<style>.lazy{display:none}</style>
22.05.2024 - Güncel Eğitim Sitesine Hoşgeldiniz

Çukurova Belediyesi Çukurova Öykü Ödülü Yarışması

Çukurova Belediyesi Çukurova Öykü Ödülü Yarışması

Çukurova Belediyesi Çukurova Öykü Ödülü Yarışması

Yeni Adana Gazetesi, Çukurova Belediyesi Çukurova Öykü Ödülü Yarışması Düzenliyor. Yarışmaya 18 Yaş Ve Üzeri Türkçe Yazan Herkes Katılabilir.

Yarışma Ödülleri
Birincilik Ödülü 7 Bin Türk Lirası
İkincilik Ödülü 6 Bin Türk Lirası
Üçüncülük Ödülü 5 Bin Türk Lirası

Çukurova Belediyesi’nin Yeni Adana Gazetesiyle Birlikte Düzenlediği Çukurova Öykü Yarışmasının Bu Yılki Konusu “Umut” Olarak Belirlendi.

Yarışma başvuruları elektronik posta yoluyla cukurovaoykuyarismasi@gmail.com adresine yapabilecek.

Yarışma Şartnamesi

Ads

1) Konu: Umut

2) Amaç: Kişisel umudun kolektif umutla yer değiştirdiği, ortak mücadele bilincinin zorunluluk haline geldiği günlerden geçiyoruz. İyimser olmanın dayattığı edilgen tutum ile umut etmenin amaca dayalı etkin gücü arasındaki derin uçurumun kıyısında, ülkemizin ve dünyanın geleceği yeniden şekilleniyor.

‘Umut bütün karanlığa rağmen bir aydınlığın olduğunu görmektir” diyen Desmond Mpilo Tutu’nun bu sözü her geçen gün daha da anlam kazanırken, “görmek” umudun en önemli faktörü olarak çıkıyor karşımıza; umudun içinde bir umut olarak…

Öteden beri umudun adresi olmuş Çukurova; mücadelenin, çabanın vazgeçilmez yurdu… Bereketli topraklar yedi veren umut aşılamış nice yaşama.

Ve biz bu yıl “Umut” diyoruz… Yazarlarımızı “Çukurova Öykü Ödülü” kapsamında umut ve umudun türlü halleri üzerine yazmaya davet ediyoruz.

İstiyoruz ki edebiyatımıza dünden bugüne çok sayıda eser ve yazar kazandıran Çukurova, bu yarışma sebebiyle yeni kazanımlara olanak sağlasın, yeni eser ve isimlerin ortaya çıkmasının, fark edilmesinin yolunu açsın.

Yarışmaya Katılım Koşulları
1. Yarışma, 18 yaş üzeri, Türkçe yazabilen -amatör, profesyonel ayrımına gitmeksizin herkese açıktır.

2. Her yazar, yarışmaya yalnızca 1 öykü ile başvurabilir.

3. Yarışmaya gönderilen öyküler, dijital ve basılı hiçbir alanda yayımlanmamış, herhangi bir ödül almamış olmalıdır. Aksinin ispatı halinde kazanılmış tüm hakların iptali söz konusu olacaktır.

4. Öyküler, Times New Roman yazı karakterinde, 12 punto, “1,5” satır aralığında yazılacaktır. Öyküler en fazla 7 sayfa olacaktır.

5. Başvurular rumuzla yapılacaktır.

6. Gönderilen elektronik postada ekli 2 dosya bulunacaktır. Birinci dosyada öykünüz, ikinci dosyada ise kısa özgeçmişiniz ile iletişim bilgileriniz yazılı olacaktır. Her iki dosya da yarışmacının rumuzuyla kayıt edilecek, birine özgeçmiş, diğerine öykü adı eklenecektir. RUMUZ “Özgeçmiş”/ RUMUZ “Öykü adı” şeklinde.

7. Yarışmada dereceye girenler ve seçici kurulun yayımlanmaya değer gördüğü öyküler ortak bir kitapta toplanabilecek, yarışmaya öykü gönderenler bu şartı kabul etmiş sayılacaklardır. Kitapta öyküsü yer alan yazarlara 3 adet kitap gönderilecektir.

8. Yarışmada dereceye girenler Çukurova Belediyesi tarafından Adana’da 3 gün misafir edilecek, plaket ve şartnamede belirtilen nakit tutar ile ödüllendirileceklerdir.

9. 1 Ekim 2023 tarihinden sonra gönderilen öyküler değerlendirmeye alınmayacaktır.

10. Sonuçlar, Yeni Adana Gazetesi’nin 106. yayın yılına giriş tarihi olan, 25 Aralık 2023 tarihinde basın yoluyla duyurulacak, dereceye giren yarışmacılarla ödül töreni için ayrıca iletişime geçilecektir.

Uyarı: Yarışmaya başvuranların, yarışma şartnamesini okuduğu ve koşulsuz “olur” verdiği kabul edilecektir.

Çukurova Belediyesi ile Yeni Adana Gazetesi’nin birlikte düzenlediği Çukurova Öykü Yarışması’nın 2023 yılı başvuruları başladı.

İkincisi geçen yıl düzenlenen ve büyük ilgi gören yarışma “Göç ve Göçmenlik” başlığıyla yapılmıştı. Yarışmanın bu yılki konusu ise “Umut” olarak belirlendi. Yarışmaya son başvuru tarihi 1 Ekim 2023 olarak açıklandı. Yarışmaya dünyanın her yerinden Türkçe yazabilen, 18 yaşından büyük herkes katılabilecek ve başvurularını elektronik posta yoluyla cukurovaoykuyarismasi@gmail.com adresine yapabilecekler.

Çukurova Öykü Yarışması Koordinatörü Süreyya Köle, 7 sayfayı geçmeyecek öykülerin önce ön jüri sonra da seçici kurul tarafından değerlendirileceğini belirterek, sonuçların Yeni Adana Gazetesi’nin 106’ncı kuruluş yıldönümü olan 25 Aralık 2023 tarihinde açıklanacak.

Yarışma Takvimi
Son Başvuru Tarihi 1 Ekim 2023.
Yarışma Sonuçları 25 Aralık 2023 Tarihinde Açıklanacak.

İletişim: cukurovaoykuyarismasi@gmail.com

BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ