19.05.2022 - Güncel Eğitim Sitesine Hoşgeldiniz
Güncel Eğitim Burs Başvurusu Kurslar Burslar KYK Yurt

Evde Bilim Yarışması

Evde Bilim Yarışması

Evde Bilim Yarışması

Ev Okulu Derneği Evde Bilim Yarışması Okul Öncesi, İlkokul Ve Ortaokul Öğrencilerine Yönelik Düzenlenmektedir. Yarışma Ekoloji Doğa Geridönüşüm, Fen Bilimleri, Sosyal Bilimler, Dil Bilimi, Bilgisayar Teknolojileri, Mühendislik Bilimleri Ve Astronomi Ve Uzay Bilimleri Kategorilerinde Yapılacak.
Ev Okulu Derneği Evde Bilim Yarışması Son Başvuru Tarihi 1 Ekim 2019. Yarışma Sonuçları 6 Ekim 2019 Tarihinde Açıklanacak.

1. Evde Bilim Yarışması, Türkiye/Dünya genelindeki Türk vatandaşı olan okul öncesi çocuklarıyla ilkokul ve ortaokullarda öğrenim gören tüm öğrencileri kapsamaktadır.

2. Katılımcılar Fen Bilimleri, Ekoloji (Doğa ve Geri Dönüşüm), Sosyal Bilimler, Astronomi ve Uzay Bilimleri, Dil Bilimi, Mühendislik Bilimleri, Bilişim Teknolojileri alanlarına ait deneyleri/projeleri ile “EVDE BİLİM” yarışmasına katılabilir.

3. Yarışmaya birden fazla kategoride deney/proje videosu ile başvurulabilir. Her kategori için yalnızca 1(bir) video gönderilebilir.

4. Ev Okulu Derneği hesaplarından paylaşılmadan önce herhangi bir platformdan paylaşılan/yayımlanan videolar değerlendirme dışı kalacaktır.

Sponsorlu

5. Videoda deneyi/projeyi gerçekleştiren, SADECE çocuk olmalıdır.

6. Aileler, projenin hazırlanması, geliştirilmesi ve başvuru gibi süreçlerde çocuklarına rehberlik etme konusunda görevlidir.

7. Videoları etkili kılmak adına müzik ve efektlerden yararlanılabilir.

8. Videoların uzunluğu BEŞ (5) dakikayı geçmemelidir. Video süresinde alt sınır yoktur.

9. Başvurular; çocuk adına …………………….. adresi üzerinden yapılacaktır.

10. Linkte bulunan bilgilerin eksiksiz doldurulması ve videoların linkte bulunan dosya kısmına eklenmesi gerekmektedir.

11. ……. adresi üzerinden başvuru formu ile yüklenen video ….. formatında ve maksimum …. GB kadar olmalıdır.

12. Yarışmaya gönderilen eserlerin yayın hakları Ev Okulu Derneği’ne aittir. Eserler Ev Okulu Derneği tarafından her türlü mecrada, eğitim/tanıtım/bilgilendirme vb. amaçlarla kullanılabilir.

13. Yarışmaya katılan katılımcılar aynı yarışma videosuyla daha önce herhangi bir yarışmada derece ( birinci, ikinci, üçüncü, mansiyon, özel ödül…) almış ise yarışmaya katılamazlar.

14. Yarışmaya katılacak olan katılımcıların etkinliklerinin kendilerine ait olduğunu gerekliliği halinde beyan ve taahhüt etmeleri beklenmektedir. (Ödül kazanan katılımcıların bu beyan ve kabulleri dışında hareket ettiği anlaşılanların elde ettikleri ödül ve kazanımları geri alınacaktır.)

15. Yarışmaya gönderilen videolardaki özgün olmayan metin, görüntü, müzik vb. kullanımlardan doğacak her türlü telif hakkı, yarışmacının sorumluluğundadır.

16. Yapılan çalışmalarda yararlanılan kaynaklar belirtilmelidir.

17. Yayımlanan eserler için herhangi bir telif ücreti ödenmez.

18. Videolarda internet site isimleri, özel kuruluşların ismi, logosu, arması vb. yer alamaz.

19. Elektronik ortamdaki başvuru formları eksiksiz, açık ve anlaşılır şekilde doldurulmalıdır. Eksik, yanlış ve yanıltıcı bilgi verilmesi halinde materyal veya etkinlik, yarışma kapsamı dışında tutulacaktır.

20. Milli Eğitim Temel Kanunu’na aykırı siyasal amaçlara hizmet eden, sakıncalı veya zararlı ifadeler, hakaret, küfür içeren, genel ahlak kurallarına uymayan; sigara, alkol, uyuşturucu, silah vb. unsurlar barındıran videolar yarışma dışı kalacaktır.

21. Ev Okulu Derneği gerekli gördüğü durumlarda duyuru yapmak kaydıyla şartname üzerinde değişiklik yapma hakkına sahiptir.

22. Başvurusunu tamamlayan her katılımcı yukarıda bulunan tüm başvuru şartlarını kabul etmiş sayılır.

Detaylar İçin Tıklayın.

BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ