16.06.2024 - Güncel Eğitim Sitesine Hoşgeldiniz

İstanbul Belediyesi Sosyal Yardım Başvurusu

İstanbul Belediyesi Sosyal Yardım Başvurusu

İstanbul Belediyesi Sosyal Yardım Başvurusu

İBB İstanbul Belediyesi Sosyal Yardım Başvurusu Nasıl Yapılır? SEDEP Hangi Yardımları Yapıyor? Aynı Aileden Birden Fazla Kişi Destek İçin Başvuruda Bulunabilir Mi? Başvuru Süreci Nasıl İşliyor, Detaylar İçin Okumaya Devam Ediniz.

İBB SEDEP Sosyal Ekonomik Destek Programı Başvuruları Online Olarak Alınmaktadır.

Verilen Sosyal Destek Paketleri
Sosyal Destek Kartı (İstanbulkart)
Eşya Desteği
Tersine Göç Desteği
İstanbul Halk Süt Desteği
İstanbul Halk Ekmek Desteği
Askıda Fatura
Aile Destek Paketi
Anne Bebek Destek Paketi
Eğitim Destek Paketi
Tablet Desteği
Yeni Doğan Desteği Paketi

İstanbul Büyükşehir Belediyesi İBB Askıda Fatura Aile Destek Paketleri İçin Tıklayın.

Başvuru Süreci Nasıl İşliyor
Sosyal Destek Başvurusu Oluşturulduktan Sonra Beyan Edilen Bilgiler Neticesinde Ön Değerlendirme Yapılır. Uygun Görülürse Hanenin Kapsamlı Sosyal İncelemesi Gerçekleştirilir. Sosyal İnceleme Sonrasında Uygun Görülen Vatandaşlarımızdan Durumlarını Gösteren Belgeler Veya KVKK Metni Onayı İstenir. Değerlendirme Süreci Sonrasında Uygun Görülen Vatandaşlar Sosyal Desteklerden Faydalanır.

Ads

Evraklar Nasıl Teslim Edilir
Evrak Teslim Süreci Hanenizde Gerçekleştirilen Sosyal İnceleme Sırasında Onayladığınız KVKK Metni Veya SMS İle İletilen Evrak Detayı Ve Teslimat Adresine İlişkin Gerekli Bilgilendirmelerin Yapılması İle Yürütülür.

Aynı Haneden Birden Fazla Kişi Destek Başvurusunda Bulunabilir mi?
Sosyal Destek Talepleri Kişi Bazlı Değil Hane Bazlı Oluşturulur. Haneden Bir Bireyin Başvuru Yapması Durumunda Tüm Hane Bireyleri Sosyal Destekten Yararlanacak Bireyler Olarak Değerlendirilir.

Birden Fazla Destek Paketi İçin Başvuruda Bulunulabilir mi?
Adınıza Oluşturulan Sosyal Destek Talepleriniz Genel Bir Talep Olup, Değerlendirme Neticesinde Haneniz İçin En Uygun Destekler Hassasiyetle Belirlenip Tarafınıza Ulaştırılır. Her Bir Sosyal Destek İçin Ayrı Bir Müracaat Yapılmasına Gerek Yoktur.

Başvuru Sonrası İnceleme İçin Haneye Gelinir mi?
Sosyal Destek Başvurusu Oluşturulurken Paylaşmış Olduğunuz Bilgiler Doğrultusunda Ön Değerlendirme Yapılıp, İhtiyaç Durumuna Göre Hane Ziyaretleri Planlanarak Gerçekleştirilir.

Olumsuz Sonuçlanan Destek Başvurusu Sonrası Tekrar Başvuru Yapılabilir mi?
Sosyal Destek Başvurunuzun Sonuçlandığı Tarihten 6 Ay Sonra Yeniden Başvuru Yapabilirsiniz.

Verilen Sosyal Destek Kartı (İstanbulkat) Nerelerde Geçerlidir?
Sosyal Destek Kartınızı; A101, BİM, Carreffoursa, Migros, Happy Center, Çağrı, Şok, Kim, Onur Marketlerde, Multinet Up, BELTUR, İBB Sosyal Tesisleri, İSPARK, İBB Toplu Ulaşım Araçları, Türkiye İş Bankası (Türkiye’deki İş Bankası’nın Anlaşmalı Üye İş Yerlerinde Yapılan Alışverişlerde Temassız Ödeme Seçeneği), İstanbul Halk Ekmek Büfelerinde Ve Halk Bakkal Noktalarında Kullanabilirsiniz.

Sosyal Destek Kartının Hasar Görmesi, Kaybedilmesi Yada Çalışması Durumunda Ne Yapılır?
153 Çözüm Merkezimizi Arayarak İlgili Kartı Kapattırmanız Gerekir. Yeni Kartınız Hazırlandıktan Sonra Sosyal Hizmetler Müdürlüğümüz Tarafından Size Ulaştırılır.

Sosyal Destek Kartlarına Ne Zaman Yükleme Yapılır?
Sosyal İşler Ve Yardım Esasları Yönetmeliği’ne Göre Hizmet Veren Değerlendirme Kurulu’nun Uygun Gördüğü Tutar Sosyal Destek Kartınıza (İstanbulkart) Yatırılır. Yapılan Yükleme Sonrasında Tarafınıza Mesaj Yolu İle Bilgilendirme Sağlanır. Sosyal Destek Kartınıza (İstanbulkart) Yüklemeler Her Ayın 1’i Ve 5’i Arasında Yapılır.

İstanbul Halk Süt Desteğini Kimler Alabilir?
Sosyal Hizmetler Müdürlüğümüzden, Sosyal Destek Alan Aileler Halk Süt Desteğinden Faydalanır. 3-6 Yaş Arası Çocuğu Olan Ailelerimize, Her Çocuk İçin Aylık 8 Litre İstanbul Halk Süt Desteği Ulaştırılır.

İstanbul Halk Ekmek Desteği Nasıl Alınır?
Sosyal Hizmetler Müdürlüğümüzden, Sosyal Destek Alan Aileler Halk Ekmek Desteğinden Faydalanmaktadır. Tarafınıza İstanbul Halk Ekmek Desteği Uygun Görülmesi Halinde, Günlük 3 Ekmek Alabilirsiniz. Alınmayan İstanbul Halk Ekmek Desteği Bir Sonraki Güne Devredilmez.

Bebe Bisküvisi Desteği Nasıl Alınır?
Sosyal Hizmetler Müdürlüğümüzden, Sosyal Destek Alan Aileler Bebe Bisküvisi Desteğinden Faydalanmaktadır. Bisküvi Desteği Uygun Görülmesi Halinde 6-24 Ay Çocuğu Olan Ailelerimize İstanbul Halk Ekmek Büfelerinden Temin Edebilecekleri Haftalık 2 Paket Bebek Bisküvisi Sağlanmaktadır. Teslim Alınmayan Bisküviler Bir Sonraki Haftaya Devredilmez.

Online Başvuru İçin Tıklayın.

BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ