat 09.00
En Son Fotoğraf Teslimi Tarihi :12 Nisan 2020 saat 12.00
Sonuçların Açıklanması :12 Nisan 2020 saat:17.00
Ödül Töreni :12 Nisan 2020 saat:18.00
Kayıt Yeri:15 Temmuz Demokrasi ve Şehitler Parkı (mardinmasa) Yenişehir/MARDİN
Ödül Töreni:15 Temmuz Demokrasi ve Şehitler Parkı (mardinmasa) Yenişehir/MARDİN

Yarışma Şartnamesi İçin Tıklayın.

BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ