20.02.2019 - Güncel Eğitim Sitesine Hoşgeldiniz

DASEV Burs Başvuruları

DASEV Burs Başvuruları

DASEV Burs Başvuruları Darendeliler Kültür Sağlık Ve Eğitim Vakfı

Darendeliler Kültür Sağlık Ve Eğitim Vakfı DASEV Karşılıksız Yüksek Öğrenim Bursları, Burs Başvuruları.

DASEV Darendeliler Kültür Sağlık Ve Eğitim Vakfı Yüksek Öğrenime Yeni Kayıt Olan, Yüksek Öğretim Ara Sınıflarda Okuyan Yardıma Muhtaç Ve Başarılı Öğrencilere Burs Veriyor.

Burslarda Yararlanma Koşulları
Türkiye Cumhuriyeti Vatandaşı Olmak.
Kamu Haklarından Yasaklı Olmamak.
Türkiye’de İkamet Edenler.
Vakıf Ve Özel Üniversiteler Hariç Olmak Üzere, Milli Eğitime Bağlı Üniversite, Akademi Ya Da Yüksek Okulların 2, 4, 6 Yıllık Eğitim Veren Bölümlerini, Anadolu, Fen Ve Sosyal Bilimler Liselerini Kazanmış Olmak (Derece Alanlar Önceliklidir), Milli Eğitime Bağlı Diğer Okullara Kaydını Yaptırmış Olmak, Okuyor Olmak.
Kaza Ve Doğal Afetler Gibi Çeşitli Nedenlerden Dolayı Mağdur Duruma Düşen Ve Durumlarını Belgeleyen Öğrenciler Önceliklidir.
Başvuran Adayların Puanları Eşit Olması Durumunda Kız Adaylar Önceliklidir.
Zorunlu Olmamak Kaydıyla, “ Vakıf Gönüllülüğü” Taahhüdünde Bulunan Öğrencilere Öncelik Verilebilir.
Yeni Kayıt Yaptıran Yükseköğrenim Öğrencilerinde Kayıt Oldukları Fakülte Yada Yüksek Okula Giriş Puanı Sırasına Göre Önde Olanlar Eşit Puan Alınlarında Öncelik Verilir.
Yüksek Öğrenim Ara Sınıflarında Okuyanlar Okulun Başarı Ortalaması Dört Üzerinden İse En Az İki, Yüz Üzerinden İse En Az Atmış Notu İle Bir Üst Sınıfa Geçmiş Olmalıdır.

Diğer Vakıf Bursları İçin Tıklayın.

DASEV Burs Başvuruları Her Yıl 1 Eylül İle 30 Eylül Tarihleri Arasında İstenilen Belgeleri Vakfın Merkez Adresine Yapılabilir.
Adres: Mahfesığmaz Mahallesi 79123 Sokak Akgül 3 Sitesi No: 2 Asma Kat Daire 24 Çukurovva Adana
Telefon Numarası: 0 322 359 63 44
Faks Numarası: 0 322 359 63 44

Burs Başvuru Belgeleri
Aşağıda Sayılan Belgelerin Plastik Dosyaya Sırasına Göre Düzenlenip Gönderilmesi Gerekmektedir.
1.DASEV‘İn Web Sayfasından Temin Edilecek “DASEV Burs Başvuru Formu” Çıktısını Alıp Vesikalık Fotoğraf Yapıştırdıktan Sonra İmzalanan Başvuru Formu,
2. “DASEV Vakıf Gönüllüğü Taahhüt Belgesi”
(Başvuru Formu Ekinde İnternetten Çıkarılacaktır.),
3.Nüfus Cüzdanı Fotokopisi,
4.A. Yükseköğrenime Yeni Kayıt Yaptıranlar; Yerleştirme Sonuç Belgelerinin Örneğini, Okul Kaydından Sonra Öğretim Kurumundan Alınmış Onaylı Öğrenci Belgesi,
4.B. Ara Sınıflarda Öğrenim Görenler; Öğrenim Süresince Aldıkları Dersleri, Notları, Genel Not Ortalamasını Gösteren Öğretim Kurumundan Onaylı Not Dökümü Belgesini (Transkript) Ve Ders Kaydından Sonra Öğretim Kurumundan Alınmış Onaylı Öğrenci Belgesi,
5.Nüfus Müdürlüğünden Alınmış Vukuatlı Nüfus Kayıt Örneği,
6.Ailenin İkamet Ettiği Yerleşim Yerini Gösteren Yerleşim Yeri Adres Belgesi (Vukuatlı Nüfus Kayıt Örneğinde Adres Bilgileri Yazıyor İse Gerekmemektedir.)
7.Ailenin Mali Durumunu Gösteren Onaylı Belgeler (Maaş Bordrosu, Serbest Çalışanlar İçin Gelir Vergisi Beyannamesinin Fotokopisi, Emekliler İçin Aylık Maaşı Gösterir Banka Belgesi Veya Hesap Cüzdanı Fotokopisi, Geliri Olmayanlar İçin Sosyal Güvenlik Kurumundan Anne Ve Baba Adına Kayıt Olmadığına Dair Belge (Eğer Geliri Yoksa Ailenin Geçimi Nasıl Sağladığı Mutlaka Açıklanacaktır, Açıklanmadığı Takdirde Gelirden Puan Alamaz.)
2828 Sayılı Sosyal Hizmetler Kanunu İle 5395 Sayılı Çocuk Koruma Kanunu Kapsamında Kontenjana Giren Ve Yetiştirme Yurtlarından Gelen Veya Aynı Kanunlar Gereğince Haklarında Tedbir Kararı Verilmiş Olan Öğrencilerden Ailesinin Maddi Durumunu Gösteren Beyanname İstenmez.
8.Adli Sicil Belgesi,
9. Lise Veya Üniversitede Okuyan Kardeşlerin Öğrenci Belgesi.
Başvuru Formunu İndirmek İçin Tıklayın.
Vakıf Gönüllülüğü Taahhütnamesini İndirmek İçin Tıklayın.
Vakfın Burs Başvuru Sayfası

Sponsorlu Bağlantılar
BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ