21.05.2022 - Güncel Eğitim Sitesine Hoşgeldiniz
Güncel Eğitim Burs Başvurusu Kurslar Burslar KYK Yurt

Kocaeli Körfez Belediyesi Eğitim Yardımı Burs

Kocaeli Körfez Belediyesi Eğitim Yardımı Burs

Kocaeli Körfez Belediyesi Eğitim Yardımı Burs Başvurusu

Kocaeli Körfez Belediyesi Burs Başvuruları Belediyenin Resmi İnternet Sitesi Üzerinden Online Olarak Alınacak.

Başvurular Devlet Üniversitelerinin Lisans Öğrencilerine Yöneliktir. Kocaeli Körfez Belediyesi Burs Başvurusunu Ailesi Körfez İlçesinde Oturan 4 Yıllık Üniversite Öğrencileri Yapabilecektir. Başvuru Sonuçları Körfez Belediyesinin Resmi İnternet Sitesi Üzerinden Açıklanacak.

Körfez Belediyesi Gün Işığı Derneği Eğitime Katkı Başvuru Duyurusu

Körfez Belediyesi’nin Gün Işığı Derneği İş Birliği İle Yüksek Öğrenimini Yapan 4 Yıllık Devlet Üniversitelerinde Okuyacak Olan Öğrencilere Verdiği Eğitime Katkı Payı İçin Başvurular Başladı.

Körfez Belediyesinin Gün Işığı Derneği İş Birliği İle Yüksek Öğrenimini Yapan 4 Yıllık Devlet Üniversitelerinde Okuyacak Olan Öğrencilere Verdiği Eğitime Katkı Payı Desteğini Bu Yıl Da Devam Ettiriyor. Körfez Belediye Başkanı İsmail Baran’ın Verdiği Müjdeli Haber Sonrası Eğitime Katkı Payı İçin Başvurular 1 Ekim Pazartesi Günü İtibariyle Başladı.

Sponsorlu

Başvurular İnternet Üzerinden
Başvurular, Körfez Belediyesi’nin Resmi İnternet Sitesi Olan ‘www.korfez.bel.tr’ Üzerinden Yapılacak. Siteye Girildiğinde Karşılarına Çıkacak Olan ‘Eğitime Katkı Başvuruları’ Butonuna Tıklayacak Olan Öğrenciler, Online Olarak Formu Dolduracak Ve Kendilerinden İstenilen Belgeleri Eksiksiz Olarak Hazırlayacak.

İstenecek Evraklar
Eğitime Katkı Başvuru Formu (İnternet Üzerinden Yapılan Başvurunun Çıktısı)
Nüfus Cüzdanı Arkalı Önlü Fotokopisi (1 Adet),
Öğrenci Belgesi (Okuldan Veya E-Devletten),
Öğrencilerin Kendi Adlarına Açılmış Vakıfbank Bankamatik Kartı Önlü Arkalı Fotokopisi Veya Açılan Hesap Dekont Fotokopisi,
1 Adet Fotoğraf,
Ailesinin İkametgah İlmühaberi (Muhtardan Onaylı),
Öğrencinin Babasının Ve Annesinin Gelirini Belirten Maaş Bordrosu (Emekliler İçin Banka Maaş Ekstresi, Esnaflar İçin Vergi Levhası Fotokopisi).

Önemli Ayrıntılar
Başvuru Yapacak Öğrencinin Ailesinin Körfez’de Oturması Ve 4 Yıllık Devlet Üniversitelerinde Okuması Gerekiyor. Özel Üniversitelerde Okuyan Öğrencilerin Başvuruları İse Dikkate Alınmayacak. Başvuruların Tamamı İnternet Üzerinden Online Olarak Gerçekleştirilecek. Başvuru Sonrası İstenilen Evraklar İse Eksiksiz Olarak Körfez Belediyesi Çözüm Merkezi’ne Teslim Edilecek.

4 Yılda 10 Bin Öğrenciye Burs
Başvuru Süresinin Tamamlanmasının Ardından Yapılacak Değerlendirmeler Sonrasında Eğitime Katkı Payı Verilmesi Kararlaştırılan Öğrencilerin İsimleri, Yine www.korfez.bel.tr Adresinden Duyurulacak. Daha Sonra Katkı Payı Ödemeleri Öğrencilerin Hesaplarına Yatırılacak. Körfez Belediyesi Tarafından Geçtiğimiz Yıl 3 Bin 200 Öğrenciye Burs Verildi. 4 Yılda Toplam 10 Bin 400 Öğrenci Bu İmkândan Faydalandı.

Öğrencilerimizin Başvuru Yaparken Dikkat Etmesi Gereken Hususlar:
1. Ailesi Körfez’de Oturan, 4 Yıllık Devlet Üniversitelerinde Okuyan Öğrenciler Başvuru Yapabilecektir. Özel Üniversitelerde Öğrenim Gören Öğrencilerin Başvuruları Değerlendirmeye Alınmayacaktır.
2. Eğitime Katkı Başvuruları İnternet Üzerinden Online Yapılacaktır; (Eğitime Katkı Yardımı İçin Başvuracak Olan Tüm Öğrencilerin Başvurularını Hem İnternet Web Sayfamız Üzerinden Yapmaları Hem De İmzalı Başvuru Formunu Gerekli Evraklarla Birlikte Eksiksiz Olarak Belediyemiz Çözüm Merkezi’ne Teslim Etmeleri Zorunludur.)
3. Eğitime Katkı Başvuru İşleminin Son Sayfasında “Bilgilerimi Kaydet” Ve “Kaydımı Onayla/Çıktı Al” Bölümleri Bulunmaktadır. “Bilgilerimi Kaydet” Butonu Girişi Yapılan Bilgilerin Kaydedilerek Daha Sonra Bilgilerde Düzeltme Yapmak Amacıyla Kullanılır. Sistem Otomatik Olarak Öğrencinin E-Mail Adresine Kullanıcı Adı Ve Şifre Gönderecektir. Bu Nedenle Öğrencimiz Başvuru Sırasında Kendi E-Mail Adresini Girmelidir. “Kaydımı Onayla/Çıktı Al” Butonu Öğrencinin Artık Eğitime Katkı Başvurusunu Belediyemize Gönderdiği Aşamadır. Böylelikle Öğrenci, Kaydını Onaylamış Olur Ve Başvuru Belgesini Çıktı Alabilir. Öğrenci, Başvurusunun Çıktısını Almalı Ve İmzalayarak Belediyemize Ulaştırmalıdır.
4. Banka Hesap Numarası Bölümüne, Öğrencilerimizin Kendi Adlarına Vakıfbank’tan Açılmış 00158 İle Başlayan Hesap Numarası Girilmelidir. Öğrencilerimizin Sorun Yaşamaması İçin Banka Hesap Numarasını (Bankamatik Kart Numarası Değil) Tüm Rakamları İle Toplamda 17 Hane Olarak Girilmelidir.

Başvuru Formu: Online Başvurunun Son Sayfasının Çıktısı Alınarak Elde Edilmektedir. Öğrencilerimizin Web Sitemiz Üzerinden Eğitime Katkı Başvuru Bilgilerini Doğru Ve Düzgün Bir Şekilde Girerek, Son Sayfada “Kaydımı Onayla/Çıktı Al” Komutu İle Öğrenci Başvurunu Onaylamasıyla Çıktısını Alarak Başvuru Belgesi Temin Edilmiş Olur. Başvuru Formu Üzerinde Sonradan Elle Yapılan Değişiklikler Geçerli Olmayacaktır.

Başvurular 1 Ekim 2018 İle 2 Kasım 2018 (Saat 17:30) Tarihleri Arasında Yapılacak.

Online Başvuru Yapmak İçin Tıklayın.
Burs Sonuçları İçin Tıklayın.

BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ