19.02.2020 - Güncel Eğitim Sitesine Hoşgeldiniz
Güncel Eğitim Burs Başvurusu Kurslar Burslar KYK Yurt

Çelikel Eğitim Vakfı Burs Başvurusu

Çelikel Eğitim Vakfı Burs Başvurusu

Çelikel Eğitim Vakfı Burs Başvurusu 2019-2020

Çelikel Eğitim Vakfı 2019-2020 Burs Başvurusu Üniversite Yerleştirme Sonuçlarının Açıklanmasını İzleyen İlk İş Günü Başlayıp, 3 Eylül 2019 Saat 17:00’a Kadar Online Olarak Alınacak. Burs 12 Ay Süre İle Aylık 700 Türk Lirası Olarak Ödenecek.

Burs Başvuruları Online Ortamdaki Başvuru Formunun Doldurulmasıyla Alınacak.

İletişim Bilgileri
Adres: Anel İş Merkezi, Saray Mahallesi Site Yolu Caddesi No: 5/4 Ümraniye İstanbul
Telefon Numarası: 0 216 636 20 00

Başvuru Koşullarını Sağlamayan Adaylara Ayrıca Bildirim Yapılmayabilir. Ön Değerlendirmeler Sonucunda Uygun Bulunan Adaylardan Ön Değerlendirme Belgeleri Talep Edilir.

Ön Değerlendirmeler3 – 4 Eylül 2019
Ön Değerlendirme Sonuçlarının Duyurulması6 Eylül 2019 Cuma,
12:00 itibariyle
Ön Değerlendirme Belgelerinin Teslimi için Son Gün17 Eylül 2019 Salı,
17:00’a kadar

Ön değerlendirme belgelerini eksik teslim eden ya da ilan edilen son tarihe kadar teslim edemeyen ve/veya elektronik başvuru formunda beyan ettiği bilgileri ile sunduğu belgelerdeki bilgileri arasında tutarsızlık olduğu tespit edilen adaylar değerlendirme dışı bırakılır. Yukarıda belirtilen tarihe kadar belgelerin vakfımıza ulaşmış olması gerekir, kargo firmasından kaynaklanacak gecikmeler için esneklik sağlanmaz.
Mülakatlar, Vakfımızın İstanbul’daki genel merkezinde gerçekleşir.

Sponsorlu Bağlantılar

Başvuru
Alev Topları Programı Başvuru Sistemi aracılığıyla başvuru yapabilmeniz için 2 aşama bulunur. Her 2 aşamayı tamamlamadığınız takdirde başvurunuz “Başarılı Başvurular” listesine giremez ve bu sebeple ön değerlendirmeye alınamaz:

1. Adım – Aday Ön Kaydınızı Tamamlayın:
Sisteme giriş yaptığınızda karşınıza çıkan ilk ekran “Kişisel Verilerin Korunması Kanunu Hakkında Bilgilendirme”dir. Bu bilgilendirmeyi okuyup kabul ettikten sonra “Ön Kayıt” ekranına yönlendirilirsiniz.

18 Yaşını Dolduran Adaylar: Ön Kayıt ekranında istenen tüm bilgileri doğru ve tam olarak girin ve “Aday Ön Kaydını Tamamla” butonuna tıklayın. Ekranda girdiğiniz e-posta adresinize aktivasyon e-postası düşer. Bu e-posta ön kaydınızı tamamladığınıza ilişkin bir bağlantı / link ve aktivasyon kodu yer alır. Bağlantıya / linkte tıklayın ve aktivasyon kodunuzu girin.
18 Yaşından Küçük Adaylar: Ön Kayıt ekranında istenen tüm bilgileri doğru ve tam olarak girin ve “Aday Ön Kaydını Tamamla” butonuna tıklayın. Sistem, doğum tarihi bilgilerinize istinaden yaş hesaplamanızı yapar ve sizi “Veli Ekranı”na yönlendirir. Veliniz için istenen tüm bilgileri veliniz kontrolünde doğru ve tam olarak girin ve “Veli Ön Kaydını Tamamla” butonuna tıklayın. Ekranda girdiğiniz velinizin e-posta adresine aktivasyon e-postası düşer. Bu e-posta ön kaydınızı tamamladığınıza ilişkin bir bağlantı / link ve aktivasyon kodu yer alır. Bağlantıya / linkte tıklayın ve aktivasyon kodunuzu girin.

2. Adım – Başvuru Formunuzu Doldurun:
Başvuru koşullarını sağlayıp/sağlamadığınızı tespit edebilmemiz ve ön değerlendirmeler için özlük, iletişim, aile, gelir ve akademik bilgilerinizi Başvuru Formu’na girin. Bu formda istenen tüm bilgileri doğru ve tam olarak girip başvuru formunu teslim edin.

Başvuru Koşulları
• 2019 YKS’ye Girmiş Olan,
• İstanbul’daki Devlet Üniversitelerinin Lisans Programlarına Veya Vakıf Üniversitelerinin Lisans Programlarının Tam Burslu Kontenjanlarına Yeni Kayıt Hakkı Kazanmış Ve Kayıt Hakkı Kazandığı Program İçin Üniversiteye Kayıt İşlemlerini Tamamlamış/Tamamlayacak Olan,
• Merkezi Yerleştirme Puanıyla Öğrenci Alan Lisans Programlarına Yeni Kayıt Hakkı Kazananlardan İlgili Lisans Programına Yerleştirme Puan Türünde Aşağıda Belirtilen Başarı Sıralamaları Dâhilinde Olan,
• Ailede Kişi Başına Düşen Aylık Ortalama Net Gelir Seviyesi 2.000 TL Ve Altı Olan
• Her Aday Başvurabilir.

Merkezi Yerleştirme ile Öğrenci Alan Lisans Programları

Yerleştirme Puan Türü

Başarı Sıralaması

Sayısal Puanı

İlk 30.000’e girenler (30.000 dâhil)

Eşit Ağırlık Puanı

İlk 15.000’e girenler (15.000 dâhil)

Sözel Puanı

İlk 10.000’e girenler (10.000 dâhil)

Dil Puanı

İlk 5.000’e girenler (5.000 dâhil)

TYT Puanı

İlk 10.000’e girenler (10.000 dâhil)

Ön Değerlendirme Ölçütleri

Başvuru Koşullarını Sağlamayan Adaylar Ön Değerlendirme Sürecine Dahil Edilmez. Ön Değerlendirme Belgeleri İçin Tıklayın.

• Başvuru Koşullarını Sağlayan Tüm Adaylar İçin Ön Değerlendirme 3 – 4 Eylül 2019 Tarihlerinde Aşağıdaki Ölçütler Doğrultusunda Yapılacak:

1. Ailede Kişi Başına Düşen Aylık Ortalama Net Gelir (En Düşükten En Yükseğe Sıralama)
2. Mülk Beyanı (Hiç Mülk Olmayandan Başlayarak)
3. Taşıt Beyanı (Hiç Taşıt Olmayandan Başlayarak)
4. Aile İle Birlikte Yaşayıp Öğrenim Gören Kardeş Sayısı (En Çoktan En Aza)
5. Geldiği Şehir (İstanbul Dışından Gelen Adaylardan Başlayarak)
Özel Yetenek Sınavı İle Öğrenci Alan Lisans Programlarına Yeni Kayıt Hakkı Kazanmış Adaylar Ayrı Bir Listede Yetenek Sınav Puanlarına Göre Listelenip Değerlendirilir.

• Yukarıdaki Ölçütlere Göre Yapılan Sıralamada, Kontenjanlar Dâhilinde Yer Alan Adayların;
1. Öğrenim Gördükleri Lisans Programlarında Çeşitlilik,
2. Kadın/Erkek Oranındaki Denge Dikkate Alınarak

Alev Topları Programı’na başvuru niyet metinleri incelenir. Ön değerlendirme kontenjanına girecek adaylar ile ilgili netlik kazanmayan durumlarda aşağıdaki ölçütlere dikkate alınır:

1. Başka bir kurum/kuruluştan burs desteği almayana, (üniversiteye girişte sağlanan ek bursları da kapsamaktadır.)
2. Yerleştikleri puan türündeki başarı sıralamasına,
3. Anne ve/veya babası hayatta olmayana.
Yapılan değerlendirmeler sonucunda kontenjana giren adaylar ve Yönetim Kurulu kararı ile kesinleşir.

Seçmeler ve Programa Kabul
Ön değerlendirmelerin tamamlandığına ilişkin duyuru Çelikel Eğitim Vakfı internet sitesinde 6 Eylül 2019 Cuma günü saat 12.00 itibariyle yayımlanacak.

Ön değerlendirmeler sonucunda kontenjan kapsamına giren adayların, ilan edilen ön değerlendirme belgelerini eksiksiz bir şekilde 17 Eylül 2019 Salı günü saat 17.00’a kadar Vakfa posta/kargo yoluyla ulaştırması gereklidir.

Ön değerlendirme belgelerini kontrol ve değerlendirme sürecinde gerek görülmesi halinde adaylar ile telefon mülakatı gerçekleştirilebilir.

Ön değerlendirme belgelerini eksik teslim eden ya da ilan edilen tarihe kadar teslim edemeyen ve/veya elektronik başvuru formunda beyan edilen bilgiler ile sunulan belgelerdeki bilgiler arasında tutarsızlık olduğu tespit edilen adaylar değerlendirme dışı bırakılır. Bu durumdaki adaylara ayrıca bildirim yapılmayabilir.

Ön değerlendirme belgeleri üzerinde yapılan denetimin ardından grup mülakatlarına davete ilişkin duyuru Çelikel Eğitim Vakfı internet sitesinde yayımlanır.

Seçmeler, grup ve bireysel mülakatlar olmak üzere iki aşamadan oluşur. Mülakatlar, yetkinlik bazlıdır.
Burs Başvuru Yönergesi İçin Tıklayın.
Burs Başvuru Sistemi İçin Tıklayın.

BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ
ZİYARETÇİ YORUMLARI - 1 YORUM
  1. irfan duman dedi ki:

    yaptığınız bütün yardılardan allah razı olsun allah inşallah karşılığını kat kat size versin

BİR YORUM YAZ