<style>.lazy{display:none}</style>
30.05.2024 - Güncel Eğitim Sitesine Hoşgeldiniz

İyilikhane Çocuk Derneği Sosyal Yardım

İyilikhane Çocuk Derneği Sosyal Yardım

İyilikhane Çocuk Derneği Sosyal Yardım

İyilikhane Çocuk Derneği Sosyal Yardım Başvuruları Telefon, Whatsapp, E-Posta Yada Dernek Merkezine Bizzat Yapılabilir.

Verilen Yardımlar

Gıda Yardımları
Kıyafet Yardımları
Bayram Kampanyaları
Eğitim Yardımları
Fatura, Kira, Sağlık Yardımları
Acil Yardımlar

Sosyal Destek Başvurusu Gerekli Belgeler

Kimlik Belgesi
İkametgah Belgesi
Sağlık Raporu Vb.

Ads

Acil İhtiyaç Projesi Vakfı Sosyal Yardım Başvurusu İçin Tıklayın.

Yardım Durumunun Tespiti
Sosyal Çalışmacı Ve Gönüllülerden Oluşan Sosyal İnceleme Ekiplerimizle Yardım Taleplerinin İncelenmesi, Alınan Bilgilerin Doğruluğunun Ve İhtiyaç Durumunun Belirlenmesi İçin Evlere Ziyaretlerde Bulunuyoruz Ve Ev Çevresinden Bilgi Topluyoruz. Ev İçerisinde Aile Fertlerini, Evin Durumunu, Nelere İhtiyaç Olduğunu Tespit Ediyoruz Ve Sonrasında Değerlendirme Yaparak Yardımları Organize Ediyoruz. Tespitler Esnasında, Yardım Verilip Verilmeyeceği Ve Verilecekse Miktarının Ne Olacağına Dair İhtiyaç Sahibine Hemen/Direkt Bilgi Vermiyoruz.

İhtiyaç Tespiti Ve Değerlendirmelerini, İhtiyaç Sahiplerinin Hangi Irka, Dine Ve Mezhebe Mensup Olduğu, Hangi Siyasi Görüş Ve Düşüncede Olduğu Gibi Hususlar Fark Etmeksizin Gerçekleştiriyoruz. Hanelerde Yapılan İncelemeler Sonucunda Alınan Bilgileri, Yardım Değerlendirme Komisyonumuzla Objektif Kriterlere Göre Değerlendirerek, Her Ailenin Sosyal Yardım Puanını Belirliyoruz. Derneğin İmkanlarını da Dikkate Alarak Yardım Kararı Verilen Ailelere, Uygun Ayni Ya Da Nakdi Yardımları Kardeşlik Bilinciyle, Samimi Ve Güvenli İnsani İlişkiler Kurma Gayretiyle Evlerini Ziyaret Ederek Ulaştırıyoruz.

İyilikhane Çocuk Derneği, Yetim Ve İhtiyaç Sahibi Çocukların Maddi, Eğitim Ve Psiko-Sosyal İhtiyaçlarını Karşılamak Amacıyla Kurulmuştur Ve Faaliyetlerini Bu Çerçevede Sürdürmektedir.

2 Şubat 2014 Yılında “İyilikhane Yetimlerle Dayanışma Derneği” Adıyla İstanbul’da Kuruldu. Yurt İçinde Ve Yurt Dışındaki Çalışmalarımızda, Yetim Çocukların Yanı Sıra Babası Hayatta Olan Ancak Çok Zor Şartlar Altında Yaşamını Sürdüren İhtiyaç Sahibi Çocukları Da Gündemimizde Tutabilmek Adına Daha Kapsayıcı Bir İfade İle Yola Devam Etmeye Karar Verdik Ve 2017 Yılında Derneğimizin İsmini İyilikhane Çocuk Derneği Olarak Değiştirdik.

İletişim Adresi: Karagümrük Mahallesi Galip Paşa Sokak No: 2/2 Sulukule Toki Konutları Fatih İstanbul
Telefon Numarası: 0 212 807 07 09
Web Sitesi: https://iyilikhane.org.tr

BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ