<style>.lazy{display:none}</style>
30.05.2024 - Güncel Eğitim Sitesine Hoşgeldiniz

Fivev Firuz Vatandost Eğitim Vakfı Bursu Başvurusu

Fivev Firuz Vatandost Eğitim Vakfı Bursu Başvurusu

Fivev Firuz Vatandost Eğitim Vakfı Bursu Başvuruları

Fivev Firuz Vatandost Eğitim Vakfı Bursu Başvuruları Ne Zaman Yapılır, Karşılıksız Eğitim Yardımı Başvuru Şartları Nelerdir.

2021 Yılında Kurulan Vakıf 140’dan Fazla Öğrenciye Karşılıksız Burs Vermektedir.

Başvuru Nasıl Yapılır
Burs Başvurusu Kurumun Resmi İnternet Sitesindeki Online Başvuru Formunun Doldurulmasıyla Alınır.

Burs Süresi Miktarı
Yılda 9 Ay Süre İle Ödenmektedir. Aylık 1.500 Türk Lirası Olarak Verilir.

Firuz Vatandost Eğitim Vakfı, başarılı ve başarısı sürekli, ancak maddi olanaktan yoksun öğrencilere öğrenim hayatlarındaki başarılarının sürekliliği paralelinde burs imkanı sağlamaktadır.

Ads

Türkiye genelindeki devlet üniversitelerinde öğrenim gören ve üstün başarı gösteren lisans düzeyindeki öğrencilerin ihtiyaçları dikkate alınarak 9 ay süreyle burs verilmektedir.

Güncel Burs Başvuruları İçin Tıklayın.

Kimler Burs Alabilir
Yönetim Kurulumuz Tarafından Belirlenen En Az Taban Puanı Alarak Devlet Üniversitelerine Yerleşmiş, Atatürk İlke Ve İnkılâplarına Bağlı, Malvarlığı Ve Gelir Durumuna Göre Maddi Desteğe İhtiyacı Olan Başarılı Lisans Öğrencilerine Verilir.

Öğrenim Gördüğü Sürede Yüz Kızartıcı Bir Eylemden Dolayı Disiplin Cezası Alan Öğrencilere Ve Başka Bir Kamu Veya Özel Kurumdan Burs Alan Öğrencilere Burs Verilmemektedir.

Başvuru Tarihleri
Burslarımız kural olarak bir eğitim ve öğretim yılı için geçerlidir. Bir öğretim yılı için 9 ay burs ücreti ödenmektedir. Burs kazananlara Ekim ayı itibariyle geçerli olacak şekilde en geç aralık ayında ilk ödeme yapılır, sonraki aylarda ise aylık olarak ödenmeye devam edilir. Burslar, Ekim-Haziran ayları arası 9 ay süreyle ödenmektedir.

İnternet sitemizde farklı bir tarih ilan edilmediği durumda burs için başvuru tarihi 1-30 Eylül’dür. Başvurular web sitemiz üzerinden online olarak yapılmaktadır. Burs sonuçları, en geç Kasım ayı içerisinde web sayfamızdan duyurulmaktadır.

Bursun Geri Ödemesi Ve İptali
Burs karşılıksızdır, geri ödeme ve hizmet yükümlülüğü getirmez. Ancak öğrenimini tamamlayan bursiyeri mezun olduktan sonra, imkânı olduğu taktirde ve imkanları dahilinde en az bir Türk gencine FİVEV aracılığı ile burs vermeyi, FİVEV’e maddi veya manevi katkıda bulunmayı, FİVEV tarafından yürütülen projelerde sosyal sorumluluk kapsamında gönüllü olarak yer almayı vicdani bir yükümlülük olarak kabul eder.

Vakıf Yönetimi tarafından istenen bilgi ve belgeleri zamanında iletmeyen, başarılı olamayan, sınıfını geçemeyen, disiplin cezası alan, öğrencilikle uyumlu olmayan siyasi faaliyette bulunan, okul ile ilişkisi biten veya başka bir kurumdan burs aldığı belirlenen öğrencilerin bursları kesilir.

Başvuru Tarihleri
2024-2025 Eğitim Öğretim Döneminde Başvuruların Ağustos – Eylül Aylarında Alınması Bekleniyor.

Burs Başvurusu İçin Tıklayın.

BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ