20.05.2022 - Güncel Eğitim Sitesine Hoşgeldiniz
Güncel Eğitim Burs Başvurusu Kurslar Burslar KYK Yurt

Ankara Bilim Üniversitesi Liseler Arası Verimlilik Yarışması

Ankara Bilim Üniversitesi Liseler Arası Verimlilik Yarışması

Ankara Bilim Üniversitesi Liseler Arası Verimlilik Yarışması

Ankara Bilim Üniversitesi Liseler Arası Verimlilik Yarışması Düzenliyor. İkincisi Düzenlenen Yarışmaya Türkiye Geneli Tüm Devlet Ve Özel Anadolu Ve Fen Lisesi Öğrencileri Başvurabilir.

Yarışma Ödülleri
Değerlendirme sonucunda, geliştirdikleri proje ile ilk 3’e giren öğrencilere/gruplara aşağıdaki ödüller verilecektir. Ayrıca Dereceye giren öğrencilere YKS sınavında Ankara Bilim Üniversitesine yerleşmeleri halinde eğitim bursu verilecektir. Dereceye giren projenin grup olarak geliştirilmesi halinde verilecek burslara ilişkin detaylar aşağıda belirtilmiştir.

Birincilik Ödülü: 4 Bin Türk Lirası Para Ödülü Artı %100 Eğitim Bursu (Grup Olması Halinde: Proje Grubundan Üniversitemize YKS Sınavında Yerleşen En Yüksek Puan Almış Öğrenciye %100, Diğerlerine %75 Burs Verilecektir. Para Ödülü Katılımcılara Pay Edilir.)

İkincilik Ödülü: 3 Bin Türk Lirası Para Ödülü Artı %80 Eğitim Bursu (Grup Olması Halinde: Proje Grubundan Üniversitemize YKS Sınavında Yerleşen En Yüksek Puan Almış Öğrenciye %80, Diğerlerine %60 Burs Verilecektir. Para Ödülü Katılımcılara Pay Edilir. )

Üçüncülük Ödülü: 2 Bin Türk Lirası Para Ödülü Artı %60 Eğitim Bursu Grup Olması Halinde: Proje Grubundan Üniversitemize YKS Sınavında Yerleşen En Yüksek Puan Almış Öğrenciye %60, Diğerlerine %40 Burs Verilecektir. Para Ödülü Katılımcılara Pay Edilir.)

Sponsorlu

Son yıllarda önemi daha da artan verimlilik konusu ülkemiz için de büyük öneme sahiptir. Gerek doğal kaynakların gitgide azalması gerek dünyadaki ve ülkemizdeki enerji israfının fazlalığı bu konuya verilecek olan önemi daha da artırmaktadır. Bu önem, toplumun sadece bir kesimi için değil; 7’den 70’e herkesi ilgilendiren ve sonuçları küresel bir şekilde etki gösteren önemli bir konudur.

Bu kapsamda Ankara Bilim Üniversitesi tarafından Türkiye’de verimliliği artırmak, verimlilik konusuna dikkat çekmek ve öğrencileri verimlilik konusunda farkındalık elde etmeye, düşünmeye ve eyleme geçmeye teşvik etmek amacıyla lise öğrencileri için bir yarışma düzenlenecektir.

Yarışmanın ana teması olarak “Verimlilik” konusu belirlenmiştir. Bu kapsamda verimlilik ile ilgili enerji verimliliği, sporda verimlilik, tarımda verimlilik, verimlilik teknolojileri, iş gücü verimliliği, eğitimde verimlilik (okulda, çalışma hayatında) alt başlıklarında yarışma düzenlenmesi planlanmaktadır. Yarışma proje kategorisini kapsayacaktır.

Bu etkinliği gerçekleştirmedeki amacımız; Türkiye’nin ve dolaylı olarak dünyanın geleceğine verimlilik konusunda katkıda bulunmaktır.

Başvuru Koşulları
Yarışmaya, Türkiye genelinde tüm Devlet ve Özel Anadolu ve Fen Lisesi öğrencileri başvurabilecektir.
Yarışma proje kategorisinde gerçekleştirilecektir.
Yarışmaya katılım bireysel ya da en fazla 4 kişilik grup düzeyinde olabilecektir.
Proje sunumlarını takiben değerlendirme kriterlerine göre verilen puanlar toplanarak derecelendirmeye karar verilir.

Değerlendirme kriterleri

Poster: 15 puan
Öğrenci Sunumu: 10 puan
Yaratıcılık: 10 puan
İşe Yararlılık: 15 puan
Geliştirmeye Açıklık: 10 puan
Özgünlük: 15 puan
Kullanılan Malzeme: 10 puan
Genel Becerisi: 15 puan
Toplam: 100 puan

İletişim: verimlilikyarismasi@ankarabilim.edu.tr Telefon: 0 (312) 397 01 50

Proje ürünleri elden ya da posta ile gönderilebilir.
Posta ile gönderim için adres: Ankara Bilim Üniversitesi, Anadolu Bulvarı, Çamlıca M. No:16/A Yenimahalle/ANKARA

Yarışma Takvimi
Yarışmanın ilan edilmesi: 22 Kasım 2021
Son başvuru tarihi: 4 Nisan 2022
İlk 3’e girenlerin ilan edilmesi: 15 Nisan 2022
Ödül Töreni: Ankara Bilim Üniversitesi tarafından düzenlenen 4. Verimlilik ve Teknoloji Fuarında, Congresium’da düzenlenecektir. Aksi halde, ödüller kazananların IBAN numaralarına gönderilecektir.
4 Nisan 2022 tarihinden sonra yapılan başvurular dikkate alınmayacaktır.

Başvuru Formu Ve Detaylar İçin Tıklayın.

BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ