05.06.2023 - Güncel Eğitim Sitesine Hoşgeldiniz
Güncel Eğitim Burs Başvurusu Kurslar Burslar KYK Yurt

Enerjisa Enerjimi Koruyorum Öykü Yarışması

Enerjisa Enerjimi Koruyorum Öykü Yarışması

Enerjisa Enerjimi Koruyorum Öykü Yarışması

Enerjisa Enerjimi Koruyorum Öykü Yarışması Düzenliyor. 2. Düzenlenen Yarışmaya Türkiye Geneli 3 Ve 4. Sınıf Öğrencileri Katılabilir. Başvurular E-Posta Yolu İle Alınacak.

2022-2023 Eğitim Ve Öğretim Yılı “Herkes İçin Daha İyi Bir Gelecek” Konulu Enerjisa 2. Kısa Öykü Yarışması

Yarışmayı Düzenleyen Kurum: Enerjisa Enerji A.Ş.

Yarışmanın Konusu
“Herkes İçin Daha İyi Bir Gelecek” Çocuklar, “Herkes İçin Daha İyi Bir Gelecek” deyince aklınıza neler geliyor? Dünyamızın çevre sorunlarını çözmeye yardımcı olmak, Dünya üzerinde yaşayan tüm canlıları korumak, kollamak, Dünyamızın kaynaklarını verimli kullanmak ve israf etmemek, Havamızı, suyumuzu, toprağımızı, kısaca; çevremizi korumak, sevmek, onarmak, iyileştirmek, Hep birlikte temiz bir çevrede, sağlıklı, mutlu, iyi bir şekilde yaşamayı uzun yıllar boyunca sürdürmek, Tüm bunlar ve daha fazlası sizin hayal gücünüzde saklı. Haydi, düşlerinizi yazıya dökün ve macera dolu öykülerinizi bizimle paylaşın! Bu sene ikincisini düzenlediğimiz, Türkiye çapında 3. ve 4. Sınıfları kapsayan kısa öykü yarışması sonunda hazırlayacağımız muhteşem kitap içinde sizin de öykününüz olsun!

Yarışmanın Amacı
İlkokul (3. ve 4. sınıflar) öğrencilerine yönelik olan, bu sene ikincisi düzenlenen kısa öykü yarışması ile, “Herkes İçin Daha İyi Bir Gelecek” temasıyla öğrencilerin enerji verimliliği ve çevre bilinci konularında farkındalık oluşturulması amaçlanmıştır.

Ads

Yarışma Türü: Kısa Öykü Yarışması

Hedef Kitle
Yarışmaya Türkiye çapında bütün illerden Milli Eğitim Bakanlığı’na bağlı resmi ve özel ilkokulların (3. ve 4. sınıflar) öğrencileri katılabilir. Yarışmaya katılım ücretsizdir.

Katılım Şartları
1. Kısa öyküler, A4 boyutunda, minimum 400 kelime, maksimum 1 sayfa, 1,5 satır aralıklı, Times New Roman karakteri ve 12 puntoyla yazılarak hazırlanacaktır.

2. Kısa öyküleri, enerjimikoruyorum@enerjisa.com e-posta adresine Word doküman olarak gönderebilirler.

3. Öykülerle beraber şartnamedeki formun da bilgisayar ortamında eksiksiz doldurularak şartnamenin ön sayfalarıyla beraber gönderi e-postanıza eklenmesi zorunludur.

4. Her öğrenci en fazla 1 kısa öykü ile katılabilir.

5. Yarışmaya başvurusu yapılan eserin daha önce herhangi bir yarışmaya katılmamış, ödül almamış ve herhangi bir yerde yayımlanmamış olması gerekmektedir.

6. Seçici kurul, seçilen öykülerin özgünlüğünü ve akışını bozmayacak editöryel değişiklikler yapabilir.

7. Seçilen öyküler gerektiğinde tek tek ya da kitap olarak yayınlanabilir ve/veya şirket tanıtımında kullanılabilir. Enerjisa Enerji A.Ş. öyküleri yayınlama hakkına sahiptir.

8. Kısa öyküler, 10 Şubat 2023’e kadar e-posta olarak gönderilmelidir.

9. “Dünyanın Enerjisini Ben Koruyorum” kısa öykü yarışmasına katılan yarışmacılar (tarafınızdan gönderilecek olan) kişisel fotoğraf görsellerinin yarışmayı tanıtmak üzere yazılı/görsel medyada ve basılı malzemelerde kullanılacağını kabul etmiş sayılır.

10. Yarışmaya öykü gönderen kurum, öğrenci ve velisi yarışma şartnamesini kabul etmiş sayılır.

11. Enerjisa Enerji A.Ş. Yönetim Kurulu Üyelerinin ve Seçici Kurulun birinci dereceden akrabaları yarışmaya katılamaz.

Değerlendirme
Yarışmaya katılan eserler Seçici Kurul tarafından konuya uygunluk, yaratıcılık, özgünlük kıstasları doğrultusunda değerlendirilecektir. Seçici Kurul değerlendirmesinde gizlilik ilkesi esastır.

Ödül
Seçici Kurul tarafından seçilen en iyi 10 öykü, seslendirme sanatçıları
tarafından seslendirilerek QR kodla zenginleştirilmiş özel bir kitap tasarlanacaktır. Hazırlanan kitap 23 Nisan 2023 Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı’nda çocuklara armağan olarak gönderilecektir.

İletişim Bilgiler
E-posta: enerjimikoruyorum@enerjisa.com

Açıklama: 5846 Sayılı Yasa gereği, kitap için seçilsin veya seçilmesin yarışmaya gönderilen tüm öykülerin her türlü kullanım hakları bedelsiz olarak, yarışmayı düzenleyen Enerjisa Enerji A.Ş’ ye ait olacaktır. Öykülerin başkasına ait, alıntı veya kopya olmaması gerekir. Yarışmaya katılan her okul, öğrenci ve velisi bu şartları kabul etmiş sayılır.

Yarışma Takvimi
Yarışma İlan Tarihi: 10 Ocak 2023 (Yarışmamızı Enerji Tasarrufu haftası başlatıyoruz)
Son Katılım Tarihi: 10 Şubat 2023
Seçici Kurul Değerlendirmesi: 10 Şubat- 10 Mart 2023
Sonuçların Açıklanması: 10 Mart 2023
Kitapların armağan süreci: 23 Nisan 2023 ( Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı’nda kitaplarımızı dağıtıyoruz)

Yarışma Şartnamesi İçin Tıklayın.

ZİYARETÇİ YORUMLARI - 2 YORUM
  1. ÖZGÜR ERCAN dedi ki:

    SONUÇLARIN AÇIKLANMA TARİHİ GEÇTİ AMA SONUÇLAR NEREDE AÇIKLANDI NE OLDU BİLGİMİZ YOK ÇOCUĞUMUZ SORUYOR SABIRSIZLANIYOR CEVAP VEREMİYORUM. BİR YERDE YAZILIDA BENMİ KAÇIRDIM BU BİLGİYİ ACABA?

BİR YORUM YAZ