23.10.2021 - Güncel Eğitim Sitesine Hoşgeldiniz
Güncel Eğitim Burs Başvurusu Kurslar Burslar KYK Yurt

Taşkent Vakfı Bursu Öğrenci Bursları

Taşkent Vakfı Bursu Öğrenci Bursları

Taşkent Vakfı Bursu Öğrenci Bursları

Taşkent Vakfı Bursu Öğrenci Burslarına Başvuruları Başvuru Formu Ve İstenilen Belgeler İle Vakıf Merkezine Müracaat Edilerek Yapılacak.

Taşkent Dayanışma Ve Kültür Vakfı Karşılıksız Bursları Fakülte Ve Yüksek Okul, Yüksek Lisans Ve Doktora Bursları Olarak Verilir.

İletişim Bilgileri: Talatpaşa Caddesi No: 47/B Bahçelievler İstanbul
Telefon Numarası: 0 212 556 50 99
E-Mail: taskentvakfi@taskentvakfi.org

Öğrencilere Karşılıksız Burs Veren Kurumlar Listesi İçin Tıklayın.

Burs Başvuru Koşulları
Yüksek Okul Ve Fakülte Bursları
-Konya, Taşkent Çevresinde Olmak
-Maddi Durumu Yetersiz Ve Başarılı Öğrenci Olmak
-Milli Ve Manevi Değerlere Sahip Olmak
-Açık Öğretim Ve Lise Öğrencilerinin Burs Talepleri Dikkate Alınmaz
-Aynı Aileden Birden Fazla Kişiye Burs Verilmez
-Fakülte Ve Yüksek Okul Öğrencilerine Verilir

Sponsorlu

Yüksek Lisans Ve Doktora Öğrencilerine Verilen Burslar
-Yüksek Lisans Ve Doktora Yapan Başarılı Ve Maddi İmkanları Kısıtlı Olan Öğrencilere Başvurmaları Halinde Karşılıksız Burs Verilir
-Yüksek Lisans Ve Doktora İçin Öğrencinin Lisans Mezuniyet Genel Net Ortalamasının En Az 0/4.00 Veya 80/100 Olması Şarttır. Başvuranların Değerlendirilmesinde Akademik Özgeçmiş Ve Lisans Üstü Eğitim Konusunu Ülkemizin Kültürel Gelişimine Ve Sanayinin Bilimsel Ve Teknolojik Gelişimine Katkısı Dikkate Alınır.

Burs İçin Diğer Şartlar
-Başvuru Tarihleri İçerisinde Müracaat Etmek
– Yüksek Lisans Ve Doktora Burslarına Başvurularda Adayların Tez Danışmanları Ya Da Diğer Öğretim Görevlilerinden Talep Ederek Alacakları, Vakfa Yazılmış Bir Tavsiye Mektubu Aranır.

Bursun Süresi
-Vakıf Bursları Genel İlke Olarak Öğrenim Süresi İçerisinde Vakıf Bütçe İmkanları Dahilinde Belirli Taksitlerle Ödenir.

– Burslar Yüksek Okul Ve Fakülte Hazırlık( Dahil) Öğrencilerine 4 Yıl Yüksek Lisans Ve Doktora Öğrencilerine Azami 2 Yıllık Süre İçin Verilir(5 Ve 6 Yıllık Fakülteler İçinde Geçerlidir).

Eklenecek Belgeler
-Fakülte Sekreterliğinden “Öğrenci Belgesi”
– Ara Sınıflarda Öğrenim Gören; Öğrenim Süresince Aldıkları Dersleri, Notları, Genel Not Ortalamasını Gösteren (Transkript).
– Bir Adet Fotoğraf
– Yüksek Lisans Ve Doktora Öğrenimini Gören Adaylar İçin Başarı Belgesi Olarak Adayın Lisans Öğrenimi Süresince Almış Olduğu Dersleri Ve Bu Derslerden Aldığı Notları Ve Ağırlıklı Genel Not Ortalamasını Gösteren Not Belgesinin Aslı Veya Üniversitece Onaylı Fotokopisi Ve Yüksek Lisans Veya Doktora Öğrenimine Kabul Edildiğini Gösteren Üniversite Belgesi.

Adayların Seçimi
– Müracaatları Yukarıda Açıklanan Adaylık Şartlarına Göre Taşkent Dayanışma Ve Kültür Vakfı’nca Ayrılan Burs Sayısı Kadar Öğrenci Seçimi Yapılır.Bursu Çıkmayan Öğrencilere Duyuru Yapılmaz Ve Belgeleri İade Edilmez.

– Vakfımızdan Burs Almaya Devam Eden Öğrencilerimizin Sadece Öğrenci Belgesi (Transkript)ni Vakıf Merkezine Göndermeleri Yeterli Olur.

Bursun Ödenmesi
– Burs Almaya Hak Kazanan Ve Bursu Devam Eden Öğrenciler Burs Dağıtım Tarihini Vakıf Merkezinden Takip Edebilir. Yeni Müracaat Eden Veya Hesap Numarası Değişen Bursiyerler Vakıf Bank’tan Hesap Açtırıp 00158… İle Başlayan Hesap Numaralarını En Kısa Zamanda Bildirmesi Gerekmektedir.

– Burs Miktarı Her Eğitim Yılı Başında Yeniden Tespit Edilir Ve Kasım Ayından Başlayarak 8(Sekiz) Ay Süre İçerisinde Aralıklı Taksitle Ödenir.

Vicdani Hükümlülük
Öğrenimini Tamamlayıp Hayata Atılan Ve Maddi İmkana Kavuşan Her Öğrencimiz, Taşkent Dayanışma Ve Kültür Vakfı’nın Kendisi Gibi En Az 1 Öğrenciye “Geri Dönüşüm Programı” Çerçevesinde Bağış Yapıp Burs Vermesi Veya Çevresine Verdirmesi Vicdanı Bir Hükümlülük Olarak Kabul Eder.

Bursların Kesilmesi
A)Verilen Bilgilere Uymayan Hususların Tespitinde
B)Öğrencinin Başarısızlık Durumu Halinde
C)Yüz Kızartıcı Suçların Tespitinde

Bursun Kesilmesi Halinde Hak Talep Edememe
Bursun Kesilmesine Neden Olacak Hususlardan Herhangi Birinin Veya Birkaçının Zuhuru Halinde Bursun Kesilmesi Durumunda Öğrenci Vakfa Karşı Hiçbir Hak Ve Talep İleri Süremeyeceği Hususun Öncelikle Kabul Beyan Ve Gayri Kabili Gücü Olarak Taahhüt Eder. Bu Hususu Başvuru Formunu İlgili Bölümünü İmzalayarak Tevsik Eder.

Eğitim Boyu Ve Sonrası Etkinlikler

– Vakıf Bursları Eğitimleri Boyunca Veya Sonrasında Vakıfça Düzenlenecek Burs Ve Ödül Dağıtım Törenlerine Ve Sosyal, Kültürel Ve Bilimsel Etkinliklere Katılmayı Görev Bilir.

2021 – 2022 Yılı Eğitim Öğretim Döneminin Yüz Yüze Eğitimle Başlaması Dolayısı İle Yeni Burs Başvurularının 15 Ekim 2021 Tarihine Kadar Yapılması Zorunludur.
Geçen Yıl Burs Alan Öğrencilerimiz Öğrenci Belgesini Ve Transkript 30 Ekim 2021 Tarihine Kadar Göndermesi Zorunludur.

Başvurular 15 Eylül İle 15 Ekim Tarihleri Arasında Alınmaktadır.

Burs Yönetmeliği İçin Tıklayın.
Başvuru Formu.

BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ