24.09.2023 - Güncel Eğitim Sitesine Hoşgeldiniz
Güncel Eğitim Burs Başvurusu Kurslar Burslar KYK Yurt

118-Y İstanbul Anadolu Yakası Yönetim Çevresi Kısa Film Yarışması

118-Y İstanbul Anadolu Yakası Yönetim Çevresi Kısa Film Yarışması

118-Y İstanbul Anadolu Yakası Yönetim Çevresi Kısa Film Yarışması

Uluslararası Lions Dernekleri 118-Y İstanbul Anadolu Yakası Yönetim Çevresi Federasyonu Kısa Film Yarışması Başvuruları Başladı. Yarışmaya Kısa Filme İlgi Duyan Herkes Katılabilir.

Yarışma Ödülleri (En İyi Film)
Birincilik Ödülü 10 Bin Türk Lirası Artı Plaket
İkincilik Ödülü 7 Bin Türk Lirası Artı Plaket
Üçüncülük Ödülü 5 Bin Türk Lirası Artı Plaket

Konu
Türkiye’nin en büyük hizmet kuruluşlarından biri olan Uluslararası Lions Dernekleri 118-Y İstanbul Anadolu Yakası Yönetim Çevresi Federasyonu , toplumun sanata olan ilgisininin gelişmesine katkı sağlamak,sanatçıyı takdir ve teşvik etmek amacı doğrultusunda faaliyet göstermek için oluşturulan Kısa Film Komitesi tarafından düzenlenecek

Kısa Film Yarışması’nın şartnamesidir. Uluslararası Lions Dernekleri 118-Y İstanbul Anadolu Yakası Yönetim Çevresi Federasyonu gösterilen yoğun ilgiden ve çıkan ürünlerin niteliklerinin üst düzey olmasından cesaret alarak savunduğu amaç ve törel ilkelerinin, sinema dünyasında da karşılık bulması ve aynı zamanda bu alanda emek veren yapımcıların bir araya gelebileceği bir platformun oluşturulması amacıyla bu yarışmanın her yıl düzenlenmesine karar vermiştir.

Yarışmaya Son Başvuru Tarihi 1 Mart 2020.

Ads

Katılma Koşulları Ve Başvurular
• Yarışma Kısa Filme ilgi duyan tüm sanatseverlere açıktır.

• Yarışma Uluslararası ve Ulusal kısa filmlere açıktır.

• Yarışma dili Türkçe’dir. Ulusal ve Uluslararası alandan yarışmaya katılacak olan yapımların Türkçe’den farklı diller içermesi halinde Uluslararası Lions Dernekleri 118-Y İstanbul Anadolu Yakası Yönetim Çevresi Federasyonu‘na Türkçe seslendirilmiş veya Türkçe altyazılı kopya teslim etmesi gerekmektedir.

• Filmler www.vimeo.com web adresine yüklenerek, vimeo linki ve izleme şifresi ile (Online başvuru formunda yer alacak şekilde) tarafımıza gönderilmelidir. Lions Kısa Film Komitesi uygun gördüğü takdirde ilgili filimin kopyasını çeşitli formatlarda talep etme hakkına sahiptir. Teknik sorunlar içeren (Yanlış kayıt, orantısal problemler, seste patlama veya bozukluklar v.b.) filmler, yarışma dışı bırakılır.

• Yarışmacı (bireysel veya yapım ekibi adına yönetmen) yarışmaya sadece tek bir yapıt ile katılabilirler.

• Yarışmaya süresi (Ön ve arka jenerik süresi dahil) 15 dakikayı aşmayan yapımlar katılabilir. Yarışma Yürütme Kurulu gerekli gördüğü durumlarda, sürede %10 (yüzdeon) luk bir dilimde istisna yapma hakkına sahiptir.

• Yarışmaya gönderilen bütün filmler yarışma arşivinde saklanır.

• Yarışmaya başvuran filmlerde özgün müzik kullanılması tavsiye edilir. Özgün Müzik kullanılmadığı durumlarda telif hakkı sorunu bulunmadığına dair hak sahiplerinden alınmış ıslak imzalı muafiyet belgesi başvuruya eklenmelidir.

• Yarışmaya, 01/01/2018 tarihinden sonra yapılmış olan filmler katılabilir.

• Daha önce Lions Kısa Film Yarışmaları dışında ulusal yada uluslararası yarışmalara katılmış olmak bu yıl katılmaya engel değildir.

• Yarışmaya katılacak Filmlerde konu kısıtlaması yoktur. Yarışmacılar diledikleri konularda yarışmaya katılmakta serbesttir.

• Yarışmaya katılacak filmler için Son Teslim Tarihi Yürütme Kurulu’nca belirlenir. Yarışmacılar, bu tarihte başvuruların komitenin elinde olacağı şekilde elden, taahhütlü posta/kargo veya indirme linki wetransfer yolu ile FEDERASYON merkezine teslim edilir.

i. Başvuru Formu
ii. Eserin iki adet DVD kopyası
iii. Yapıtla ilgili sahnelerden en az üç adet fotoğrafı (300 dpi)
iv. Filmin Künyesi
v. Yönetmenin fotoğrafı ve 150 kelimeyi aşmayan özgeçmişi
vi. Filmin Sinopsis’i
vii. Filmin Afişi

ile birlikte teslim etmiş olmalıdırlar. DVD etiketlerinin üzerlerine ve fotoğrafların arka yüzeylerine yönetmenin adı-soyadı, filmin adı,süresi, yapım tarihi bulunmalıdır

• Başvuru belgesinde belirtilecek tüm bilgilerin doğruluğunun sorumluluğu imza sahibinindir. Bu bilgiler nedeniyle doğabilecek her türlü hukuksal sorumluluk imza sahibine aittir. Başvuru Formu’nu imzalayanlar, Yarışma Şartnamesini kabul etmiş sayılırlar.

• Türkiye Cumhuriyeti’nin yayıncılıkla ilgili yürürlükteki yasaları kapsamındaki kanunlara, uluslararası sözleşmelere aykırı yapımlar ve herhangi bir ulusa, ülkeye, dine hakaret eden veya propaganda niteliği taşıyan, şiddeti, savaşı, uyuşturucu kullanımını veya pornografiyi destekleyen, her türlü fanatizmi öven yapımlar ile reklam unsuru taşıyan yapımlar yarışmaya katılamazlar. Katılım halinde değerlendirmeye alınmazlar.

Yarışma Şartnamesi İçin Tıklayın.
Başvuru İçin Tıklayın.

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ