08.08.2022 - Güncel Eğitim Sitesine Hoşgeldiniz
Güncel Eğitim Burs Başvurusu Kurslar Burslar KYK Yurt

YTB Hukuk Alanında Uzmanlık Bursu

YTB Hukuk Alanında Uzmanlık Bursu

YTB Hukuk Alanında Uzmanlık Bursu

Yurtdışı Türkler Ve Akraba Topluluklar Başkanlığı YTB Hukuk Alanında Uzmanlık Bursu Başvuruları Başladı.

Burs Programının Amacı, Yöntemi Ve Kapsamı
YTB, yurt dışında yaşayan hukuk öğrencilerinin eğitim hayatlarındaki başarılarını desteklemek için her yıl burs vermektedir. “Hukuk Alanında Uzmanlık Bursu”, yurt dışındaki yeni nesil hukukçuların Türk toplumunun hukuki konularına ilişkin farkındalık kazanmaları, uzmanlaşmalarının sağlanması ve sivil toplum kuruluşlarımızla iş birliği tesis ederek hukuki danışmanlık verilmesi amacıyla hazırlanmış bir burs programıdır.

Program kapsamında yurt dışında eğitimine devam eden lisans, yüksek lisans veya doktora düzeyindeki hukuk öğrencilerinin, yaşadıkları ülkelerdeki Türk toplumunun (Uluslararası Hukuk, AB Hukuku, Anayasa Hukuku, İnsan Hakları Hukuku, Yabancılar Hukuku, İdare Hukuku vb. alanlardaki) haklarına dair araştırmalar, raporlar, makaleler, hukuki bilgilendirme ve benzeri nitelikli çalışmalar yapması öngörülmektedir. Bunun yanı sıra bir program dâhilinde bursiyerlerin seminerler ve çalıştaylarda eğitim almaları ile bireysel ve grup çalışmaları temelinde sunum vb. çalışmalar yapmaları da beklenmektedir. Bu burs programıyla farklı ülkelerde hukuk eğitimine yönelmiş gençlerimizin bir araya gelmesi ve kendi aralarında geniş bir ağ kurmaları da hedeflemektedir.

Güncel Burs Duyuruları İçin Tıklayın.

Burs Miktarı Ve Süresi
• Aylık Burs Miktarı: 500 avro veya ilgili ülke para birimi karşılığı burs tutarıdır.

Ads
 

GÜNCEL BURS DUYURULARINI KAÇIRMA

Facebook Sayfamızı Takip Et.

Twitter’da Takip Et.

Instagram’da Takip Et.

• Burs Süresi: Azami 12 ay (Bursiyere ilişkin 6. aydan sonra yapılacak olan değerlendirme neticesinde yapılan çalışmaların niteliğine bağlı olarak ikinci 6 ayda bursun verilip verilemeyeceğine Başkanlık tarafından karar verilecektir.)

Başvuru Şartları
• Türk vatandaşı veya Mavi kart sahibi olmak (Birden fazla vatandaşlığı bulunan adaylar bakımından bunlardan birisinin Türk vatandaşlığı olması şarttır.)

• 01.01.1991 ve sonrası doğmuş olmak

• Orta öğrenimini (lise) yurt dışında tamamlamış olmak

• Almanya, Avusturya, Belçika, Fransa, Hollanda, ABD, Avustralya, Danimarka, Finlandiya, İngiltere, İsveç, İsviçre, İtalya, Kanada ve Norveç ülkelerinde eğitim görmek

• Hukuk Fakültesi lisansının 3. sınıfı (5. sömestr) veya üstü sınıfında veya lisans üstü eğitimine (yüksek lisans, doktora vs.) devam etmek (Burslara başvuru yapacak adayların başvuru tarihi itibariyle öğrenci olmaları gerekir.)

• Hukuk Alanında Uzmanlık Bursu kişilere bir kereye mahsus verilir. Daha önceki dönemlerde YTB’nin araştırma ve tez burslarından faydalanmış olanlar yeniden başvuramazlar. Daha önce başvurmuş ancak burs alamamış adaylar ise, yeniden başvuru yapabileceklerdir.

Başvuru İçin Gerekli Belgeler
• Eksiksiz doldurulmuş başvuru formu
• Pasaport veya kimlik belgesi (T.C. vatandaşları için)
• Mavi kart ve ilgili ülke pasaport/kimlik belgesi (Mavi kartlılar için)
• Lise diploması (Yurt dışından mezuniyeti göstermelidir.)
• Öğrenci belgesi (lisans ve lisans üstü öğrencileri için)
• Lisans diploması (yüksek lisans/doktora öğrencileri için)
• Türkçe yazılmış niyet mektubu (Bulunulan ülkede Türk toplumuna yönelik yapılan/planlanan sivil toplum çalışmalarını da içermelidir, sunulması zorunludur. Mektupta ayrıca bursiyer, burs almasına engel bir durumunun bulunmadığını ve başvuru evraklarının doğruluğunu tüm sorumluluklarıyla birlikte kabul edeceğini beyan etmelidir.)

Son Başvuru Tarihi 31 Ekim 2021.

Web Sitesi: http://www.ytb.gov.tr/hukukbursu/
Başvuru İçin Tıklayın.

BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ