<style>.lazy{display:none}</style>İBB Askıda Fatura Aile Destek Paketleri
25.02.2024 - Güncel Eğitim Sitesine Hoşgeldiniz
Güncel Eğitim Burs Başvurusu Kurslar Burslar KYK Yurt

İBB Askıda Fatura Aile Destek Paketleri

İBB Askıda Fatura Aile Destek Paketleri

İBB Askıda Fatura Aile Destek Paketleri Başvuruları

İstanbul Büyükşehir Belediyesi İBB Askıda Fatura Aile Destek Paketleri Başvurusu Nasıl Yapılır, Başvuru Koşulları Nelerdir? Detaylar İçin Okumaya Devam Ediniz.

İstanbul Belediyesi Askıda Fatura Sosyal Destek Paketleri
Askıda Fatura Desteği
Anne Bebek Destek Paketi
Aile Destek Paketi
Eğitim Destek Paketi

Askıda Fatura Nedir?
Sisteme İhtiyaç Sahibi Kişilerin Fatura Bırakabilmesi İçin 2023 Yılı İçin Asgari Ücrete Paralel Olarak Hanedeki Kişi Başına Gelir 2.835 Türk Lirası Ve Altı Olan Kişilerin Başvuruları Bırakılmış Olup, Bu Gelir Düzeyi Üstü Olanların Fatura Bırakmaları Mümkün Değildir.
Yeni İhtiyaç Sahiplerinin Listeye Girmesi Nedeniyle, Aşamalı Olarak Yeni Faturalar Da Sisteme Eklenmektedir.
İstanbul Belediyesi Bu Yardımlara Yalnızca Aracılık Yapmakta Olup, Siz Yardımsever Dostlar Doğrudan Yardıma Muhtaç Kişinin Faturasını İlgili Kurumuna Ödemektesiniz.

İBB İstanbul Belediyesi Sosyal Yardım Başvurusu Nasıl Yapılır? Okumak İçin Tıklayın.

Sistem Üzerinden Askıdan Fatura Alınabilir, Askıya Fatura Bırakılabilir Ve Askıdaki Faturanızı Sorgulayabilirsiniz.

Ads

Sistemden İski Ve İgdaş Faturaları Ödenebilir, Sisteme Fatura Bırakılabilir.

Askıda Faturaya Kimler Başvuruda Bulunabilir?

İstanbul Büyükşehir Belediyesine Daha Önce Sosyal Yardım Talebinde Bulunmuş Yada Bulunacak Olan (sosinc.ibb.gov.tr) Ve Sosyal Yardım Talebi Olumlu Sonuçlanmış Herkes Faturasını Ekleyebilir. Bu Kontrol Otomatik Olarak Askıya Fatura Bırak! Sayfasında Askıya Fatura Bırakma İşleminiz Esnasında Anlık Olarak Kontrol Edilecek Ve Gerekli Yönlendirme Yapılacaktır.

Askıda Fatura Başvurusu İçin Fatura Kimin Adına Olmalı?
Askıya Faturanın Eklenebilmesi İçin Fatura Sahibinin Sosyal Yardım Başvurusunda Bulunmuş Ve Onaylanmış Olması Gerekiyor.

Askıdaki Faturayı Ödemek İsteyenler Kısmi Ödeme Yapabilir Mi?
İSKİ Ve İGDAŞ’a Ait Fatura Bedeli 200 Türk Lirası Ve Üzeri Olan Faturalarda En Az 50 Türk Lirası Olmak Üzere Kısmi Ödeme Yapılabilir.

Aile Destek Paketi Nedir?
Aile Destek Paketinden Sosyal İnceleme Sonucu İhtiyaç Sahibi Olduğu Tespit Edilen Aileler Faydalanmaktadır.
Bu Destek Paketi İle Yardımsever Vatandaşlarımız, İhtiyaç Sahibi Ailelere Destek Olabileceklerdir. İhtiyaç Durumuna Göre Kategorize Edilmiş Bir Aileye Dilerseniz 100 Türk Lirası, Dilerseniz 250 Türk Lirası Tutarında Destekte Bulunabilirsiniz. Sistem Size Otomatik Olarak Bir İlçe Tespit Ederek, Desteğiniz O İlçede Yaşayan İhtiyaç Sahibi Ailenin İstanbul Kartına Yatırılacak Ve Aile SMS İle Bilgilendirilecektir.

Anne Bebek Destek Paketi Nedir?
Anne-Bebek Destek Paketinden 0-4 Yaş Arası Çocuğu Olan Ve Sosyal İnceleme Sonucu Muhtaçlığı Tespit Edilen Aileler Faydalanmaktadır.
Bu Destek Paketi İle Yardımsever Vatandaşlarımız, 0-4 Yaş Arası 1 Bebeği Olan Annelere 150 Türk Lirası; 1’den Fazla Bebek Sahibi Olan Annelere 250 Türk Lirası Destek Olabileceklerdir. Anne-Bebek Destek Paketi İle Bez, Mama Ve Islak Mendil İhtiyacı Karşılanabilmektedir. Yapacağınız Destek, Doğrudan Bebek Sahibi Annelerin İstanbul Kartına Yatırılacak Ve Anne SMS İle Bilgilendirilecektir.

Eğitim Destek Paketi Nedir?
Eğitim Destek Paketinden Yapılan Değerlendirme Sonucu İhtiyaç Sahibi Olduğu Tespit Edilen Üniversite Öğrencileri Faydalanmaktadır.
Bu Destek Paketi İle Öğrencilere Tek Seferlik 250 Türk Lirası Tutarında Nakdi Destek Sağlanmaktadır. Yapacağınız Destek Doğrudan Üniversite Öğrencisinin İstanbul Kartına Yatırılacak Ve Öğrenci SMS İle Bilgilendirilecektir.

İstanbul Belediyesi Sosyal Destek Programına Dahil Olmak İçin Başvuru Nereye Yapılır?
Alo 153’ü Arayarak Sosyal Hizmetler Daire Başkanlığı, Sosyal Destek Programına Başvuru Yapılabilirsiniz.

Sosyal Destek Programı Başvuru Koşulları Nelerdir?
Kişi Başına Düşen Ortalama Aylık Gelir Tutarı Asgari Ücretin Aylık Net Tutarının 1/3’ünden Az Olan Vatandaşların Sosyal Destek Sistemine Başvuru Hakkı Vardır. Başvuru Ardından Yapılan Sosyal İnceleme Sonucunda İstenilen Evraklar Bildirilir.

Sosyal Destek Programı Başvurusu Kabul Edenler Nasıl Destek Alacak?
Başvuru Esnasında Elinizde Bulunan Herhangi Bir İstanbul Kartın Numarasını Sosyal Hizmetler Müdürlüğüne Kayıt Ettirmeniz Durumunda, İstanbul Kartınıza Belirlenen Destek Tutarınca Bir Yükleme Talimatı Oluşturulacaktır.

Destek Olmak İsteyenler Ne Yapmalı?
Desteğinizi https://askidafatura.ibb.gov.tr/ Üzerinden Banka Ya Da Kredi Kartınızla Yapabilirsiniz.

Başvuru Yapmak İçin Tıklayın.

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ