<style>.lazy{display:none}</style>Akdeniz Üniversitesi Ulusal Antalya Matematik Olimpiyatı
01.12.2023 - Güncel Eğitim Sitesine Hoşgeldiniz
Güncel Eğitim Burs Başvurusu Kurslar Burslar KYK Yurt

Ulusal Antalya Matematik Olimpiyatı

Ulusal Antalya Matematik Olimpiyatı

Ulusal Antalya Matematik Olimpiyatı

Akdeniz Üniversitesi Ulusal Antalya Matematik Olimpiyatı Başvuruları 10 Nisan 2019 İle 19 Nisan 2019 Tarihleri Arasında matolimp.akdeniz.edu.tr İnternet Adresinden Online Olarak Yapılacak.

Yarışmaya Türkiye Geneli 9,10 Ve 11. Sınıf Öğrencileri Katılabilir. Hazırlık Sınıfları 9. Sınıf Olarak Başvurabilir.

Düzenleyen ve Katkı Sağlayan Kurumlar
Ulusal Antalya Matematik Olimpiyatının organizasyonu, Akdeniz Üniversitesi Fen Fakültesi ve Akdeniz Üniversitesi, Sağlık, Kültür ve Spor Dairesi Başkanlığı bünyesinde faaliyet göstermekte olan Matematik Topluluğu tarafından Antalya İl Milli Eğitim Müdürlüğünün işbirliği ile düzenlenmekte ve “Antalya Matematik Olimpiyatı Düzenleme Kurulu” tarafından yürütülmektedir. Olimpiyat sorularının hazırlanması ve değerlendirilmesi ise Olimpiyat Jürisi tarafından yapılmaktadır.

Sınava Katılacak Sınıflar
Olimpiyat, Türkiye genelinde 9-uncu, 10-uncu ve 11-inci sınıf öğrencileri arasında yapılmaktadır. (Hazırlık sınıfları 9-uncu sınıf olarak başvurabilirler.)

Başvuru Tarihleri ve Başvuru Adresi
Başvurular 10– 19 Nisan 2019 tarihleri arasında, http://matolimp.akdeniz.edu.tr/basvuru/ internet sayfasından online olarak yapılacaktır.

Ads

Sınava Giriş Belgeleri
Başvuran öğrencilerin, yarışmaya alınacakları derslikleri ve numaraları, yarışmadan önce, 25-26 Nisan 2019 tarihlerinde başvuran okulların ilgili öğretmenlerine, belirttikleri e-posta aracılığıyla iletilecektir. Bu nedenle, kayıt sırasında verilen e-posta adresinin doğru ve kullanılır olması gerekmektedir.

Sınav Tarihi ve Ödül Töreni
Olimpiyat sınavı 28 Nisan 2019 Pazar günü, Saat 10.00’da test yöntemiyle Akdeniz Üniversitesi yerleşkesinde belirtilecek dersliklerde yapılacaktır. Ödül töreni, 29 Nisan 2019 tarihinde saat 14.00′de Akdeniz Üniversitesinde yapılacaktır. Dereceye giren öğrencilere, olimpiyat madalyası, başarı belgesi verilecektir.

Soru Sayısı
Sınavda 25 soru ve 150 dk. süre verilecektir. Sınavda TÜBİTAK lise olimpiyat sınavı müfredatına uygun şekilde sorular sorulmaktadır. Sınav sonuçlarına göre en yüksek puanı alan öğrenciler, jüri üyelerinin belirleyeceği sayı ve sınıf oranları dikkate alınarak ödüllendirilecektir.

Okul Kontenjanı
Olimpiyat sınavı başvurusunda her bir okula, toplam 10 kişilik kontenjan ayrılmıştır. Bireysel olarak başvurmak isteyenler, başvurularını okul idaresine onaylatarak, form üzerinde belirtilen adrese göndereceklerdir (Bireysel başvurular okullara ayrılan kontenjana dahildir).

Sınava Giriş İçin Gerekli Belgeler
Olimpiyata sadece son başvuru tarihine kadar başvuranlar alınacak olup; başvuru yapmadan yarışma günü gelen öğrenciler kesinlikle yarışmaya alınmayacaklardır. Yarışmaya girecek öğrencilerin yanlarında mutlaka fotoğraflı bir kimlik belgesi bulundurmaları gerekmektedir.
Başvuruda bulunduğu halde, yarışmaya girmeyenler herhangi bir hak iddia edemeyeceklerdir. Olimpiyatlarla ilgili duyurular, sonuçlar, örnek sorular http://matolimp.akdeniz.edu.tr/ adresinden öğrenilebilecektir.

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ