<style>.lazy{display:none}</style>

Kyk İzmir Kız Öğrenci Yurdu

Adres
Doğuş Caddesi Adatepe Mahallesi No: 195 Tınaztepe Mevkii Kuruçeşme Buca İzmir
Telefon
Faks
0 232 440 10 68
KURUM HAKKINDA
FOTO GALERİ
VİDEO
KONUM
YORUMLAR

Kyk İzmir Kız Öğrenci Yurdu

Kyk İzmir Kız Öğrenci Yurdu İletişim Bilgisi, Adresi Ve Telefonu, Harita Konum Bilgileri, Tanıtım Videosu. Yurtta Kuaför Salonu, Yemekhane, Çamaşırhane, Spor Salonu, Konferans Salonu, Mescit, Etüt Salonları Bulunmaktadır.
İzmir Kyk Kız Öğrenci Yurtları.
Gençlik Ve Spor Bakanlığı Yüksek Öğrenim Kredi Ve Yurtlar Kurumu Kyk İzmir Kız Öğrenci Yurdu 5 Bloktan Oluşmaktadır. Yurt 1340 Öğrenci Kapasitelidir.

İletişim Bilgileri
Adresi: Doğuş Caddesi Adatepe Mahallesi No: 195 Tınaztepe Mevkii Kuruçeşme Buca İzmir
Telefon Numarası: 0 232 440 10 69
Faks: 0 232 440 10 68
Harita Konumu İçin Tıklayın.

Kyk Yurt Başvuruları E-Devlet Sitesi Üzerinden Öğrenci Seçme Ve Yerleştirme Merkezi Sınav Sonuçlarının Açıklanmasından Sonra Kurumca Belirtilen Tarihler Arasında Yapılmaktadır. Başvuru Sonuçları E-Devlet Üzerinden Sorgulanır.

Yurt Başvurusunda Öncelikli Olanlar
Şehit Ve Gazi Çocukları, Gaziler, Yüzde 40 Ve Üzeri Engelli Olanlar, Darüşşafaka Lisesini Tamamlayanlar, Lisanslı Milli Amatör Sporcular, Gönüllü Güvenlik Korucusu Olarak Çalışan Ve Çalışırken Vefat Edenlerin, Gönüllü Güvenlik Korucusu Olarak Emekliye Ayrılan Ve Emekliye Ayrıldıktan Sonra Vefat Edenlerin Çocukları.
Yurt Başvuru Değerlendirmesinde Maddi Durum, Uzaklık, Anne Ve Baba Sağlığı, Kardeş Sayısı Ve Öğrenim Durumu Vb. Koşullara Göre Yapılır.
Kyk Yurt Hakkında Yorum Yapmak İçin Yorumlar Sekmesine, Yurdun Harita Konumu İçin Konum Sekmesine, Tanıtım Videosu İçin Video Sekmesine, Resimleri İçin Foto Galeri Sekmesine Tıklayın.

KYK Yurtlarında Kalma Koşulları

Ads

• Örgün Eğitim Veren Bir Yükseköğretim Kurumuna Kayıtlı Olması.

• Öğrenim Gördüğü Yükseköğretim Kurumu Veya Programının, Ailesinin İkamet Ettiği İl Veya İlçe Sınırları Dışında Bulunması.

• Taksirli Suçlar İle Kısa Süreli Hapis Cezasına Seçenek Yaptırımlara Çevrilmiş Veya Aşağıda Sayılan Suçlar Dışında Tecil Edilmiş Hükümler Hariç Olmak Üzere, Kasten İşlenen Bir Suçtan Dolayı Altı Ay Veya Daha Fazla Süreyle Hapis Cezasına Ya Da Affa Uğramış Olsa Bile Devletin Güvenliğine Karşı Suçlar, Anayasal Düzene Ve Bu Düzenin İşleyişine Karşı Suçlar, Zimmet, İrtikâp, Rüşvet, Hırsızlık, Dolandırıcılık, Sahtecilik, Güveni Kötüye Kullanma, Hileli İflas, İhaleye Fesat Karıştırma, Edimin İfasına Fesat Karıştırma, Suçtan Kaynaklanan Malvarlığı Değerlerini Aklama, Kaçakçılık, Cumhurbaşkanına Hakaret, Devletin Egemenlik Alametlerini Aşağılama, Türk Milletini, Türkiye Cumhuriyeti Devletini, Devletin Kurum Ve Organlarını Aşağılama, Kamu Barışına Karşı Suçlar Veya Cinsel Dokunulmazlığa Karşı Suçlar, Hayasızca Hareketler, Uyuşturucu Ve Uyarıcı Madde İmal Ve Ticareti, Kullanımı, Kullanımını Kolaylaştırma, Kullanmak İçin Satın Alma, Kabul Etme Veya Bulundurma, Haksız Mal Edinme, Şike, Teşvik Primi, Kanuna Aykırı Olarak Spor Müsabakalarına Dayalı Bahis Ve Şans Oyunlarını Oynatma, Oynatılmasına Yer Ve İmkan Sağlama, Reklamını Yapma Veya Para Nakline Aracılık Etme Suçlarından Mahkûm Olmaması.

• Yurt Dışında Bulunan Yurtlarda Barınan Öğrencilerin Öğrenim Gördükleri Ülke Kanunlarına Göre Taksirli Suçlar Hariç Herhangi Bir Suçtan Dolayı Hakkında Altı Ay Veya Daha Fazla Süreyle Hapis Cezası İle Kesinleşmiş Mahkumiyeti Bulunmaması.

• Bakanlık Veya Diğer Kamu Kurum Ve Kuruluşlarının Yükseköğrenim Öğrencilerine Hizmet Veren Yurtlarından Çıkarma Cezası Veya Yükseköğretim Kurumlarından Altı Aydan Fazla Uzaklaştırma Cezası Almamış Olması.

• Uluslararası Öğrencinin, Öğrenci Belgesi, İlgili Kamu Kurum Ve Kuruluşlarından Almış Olduğu İkamet İzni Belgesi İle Pasaportunun Onaylı Suretini İbraz Etmiş Olması.

• Zorunlu Staj Hariç Brüt Asgari Ücret Tutarının Bir Buçuk Katı Üzerinde Ücretli Bir İşte Çalışmaması.

• Kamu Personeli Olmaması.

• Toplu Yerlerde Yaşamaya Engel Olacak Seviyede Akıl Ve Ruh Hastalığının Olmadığına Ve Bulaşıcı Hastalığının Bulunmadığına Dair Beyanda Bulunması.

• Yurt Başvurusu Yaptığı Tarihte Otuz Beş Yaşını Doldurmamış Olması.

Kyk Yurt Ücretleri Ne Zaman Ödenir?
İlk Kayıt Ücreti Ödendikten Sonra İçinde Bulunulan Ayın Yurt Ücreti Takip Eden Ayın Onuncu Günü Saat 23.59’a Kadar Ödenmelidir.

Kyk İzmir Kız Öğrenci Yurdu Kyk İzmir Kız Öğrenci Yurdu
 1. Zeynep Ünsal dedi ki:

  Yurda belirtilen numaralardan asla ulaşamıyorum.

  1. Güncel Eğitim dedi ki:

   Resmi sitesinde bulunan numaradır. ulaşamıyorsanız izmir il bölge müdürlüğünü arayabilirsiniz.

   1. Güvenç dedi ki:

    Bir yakınıma İzmir’de bir yurt çıktı ama gittiklerinde inşaat halinde olduğunu gördüler ve o kadar uzakmışki okula vasıta sorunuda varmış şu an misafir öğrenci olarak bir yurtta kalıyor ama durum belirsiz. Bu yurtta bir boşluk yok mu acaba inşaat halinde olan yere değilde size ücret ödese ve sizde kalsa, olabilir mi ? 9 Eylüle çok uzak değilsiniz sanırım.

 2. Sude dedi ki:

  Yurt odaları bazalı mı? ranzalı mı? Ve çalışma masaları mı mevcut mu?

  1. Güncel Eğitim dedi ki:

   foto galeride örnek oda resmi bulunuyor. ranza değil, masa var.

   1. sude dedi ki:

    bugün aradığımızda ranza denildi ?

    1. Güncel Eğitim dedi ki:

     Resmi sitesindeki oda resminde bazalı görünüyor. https://kygm.gsb.gov.tr/public/YurtFotoYeni/izmir/035178004/thumbs/112$650×433.jpg
     kapasiteyi artırmak için ranzalı sisteme geçmiş olabilirler.

    2. ALİN dedi ki:

     hangi numaradan aradığınızı sorabilirim miyim yukardaki numaradan ulaşılmıyor

 3. Seda dedi ki:

  Şuan ki odalar kaç kişilik 6 kişilik olduğu söyleniyor

  1. Güncel Eğitim dedi ki:

   bilgimiz yok, yurttan bilgi alınız.

 4. Kübra dedi ki:

  Yurda en erken ne zaman giriş yapabiliriz

  1. Güncel Eğitim dedi ki:

   Mazeretsiz Olarak Kalınamaz. En Erken Tarih Üniversitenin Açıldığı Günden Bir Gün Öncedir. Mazeretiniz Varsa Yurt İl Müdürlükleri İle İletişime Geçiniz.

 5. Niyousha dedi ki:

  Yurtlara kayıt yaptırmak için devam etmem gerekiyor mu?

  1. Ece dedi ki:

   Yurdun mail adresini öğrenebilir bilir miyim acaba

   1. Güncel Eğitim dedi ki:

    mail adresi hakkında bilgi verilmemiş.

 6. Mehriban dedi ki:

  Merhaba. Sizin yurta nasıl kabul ala biliriz?

 7. Melek dedi ki:

  Yurda birkaç gün geç giriş yapsak bir sorun olur mu?

  1. Güncel Eğitim dedi ki:

   İlk yerleştirme sonrası yurtlara yerleştirilen öğrencilerin öğrenim gördükleri öğretim kurumunun akademik takvimine göre yurtta barınmaya başlamaları esastır. Öğrenciler belirtilen tarihte yurtta kalamayacak ise yurt müdürlüğü ile iletişime geçip izin almalıdır. Yedek listeden yurda yerleşen öğrenciler ise ilk kayıt ücretini yatırdıktan sonra yurtta barınmaya hemen başlamalıdır; yurtta kalamayacakların ise yurt müdürlüğünden izin almaları gerekmektedir.

   1. Hulya dedi ki:

    Yurttaki odalar kaç kişilik acaba

    1. Güncel Eğitim dedi ki:

     3-4 kişilik, foto galeri bölümünde oda resmi bulunuyor.

FİRMA HAKKINDA BİR YORUM YAZIN
KURUMU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ