28.10.2021 - Güncel Eğitim Sitesine Hoşgeldiniz
Güncel Eğitim Burs Başvurusu Kurslar Burslar KYK Yurt

Polis Eşleri Derneği Burs Başvuruları

Polis Eşleri Derneği Burs Başvuruları

Polis Eşleri Derneği Burs Başvurusu

Pekay Polis Eşleri Derneği Burs Başvuruları Online Olarak Alınmaktadır. Burs Başvurusu Derneğin Resmi Sitesi Üzerinden Online Başvuru Sonrası İstenilen Belgelerin Elden Yada Posta – Kargo Yoluyla Gönderilmesiyle Yapılacaktır.

Polis Eşleri Derneğince, Covid-19 Küresel Sağlını Nedeniyle Yeterli Gelir Elde Edilemediğinden 2021-2022 Eğitim Öğretim Döneminde Burs Yada Eğitim Yardımı Yapılmayacaktır Ancak;
Antalya, Denizli, Gaziantep, Isparta, Kayseri, Kastamonu, Kahramanmaraş, Nevşehir, Niğde, Rize, Sakarya, Sinop, Tekirdağ, Trabzon, Aksaray, Karaman, Kilis Şubelerimiz Burs / Eğitim Yardımında Bulunacak Olup Bu İllerde Görev Yapanlar Ve Vefat Eden Mensuplarımızın Bul İllerde İkamet Eden Aileleri, Şube Görevlilerimizle İrtibata Geçebilir.
Bu Şubelerin Dışında, Yıl İçerisinde Elde Ettikleri Gelir İle Burs Yada Eğitim Yardımı Verecek Şubeler Ayrıca Duyuru Yapacaklardır.

Emniyet Genel Müdürlüğü, Polis Akademisi, Şubemiz Olmayan İllerdeki Teşkilat Mensuplarımızın Ve Emekli Olan Teşkilat Mensuplarımızın Çocuklarının Genel Merkez´e, Ankara Emniyet Müdürlüğü Kadrosunda Çalışan Ve Ankara’da İkamet Eden Vefat Etmiş Personelin Çocuklarının Ankara Şubemize, Çalışan Personelin Görev Yaptığı Veya Vefat Etmiş Personelin Ailesinin İkamet Ettiği İlde Şubemiz Var İse, O İldeki Şubemize Müracaat Etmesi Gerekmektedir.

İletişim Bilgileri: Cinnah Caddesi Pilot Sokak No: 3 Çankaya Ankara
Telefon: 0 312 462 11 95 Ve 0 506 091 02 52

Burs Başvuru Koşuları
1) Burs almak isteyen öğrencinin anne veya babasının Emniyet Mensubu olması gerekmektedir.

Sponsorlu

2) Emniyet mensubu ebeveyninizin çalıştığı ilde derneğimizin şubesi varsa, başvurularınızı o ildeki Polis Eşleri Derneği şubesine yapmanız gerekmektedir.

3) Ailesinin, aylık toplam geliri 6500 TL´nin üzerinde olan öğrencilerin burs başvuruları dikkate alınmayacaktır.

4) Vakıf üniversitelerinde (%100 burslu okuyan öğrenciler hariç), Askeri okullarda, parasız yatılı okullarda; Polis Akademisi, Polis Meslek Yüksek Okulları, 2 yıllık meslek yüksek okulları, yüksek lisans, doktora programları , TEYEV’den burs alan ve Açık Öğretim Fakültesi´nde öğrenim gören öğrencilere, burs verilmeyecektir.

5) Online burs müracaatının yapılması ve gerekli belgelerin Genel Merkeze ulaştırılması için son tarih 31 Ekim 2019´dir. Bu tarihten sonra yapılan müracaatlar dikkate alınmayacaktır.

6) Form, burs talep eden Emniyet Teşkilatı çalışanı, emeklisi, velisi veya öğrencinin kendisi tarafından tasdik edilecektir. Tasdik edilen bilgilerin yanlış olduğunun belirlenmesi halinde, sorumlular hakkında gerekli adli, idari işlemler başlatılacak, ayrıca verilen burs miktarı yasal faizi ile birlikte tahsil edilecektir.

7) 15 Temmuz darbe girişimi sonrası OHAL kapsamında Kanun Hükmünde Kararname ile haklarında soruşturma açılan, terör örgütleri ile iltisakı, irtibatı veya sempatisi olduğu tespit edilen, her ne sebeple olursa olsun soruşturma açılan, soruşturma geçiren, açığa alınan, ihraç edilen veya tutuklanan emekli ve çalışan Emniyet Teşkilatı mensuplarının çocuklarına burs ve eğitimi yardımı verilmeyecektir.

Başvuru Belgeleri
1) Dilekçe (Matbu dilekçeyi indirmek için tıklayın),
2) Çalışan personelin en son tarihli görev belgesi ve maaş bordrosu, emeklilerin ise emekli teşkilat mensubu olduğunu belirten kimliğin fotokopisi ve Emekli Sandığı veya E-Devlet üzerinden alınmış en son tarihli maaş bordrosu,
3) Burs başvuru yılına ait öğrenci belgesi (Öğrenci belgesinde kayıt tarihi ve sınıf belirtilmelidir),
4) Okuyan kardeşlerin 2019 – 2020 yılına ait öğrenci belgeleri,
5) Bir adet vesikalık fotoğraf,
6) Öğrenci veya ailesinden bir kişi engelli ise, engelli olduğuna dair tam teşekküllü devlet hastanesinden alınmış heyet raporunun fotokopisi,
7) Emniyet mensubu olmayan ebeveyn çalışıyor veya emekli ise, en son tarihli maaş bordrosu, çalışmıyor ise SGK kaydı olmadığına dair belge,
8) Vakıf üniversitelerinde öğrenim gören öğrencilerin tam burslu olduklarını gösterir belge,
9) İlk 10.000’e giren öğrenciler için ÖSYM’nin internet sitesinden alınmış, öğrencinin başarı sırasını gösteren sonuç belgesi.
10) Anne Baba boşanmış ise mahkeme kararının fotokopisi

ALİKEV Vakfı Burs Başvuru Koşulları İçin Tıklayın.

Her yıl evrakların ve Online müracaatın yenilenmesi zorunludur.
Öğrencinin kendisine ait Banka IBAN numarası gerekmektedir. Eğer hesap numarası yoksa tüm haneleri ‘0’ ile doldurunuz. Diğer bankaların hesap numaraları dikkate alınmayacaktır.

Son Başvuru Tarihi 31 Ekim 2019.

Şube Adresleri İçin Tıklayın.

Online Başvuru Yapmak İçin Tıklayın.

BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ
ZİYARETÇİ YORUMLARI - 10 YORUM
 1. Ögrenciii dedi ki:

  Burs süresi ne kadar

  1. Güncel Eğitim dedi ki:

   10 Ay Süre İle Veriliyor. (Eylül – Haziran Ayları)

 2. nureddin ağrı dedi ki:

  e kayıt yapamıyoruz bunun sebebi nedir acaba bütün kutucukları dolduruyoruz yinede eksik bilgi diyor

  1. Güncel Eğitim dedi ki:

   Tüm Kısımları Eksiksiz Doldurduğunuzdan Emin Olunuz, Sayfa Altındaki Açıklamaların Tümünü Okudum İle Başlayan Kısma Tık Atın, Güvenlik Kodunu Doğru Yazdığınızdan Emin Olun, Farklı Bir Tarayıcı İle Deneyin Yinede Hata Alırsanız Mesai Saatleri İçinde (09:00-12:30, 13:30-17:00) Arasında 0312 462 11 95 Numaralı Telefona Sorununuzu İletin.

 3. Öğrenci dedi ki:

  Ne zaman yatacak acaba bilen var mı anlara genel merkezden verilenler

 4. Gülşah dedi ki:

  Ne zaman açıklanacak ,dönem bitti nerdeyse.

 5. Eda dedi ki:

  Burs sonuçları ne zaman açıklanacak?

  1. Güncel Eğitim dedi ki:

   0 507 015 75 70 telefon numarasından bilgi alınabilir.

 6. siirt polis çocuğu dedi ki:

  sınava babam polis çalışıyor nezaman girebilirim siirte yaşıyorum

  1. Güncel Eğitim dedi ki:

   burs başvuruları 31 ekim 2017 tarihinde sona erdi.

BİR YORUM YAZ