02.12.2021 - Güncel Eğitim Sitesine Hoşgeldiniz
Güncel Eğitim Burs Başvurusu Kurslar Burslar KYK Yurt

İzzet Baysal Vakfı Bursu Başvuru Koşulları

İzzet Baysal Vakfı Bursu Başvuru Koşulları

İzzet Baysal Vakfı Bursu Başvuru Koşulları

İzzet Baysal Vakfı 1987 Yılından Beri Öğrencilere Karşılıksız Burs Vermektedir. İzzet Baysal Vakfı 1987 Yılında 82 Öğrenciye Burs Vererek Başladığı Eğitime Katkıyı 2019-2020 Eğitim Öğretim Döneminde Devam Ettiriyor. Vakıf 2018-2019 Döneminde Orta Öğretim 7, Yüksek Öğrenim 185, Toplam 192 Öğrenciye 509.625 Türk Lirası Burs Vermiştir. Başka Bir Kurum Veya Kuruluştan Burs Alanlara Burs Verilmez.

İletişim Bilgileri:
Bolu Üniversite Bürosu: Abant İzzet Baysal Kampüsü Gölköy
Telefon Numarası: 0 374 253 45 70
Bolu Şehir Merkezi Bürosu: Bolu Şehir Merkezi Belediye Binası Kat: 6
Telefon Numarası: 0 374 215 73 83
İstanbul Genel Merkez: Emekyemez Mahallesi Abdussalah Sokak No: 1 İzsal Han Karaköy İstanbul
Telefon Numarası: 0 212 255 45 55

Vakıf Bolu Abant İzzet Baysal Üniversitesi 4 Yıllık Lisans Bölümlerine En Yüksek Puanla Giren Birinci Sıradan Kayıt Yaptıran (İkinci Öğretim Dahil Değil) Lisans Öğrencilerine Burs Vermektedir. Ayrıca Bölüm Birincilerinden Sonra Gelen En Yüksek Puanlı Bolu’lu 1 Öğrenciye Burs Vermektedir.
İzzet Baysal Vakfı Ayrıca Maddi Durumu Yetersiz Olan Ve Abant İzzet Baysal Üniversitesinde Ve Diğer Üniversitelerde Okuyan 10 Bolu’lu Öğrenciye Burs Vermektedir.
Vakfın Bir Diğer Bursu İse Orta Öğretim Ve Üniversitelerde Okuyan Maddi Durumu Yetersiz Ve Başarılı Öğrencilerden Anne Ve Babası Yada İkisinden Birini Kaybetmiş Öğrencilere Bolu Eğitim Koordinatörlüğünün Teklifi Ve Yönetim Kurulu Kararı İle Burs Vermektedir.

Burs Yönetmeliği
1. Abant İzzet Baysal Üniversitesi’nin dört yıllık bölümlerine en yüksek puanla birinci sırada kayıt yaptıran birinci öğretim lisans öğrencilerine vakfımız tarafından burs verilmektedir.
2. Bölüm birincilerinden sonra gelen en yüksek puanlı Bolu’lu bir öğrenciye daha vakfımız burs vermektedir. Bu öğrencilerin, Bolu Merkez İlçe veya diğer İlçe ve köylerinde doğup, buraların nüfusuna kayıtlı olması gerekmektedir.
3. “Bunun dışında çalışkan ve çok fakir olup, Abant İzzet Baysal Üniversitesinde ve başka üniversitelerde okuyan 10 Bolulu öğrenciyi geçmemek üzere burs verilebilir. Ayrıca; ortaöğretimde ve üniversitede okuyan fakir ve çalışkan olan veya anne ve babasından ikisini veya birini yitirmiş öğrenciler için ise, Bolu Eğitim Koordinatörlüğü’nün teklifi ve Yönetim Kurulu’nun kararı ile burs verilebilmektedir.”
4. Bursların devam edebilmesi için, bursiyerlerin öğrenciye yakışmayan hareket ve davranışlarda bulunmamaları, ceza almamaları başarı ile sınıflarını geçmeleri gerekmektedir. Üniversite öğrencilerinin sınıf geçme notunun en az 2 ve 2’nin üstünde olması gerekmektedir.
5. Vakfımızdan burs alan öğrenciler, hayata atıldıktan sonra şayet imkanları el verirse, vakfımız kanalıya veya bizzat kendileri bir öğrenciye burs vererek, okumasına yardımcı olacaklarına dair söz vermektedirler.
6. Vakfımızdan burs alan öğrenciler, başka bir vakıftan veya kurumdan burs alamazlar.
7. Beşinci madde kapsamı içinde girip burs alacak olan öğrencilerin seçimini bursiyerlerimiz bizzat yapabildikleri gibi, biz de vakıf olarak kendilerine yardımcı olmaktayız. Bursiyerlerin burslarının ödenmesi, takibi tarafımızdan yapılmakta olup, her öğretim yılının sonunda burs verilen öğrenciye ait imza föyü ile öğrencinin başarı durumu bir yazı ile ilgili kişiye bildirilmektedir.
Bu yönetmelik 08.05.2015 tarihinde yapılan 15. Mütevelliler Genel Kurulu Toplantısında gerekli değişikliklerin yapılması için Yönetim Kuruluna verilen yetki doğrultusunda 22.07.2015 tarihinde yapılan 209. Yönetim Kurulunda yukarıdaki şekilde düzenlenmiştir.

Başvuru Formu Ve Detaylar İçin Tıklayın.

BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ