25.01.2022 - Güncel Eğitim Sitesine Hoşgeldiniz
Güncel Eğitim Burs Başvurusu Kurslar Burslar KYK Yurt

İzmir Mardinliler Vakfı Burs Başvurusu

İzmir Mardinliler Vakfı Burs Başvurusu

İzmir Mardinliler Vakfı Burs Başvurusu 2019-2020

Mar-Vak İzmir Mardinliler Vakfı Burs Başvurusu 2 Eylül – 30 Eylül 2019 Tarihleri Arasında Bizzat Yada Posta – Kargo Yolu İle Yapılacak.  İzmir Mardinliler Eğitim Kültür Dayanışma Ve Kalkınma Vakfı Eski Bursiyerler Burs Devam Formunu Eksiksiz Olarak Doldurup Vakfa Teslim Edecektir.

İletişim Bilgileri: Kocakapı Mahallesi Gaziler Caddesi No: 218 Kat: 7 Kapılar Konak İzmir
Telefon: 0 232 441 03 47

Burslar Maddi Sıkıntılardan Dolayı Tahsil Yapma Olanağı Bulamayan İhtiyaç Sahibi Mardinli Öğrenciler Öncelikli Olmak Üzere Öğrenim Gören Başarılı Ve İhtiyaç Sahibi Öğrencileri Kapsamaktadır. Burs Sonuçları 25 Ekim Tarihine Kadar Vakfın Resmi İnternet Sitesinden İlan Edilir.

MARVAK, Ana Faaliyetlerinden Biri Olan Eğitime Destek Amacıyla, Ailesi Mardinli Olup İzmir’daki Devlet Üniversitelerinde Öğrenim Gören İhtiyaç Sahibi, Başarılı Mardinli Yükseköğrenim Öğrencilerine, Vakıf Senedi Ve Vakıf Burs Yönetmeliği Hükümleri Çerçevesinde, Burs Vermek Suretiyle Maddi Destek Sağlayarak, Onların Yükseköğrenim Yapmalarına Yardımcı Olmaya Çalışmaktadır.
MARVAK Genel Merkez Yürütme Kurulu, Her Öğretim Yılı Başında Bursiyer Sayısı, Burs Miktarı, Yapılacak Kitap-Kırtasiye Ve Giyim Yardım Miktarlarını Belirler.

2019-2020 Eğitim Yılı İçin Yeni Burs Başvuruları, 2 – 30 Eylül Tarihleri Arasında MARVAK Genel Merkezin, Gaziler Cad. No:218 Kat:7 İzmir Adresine Bizzat Veya İstenen Belgelerin Posta/Kargo İle Gönderilmesiyle Yapılacaktır.
Elektronik Ortamda Yapılan Başvurular Değerlendirmeye Alınmayacaktır.

Sponsorlu

Burs Başvuru Belgeleri
Başvuru formu (Eksiksiz doldurulmalı ve ıslak imza ile imza edilmelidir)
1 adet vesikalık fotoğraf
Nüfus cüzdanının arkalı – önlü fotokopisi
Ara sınıf öğrencilerinden transkript veya başarılı olduğuna ilişkin belge istenir. Fakülte veya yüksekokula yeni kayıt yaptıran öğrencilerden kayıt belgesi istenir.
Vukuatlı nüfus kayıt örneği (e-devlet kapısından alınabilir / kardeş bilgilerini içermesi gerektiğinden anne veya baba üzerinden temin edilmelidir)
Adli sicil kaydı (e-devlet kapısından alınabilir)
Yerleşim yeri (ikametgah) belgesi (e-devlet kapısından alınabilir)
Ekran görüntüsü alınarak yollanan ve Ağustos 2019 öncesi tarihli belgeler kabul edilmeyecektir.

Yapılan başvurular, burs komitesi tarafından incelenir ve sonuçlandırılır.

Burs komitesi gerek gördüğü takdirde başvuranı mülakata çağırabilir, başvuru evrakına ilave evrak talep edebilir.

Gerçek dışı beyanda bulunulması, maddi durumda burs verilmesine gerek bırakmayan bir iyileşme tespiti, başarısız olunması ve her ne sebeple olursa olsun, kesinleşen bir mahkumiyet nedeniyle okula devamına imkan kalmayan öğrenciler ile burs yönetmeliğinde belirtilen diğer nedenlerin gerçekleşmesi halinde verilen burs kesilir.

Anılan nedenler dışında verilen burs, yükseköğrenim tamamlanana kadar devam eder.

Burs Başvuru Formu (İndir)

BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ