<style>.lazy{display:none}</style>Ankara Bilim Üniversitesi Liseler Arası Verimlilik Yarışması
23.02.2024 - Güncel Eğitim Sitesine Hoşgeldiniz
Güncel Eğitim Burs Başvurusu Kurslar Burslar KYK Yurt

Ankara Bilim Üniversitesi Liseler Arası Verimlilik Yarışması

Ankara Bilim Üniversitesi Liseler Arası Verimlilik Yarışması

Ankara Bilim Üniversitesi Liseler Arası Verimlilik Yarışması

Ankara Bilim Üniversitesi Liseler Arası Verimlilik Yarışması Düzenliyor. Dördüncüsü Düzenlenen Yarışmaya Türkiye Geneli Tüm Devlet Ve Özel Anadolu Ve Fen Lisesi Öğrencileri Başvurabilir.

Yarışmanın Konusu
Verimlilik

Son yıllarda önemi daha da artan verimlilik konusu ülkemiz için de büyük öneme sahiptir. Gerek doğal kaynakların gitgide azalması gerek dünyadaki ve ülkemizdeki enerji israfının fazlalığı bu konuya verilecek olan önemi daha da artırmaktadır. Bu önem, toplumun sadece bir kesimi için değil; 7’den 70’e herkesi ilgilendiren ve sonuçları küresel bir şekilde etki gösteren önemli bir konudur.

Bu kapsamda Ankara Bilim Üniversitesi tarafından Türkiye’de verimliliği artırmak, verimlilik konusuna dikkat çekmek ve öğrencileri verimlilik konusunda farkındalık elde etmeye, düşünmeye ve eyleme geçmeye teşvik etmek amacıyla lise öğrencileri için bir yarışma düzenlenecektir.

Başvuru Koşulları
Yarışmaya, Türkiye genelinde tüm Devlet ve Özel Anadolu ve Fen Lisesi öğrencileri başvurabilecektir.

Ads

Yarışma proje kategorisinde gerçekleştirilecektir.

Yarışmaya katılım bireysel ya da en fazla 3 kişilik grup düzeyinde olabilecektir.

Proje sunumlarını takiben değerlendirme kriterlerine göre verilen puanlar toplanarak derecelendirmeye karar verilir.

Giriş
Ankara Bilim Üniversitesi tarafından 17.05.2024 tarihinde, katılım, değerlendirme ve ödül töreni düzenlenmesi usulüyle, liseler arası verimlilik yarışması düzenlenecektir.

Türkiye genelinde Devlet ve Özel tüm Anadolu ve Fen Liselerini kapsayacak olan yarışmamıza, Milli Eğitim Bakanlığına bağlı devlet ve özel tüm Anadolu ve Fen liselerinde okuyan öğrenciler istedikleri takdirde, gönüllük esasına göre, herhangi bir ücret ödemeksizin katılabilecektir. Yarışmanın ana teması olarak “Verimlilik” konusu belirlenmiştir. Bu kapsamda verimlilik ile ilgili enerji verimliliği, sporda verimlilik, tarımda verimlilik, verimlilik teknolojileri, iş gücü verimliliği, eğitimde verimlilik alt başlıklarında yarışma düzenlenmesi planlanmaktadır. Yarışma proje kategorisinde gerçekleştirilecektir.

Yarışmada dereceye giren öğrenci/grup ve varsa öğretmenlere para ödülleri ödül töreninde takdim edilecektir.

Yarışmanın Amacı
Bu etkinliği gerçekleştirmedeki amacımız; Türkiye’nin ve dolaylı olarak dünyanın geleceğine verimlilik konusunda katkıda bulunmaktır.

Yarışma Ödülleri

Değerlendirme sonucunda, geliştirdikleri proje ile ilk 3’e giren öğrencilere / gruplara aşağıdaki ödüller verilecektir.

Birincilik Ödülü 5 Bin Türk Lirası
İkincilik Ödülü 4 Bin Türk Lirası
Üçüncülük Ödülü 3 Bin Türk Lirası

Yarışmaya Katılım Koşulları Ve Diğer Bilgiler
1. Türkiye geneli tüm Devlet ve Özel tüm Anadolu ve Fen Liseleri öğrencilerine gönüllü ve ücretsiz katılımına açık olacaktır.

2. Özel gereksinimi olan öğrencilerin başvurularında belirtmeleri halinde, törene katılımları için kendilerine gerekli ulaşım imkanları Üniversite tarafından temin edilecektir. Töreni rahatça takip edebilmeleri için konferans salonunda gerekli düzenlemeler de sağlanacaktır.

3. Kargo, ulaşım ve konaklama masrafları katılımcılara aittir.

4. Yarışmacılar yarışmaya sadece bir eserle katılabilirler.

5. Proje katılımcının kendisi tarafından yapılmış olmalıdır.

6. Öğrenciler yarışmaya katıldıkları proje ile daha önce başka bir yarışmaya başvurmamış veya katılmamış olmalıdır (Böyle bir durum saptandığında, öğrenci ödül almış olsa bile, ödülü geri alınacaktır).

7. Katılımcılar, projelerini www.ankarabilim.edu.tr/tr/verimlilikyarismasi adresindeki ilgili sekmede bulunan “Başvuru Formunu” eksiksiz doldurduktan sonra bireysel olarak ya da posta yoluyla Maltepe Mahallesi Şehit Gönenç Caddesi No: 5 Çankaya Ankara adresine göndermelidirler.

8. Aynı adreste yer alan Formlar sekmesi içinde yer alan “KVKK Aydınlatma Metni” ve KVKK Açık Rıza Onayı”, “Katılım Formu ve Taahhütname” ve “Veli İzin Formunun” doldurulması zorunludur.

9. Sosyal etkinlikler sonucu ortaya çıkan eserlerin telif hakkı eser sahibine aittir. Eserler, sahibinin izni olmaksızın basılamaz, yayımlanamaz, paylaşılamaz ve sergilenemez. Telif hakları ile ilgili tüm işlemler 5/12/1951 tarihli ve 5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu ile 22/12/2016 tarihli ve 6769 sayılı Sınai Mülkiyet Kanununa uygun olarak yürütülür. Ancak, gerekli durumlarda sosyal etkinlik izni veren ilgili birim veya etkinliği düzenleyen kişi/kurum/kuruluş bu eserleri muvafakat alarak kullanma hakkına sahiptir.

10. Yarışmanın Seçici Kurulu tarafından titizlikle yürütülecek değerlendirme süreci sonunda ilan edilecek sonuçlara en geç 3 gün içerisinde yapılan itirazlar Seçici Kurul tarafından değerlendirilecek ve bu doğrultuda yeniden değerlendirme yapılabilecektir.

11. Ödül töreni, Ankara Bilim Üniversitesi Maltepe yerleşkesi konferans salonunda yüz yüze yapılacaktır. Törene katılamayan ve ödül kazanan katılımcıların ödülleri IBAN numaralarına yatırılacaktır.

Değerlendirme kriterleri

Proje sunumlarını takiben değerlendirme kriterlerine göre verilen puanlar toplanır.

Poster: 15 puan
Öğrenci Sunumu: 10 puan
Yaratıcılık: 10 puan
İşe Yararlılık: 15 puan
Geliştirmeye Açıklık: 10 puan
Özgünlük: 15 puan
Kullanılan Malzeme: 10 puan
Genel Becerisi: 15 puan
Toplam: 100 puan

Proje ürünleri elden ya da posta ile gönderilebilir.
Posta ile gönderim için adres: Maltepe Mahallesi Şehit Gönenç Caddesi No: 5 Çankaya Ankara

Yarışma Takvimi
Başvuru Kabul Tarihi: 12 Şubat 2024
Son Kabul Tarihi: 1 Mayıs 2024
Sonuç Açıklama Tarihi: 13 Mayıs 2024
Etkinlik Tarihi: 17 Mayıs 2024
Ödül Töreni: Ankara Bilim Üniversitesi Maltepe yerleşkesinde düzenlenecektir. Törenin yapılamaması halinde, ödüller kazananların IBAN numaralarına gönderilecektir.
*Kargo, ulaşım ve konaklama ücreti katılımcılara aittir.

1 Mayıs 2024 tarihinden sonra yapılan başvurular dikkate alınmayacaktır.

Başvuru Formu Ve Detaylar İçin Tıklayın.

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ