12.06.2024 - Güncel Eğitim Sitesine Hoşgeldiniz

Şahinkaya Vakfı Burs Başvurusu

Şahinkaya Vakfı Burs Başvurusu

Şahinkaya Vakfı Burs Başvurusu

Şahinkaya Vakfı Burs Başvurusu Online Olarak Alınacak. Vakıf Lise Ve Üniversite Öğrencilerine Burs Verecek. Burs Yılda 9 Ay Süre İle Ödenecek.

1) Şahinkaya Kardeşlik Bursu

Geleceğe umutla çıktığımız bu yolda dostlukla, sevgiyle kol kola yürüdüğümüz yol arkadaşlarımız var. Başarıya ve mutluluğa giden yolların birlikte arşınlandığında değerli olduğuna inanıyoruz. Ve şehrimizde bizimle aynı amaç doğrultusunda yürüyen, destek elimizin hep omuzlarında olduğu 12. sınıf öğrencilerine burs desteği veriyoruz.

Güncel Burs Duyuruları İçin Tıklayın.

2) Nebahat Şahinkaya Bursu

Ads

Ömrünü eğitimciliğe adayan, kendisi gibi köylerde büyüyen binlerce çocuğa umut ışığı olan, aydınlık yollar açan, bugünün başarılı ve dürüst insanlarını yetiştiren Şahinkaya Vakfı’nın Kurucularından Nebahat Şahinkaya adına köylerde yetişen kız çocuklarımıza verilen bursumuzdur. Ailesi köylerde zorlu yaşam koşullarında yaşayan, üniversitede azimle okuyan kız öğrencilerimizin gelecekleri için yanındayız.

3) Rasim Şahinkaya Bursu

Yaşamı köylerde, şehirlerde çocukların hayatlarına dokunarak, içlerindeki cevheri ortaya çıkartarak, adanmış bir eğitimcilikle geçen Şahinkaya Vakfı Yönetim Kurulu Başkanımız Rasim Şahinkaya adına verilen bursumuzdur. Kendisi gibi küçük yaşlarda annesini veya babasını kaybetmiş, geleceklerini kendi emekleriyle inşa etmeye çalışan üniversite öğrencilerine verilen burs ile ailemizi sevgiyle genişletmekteyiz.

4) Nurhan Şahinkaya Bilim Bursu

Şahinkaya Vakfı Kurucularından, yazar ve Uzm. Dr. Nurhan Şahinkaya adına verilen bilim bursu ile üniversitelerin tıp fakültelerinde okuyan üstün yetenekli öğrencilere destek sağlanmaktadır.

Üniversiteliye Burs Veren Vakıflar Kurumlar Listesi İçin Tıklayın.

5) Ali Serhan Şahinkaya Başarı Bursu

Özel derslerle başlayıp dershanecilik ve eğitim kurumuyla bir efsane yaratan, binlerce evladın hayatını değiştiren, öğrencilerinin ülkemizin en iyi üniversitelerine ve fakültelerine girmeleri için kendini eğitimciliğe adayan Yönetim Kurulu Üyemiz Ali Serhan Şahinkaya adına verilen burs ile kendi okulu olan ODTÜ’de Ekonomi İşletme, Uluslararası İlişkiler, Elektrik-Elektronik, Endüstri ve Makine Mühendisliğinde okuyan başarılı öğrencilere burs verilmektedir.

6) Oğuzhan Şahinkaya Başarı Bursu

Eğitime yenilikçi bir vizyon getiren, bugün ülkenin dört bir köşesine yayılan, en prestijli unvanlara sahip binlerce öğrenci ile güçlü bir network oluşturan Vakfın Kurucularından Oğuzhan Şahinkaya adına verilen burs ile kendi okulu olan Boğaziçi Üniversitesi’nde Ekonomi İşletme, Uluslararası İlişkiler, Elektrik-Elektronik, Endüstri ve Makine Mühendisliği bölümlerinde okuyan başarılı öğrencilere burs verilmektedir.

7) Dilay Şahinkaya Bursu

Şahinkaya Vakfı Yönetim Kurulu Üyesi ve yine Vakıf bünyesinde yer alan “Dünyayı Değiştiren Çocuklar” sosyal sorumluluk projesinin yöneticisi Dilay Şahinkaya adına verilen burs ile üniversitelerin hukuk fakültelerinde okuyan başarılı öğrencilerin eğitim hayatının desteklenmesi sağlanmaktadır.

Başvuru Koşulları

Şahinkaya Vakfı, başarılı ve maddi desteğe ihtiyaç duyan üniversite öğrencilerine geri ödemesiz olarak burs vermektedir.

Burslar lisans eğitimi gören T.C. uyruklu öğrencilere Ekim ve Haziran aylarında olmak üzere 9 ay boyunca verilecektir.

Öğrencilerin burs başvurusu yapabilmesi için 2023 Yükseköğretim Kurumları Sınavından (YKS) en az aşağıdaki puanları almış olması gerekmektedir.

Eşit ağırlık puanı: 479
Sayısal puan: 528
Sözel Puanı: 410
Dil Puanı: 445

Başvurular Burs Komitesi tarafından değerlendirilip son başvuru tarihinden 15 gün sonra web sitesinden duyurusu yapılacaktır.

Burs Devam Koşulları

Öğrencinin sınıf tekrarı yapmıyor olması, fiilen öğrenciliğinin devam ediyor olması, yıl sonu başarı puanının 4,00 üzerinden 2,00’nin üstünde olması ve disiplin cezası almamış olması gerekmektedir.

Başvuru Tarihleri
2024-2025 Döneminde Burs Başvurularının Eylül Ayında Alınması Bekleniyor. Geçen Dönem Başvurular 11 Eylül – 30 Eylül Tarihleri Arasında Alındı.

Web Sitesi: https://www.sahinkayavakfi.org.tr/

BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ
ZİYARETÇİ YORUMLARI - 2 YORUM
  1. Yasin dedi ki:

    Sonuçlar ne zaman açiklanacak

    1. Güncel Eğitim dedi ki:

      Bilgi verilmemiş, vakıftan bilgi alınız.

BİR YORUM YAZ