<style>.lazy{display:none}</style>Zeytinburnu Milli Eğitim Ortaokullar Arası Bilgi Ve Kültür Yarışması
27.02.2024 - Güncel Eğitim Sitesine Hoşgeldiniz
Güncel Eğitim Burs Başvurusu Kurslar Burslar KYK Yurt

Zeytinburnu Milli Eğitim Ortaokullar Arası Bilgi Ve Kültür Yarışması

Zeytinburnu Milli Eğitim Ortaokullar Arası Bilgi Ve Kültür Yarışması

Zeytinburnu Milli Eğitim Ortaokullar Arası Bilgi Ve Kültür Yarışması

Zeytinburnu Milli Eğitim Ortaokullar Arası Bilgi Ve Kültür Yarışması Düzenliyor. Ödüllü Yarışmaya Ortaokul 7. Ve 8. Sınıf Öğrencileri Katılabilecek.

Zeytinburnu İlçe Millî Eğitim Müdürlüğü Ortaokullar Arası Bilgi Ve Kültür Yarışması

Amaç

Türk Millî Eğitimi’nin genel amaçları doğrultusunda; bu yarışmayla ortaokullarımıza devam eden 7. ve 8. sınıf öğrencilerimizin akademik güdülenmelerine katkı sağlamak, öğrencilerimizin okula olan ilgilerini artırmak, dilimizin zenginliklerine ve tarihimize ilgilerini canlı tutmak, okullarını ve kendilerini temsil edebilme gücü kazanmalarını sağlamak amaçlanmıştır.

Katılım Şartları

Ads

Yarışmaya; resmi / özel her ortaokulu temsilen 7.sınıf öğrencileri arasından 2 asil 2 yedek, 8. sınıf öğrencileri arasından 2 asil 2 yedek olmak üzere toplam 8 öğrenci katılacaktır. Yarışma masasında 4 öğrenci bulunacak ve 4 öğrenci yedek olarak hazır bulunacaktır.

İlçe Milli Eğitim Müdürlüğüne gönderilen Ek-2 başvuru formunda belirtilen yarışmacılar dışında başka yarışmacıların katılımı geçersiz sayılacaktır.

Yarışmaya katılacak olan her okul tarafından 26.04.2024 tarihinde mesai bitimine kadar 4 asil 4 yedek öğrenci ile bu öğrencilerden sorumlu idareci ve öğretmen bilgilerini gösteren başvuru formu (Ek-2) İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü Strateji Geliştirme Bölümüne DYS üzerinden gönderilecektir.

7. ve 8. Sınıf Öğrencileri İçin Yarışmaya Esas Teşkil Eden Dersler:

Yarışmada 7. ve 8. sınıflar yarışma gününe kadar işledikleri konulardan sorumlu olacaklarıdır.

Yarışmada 10 alanda soru sorulacaktır.

Bunlar:

Dersin Adı Soru Sayısı
Türkçe2
Dilimizin Zenginlikleri2
Matematik2
Fen Bilgisi2
Sosyal Bilgiler / T.C İnkılap Tarihi2
İngilizce1
Din Kültürü Ve Ahlak Bilgisi1
Türk Kültür Ve Medeniyeti3
Medeniyetimize Yön Verenler3
Genel Kültür2

Yarışmanın Uygulama Biçimi:

Sorular, yarışma başlamadan kurayla belirlenerek yarışma grubu temsilcisi tarafından seçilecektir. Seçilen zarfın bir örneği sunucuya teslim edilecek.
Sorular yarışmacı öğrencilere sırası geldiğinde görevli öğrenciler tarafından tek tek dağıtılacaktır. Sorular yarışmacılar tarafından cevaplanma süresi tamamlandıktan sonra, seyirciler ve jüri için sunucu tarafından okunacak ve ekrana yansıtılacaktır.

Bu esnada yarışmacı takımın temsilci öğrencisi cevap kâğıdını herkesin görebileceği şekilde havaya kaldıracaklar. Katılımcıların yarışma süresince cep telefonu, kaynak kitap, hesap makinesi, sözlük vb. bilgi araç gereçleri kullanmaları yasaktır.

Bunları kullandığı belirlenen katılımcılar jüri heyeti tarafından yarış dışı bırakılacaktır.
Okullar tarafından izleyici olarak yarışma salonuna getirilecek öğrencilerin ve yarışmacı öğrencilerin veli izin muvafakatnameleri okul müdürlüğü tarafından saklanacaktır.

Yarışma Yeri Ve Zamanı
Yarışmanın 1. ve 2. turu 6 – 7 Mayıs 2024 tarihinde Final turu 10 Mayıs 2024 tarihinde saat 10.00 da Ayhan Şahenk Ortaokulu Konferans Salonunda gerçekleştirilecektir.
Yarışma fikstürü Yürütme Komisyon üyeleri tarafından kura ile belirlenecek olup yarışma tarihlerinde değişiklik yapılabilecektir.

Yarışma İçeriği

Yarışmada; yarışmacılara 20 soru sorulacaktır. Her sorunun cevabının puan değeri 10 puan olacaktır. Böylece en yüksek puan 200 puan olacaktır.

Eşitlik durumunda kullanılmak üzere her oturum için ayrı yedek soru zarfları oluşturulacaktır. Yedek soru zarflarındaki sorular Genel Kültür, Türk Kültür ve Medeniyeti ile Medeniyetimize Yön Verenler alanlarından oluşacaktır. Eşitlik bozulana kadar belirtilen alanlardan sorular sorulacaktır.

Kopya teşebbüsünde bulunan okul yarışmadan diskalifiye edilecektir.

Yarışma esnasında ihtilafa düşülen durumlarda nihai karar yarışma jürisi tarafından verilecektir.

Ödüller

Ödüller İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü tarafından belirlenecektir.

Yarışma Şartnamesi İçin Tıklayın.

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ