27.11.2022 - Güncel Eğitim Sitesine Hoşgeldiniz
Güncel Eğitim Burs Başvurusu Kurslar Burslar KYK Yurt

Kayseri Belediyesi Burs Başvuruları

Kayseri Belediyesi Burs Başvuruları

Kayseri Belediyesi Burs Başvuruları

Kayseri Belediyesi Burs Başvuruları Resmi Web Sitesi Üzerinden Online Olarak Alınacak.
Kayseri Belediyesi 10 Bin Üniversite Öğrencisine Öğrenci Başına 4 Bin Türk Lirası Eğitim Desteği Verecek. Belediye Öğrencilere Toplam 40 Milyon Destek Verecek. Üniversite Burs Başvurusu 1 Ekim 2022 31 Ekim 2022 Tarihleri Arasında Alınacak. Başvuru Linki Sayfanın Altında.

Kayseri Belediyesi Ayrıca İhtiyaç Sahibi İlkokul, Ortaokul Ve Lise Öğrencileri İçin Ulaşım Ve Kırtasiye Desteği Verecek. Destek Başvuruları 12 Eylül 2022 Tarihinde Başlayacak. Başvuru Linki Sayfanın Altında.

Başkan Büyükkılıç, Gönül Belediyeciliğinin En Güzel Örnekleri Sayılabilecek Projeler Kapsamında Geçtiğimiz Günlerde Müjdesini Verdiği Hizmetlerden Biri Olan, İhtiyaç Sahibi İlkokul, Ortaokul Ve Lise Öğrencilerinin Ulaşım Ücretlerinin Büyükşehir Belediyesi Tarafından Karşılanacağı Uygulamada Taleplerin 12 Eylül’de Alınmaya Başlayacağını Açıkladı.

Öğrenci Dostu Projeyle İlgili Açıklamalarda Bulunan Büyükkılıç, “Gönül Belediyeciliğinin Mimarı Kayseri Büyükşehir Belediye’mizin Gönüllere Dokunan Projeleri Kapsamında, İhtiyaç Sahibi İlkokul, Ortaokul Ve Lise Öğrencilerinin Ulaşım Ve Kırtasiye Ücretlerini Karşılıyoruz.

İhtiyaç Sahibi İlkokul, Ortaokul Ve Lise Öğrencilerinin Ulaşım Ücretlerini Karşılayacağımız Uygulamamızın Taleplerini Almaya Başlıyoruz. Bu Kapsamda, Kayseri Büyükşehir Belediyesi Sınırları İçerisinde İkamet Eden, Milli Eğitim Bakanlığı’na Bağlı İlkokul, Ortaokul Ve Lise Devlet Okullarında Öğrenim Gören Ve Okullarına Toplu Ulaşım Araçları İle Ulaşım Sağlayan İhtiyaç Sahibi Ailelerin Çocuklarının, Eğitim-Öğretim Dönemi Boyunca Kullandıkları Toplu Ulaşım Öğrenci Kartlarına Düzenli Olarak Ulaşım Yardımı Sağlayacağız” Şeklinde Konuştu.

Ads

Ulaşım Ve Kırtasiye Desteği Başvuru Koşulları
T.C. Vatandaşı Olmak,

Ailenin Kayseri Büyükşehir Belediyesi Mücavir Alanında İkamet Ediyor Olması,

Milli Eğitim Bakanlığı’na Bağlı Devlet Okullarında (İlkokul, Ortaokul Veya Lise) Öğrenim Gören Çocuğunun Olması,

Okuluna Büyükşehir Belediyesinin Araçları (Otobüs Ve Raylı Sistem) İle Ulaşım Sağlıyor Olması,

Her Ne Ad Altında Olursa Olsun,

Haneye Giren Gelirlerin (Maaş, Kira Geliri, Tarım Geliri Vb) Toplamının,

Aile Ve Sosyal Hizmetler Bakanlığının Belirlemiş Olduğu Muhtaçlık Kriteri Olan Kişi Başına Düşen Gelir Miktarının 1833 TL’nin Altında Olması.

Kaynak.

Kayseri’nin Üniversiteler Şehri Olduğunu Vurgulayan Ve Öğrenci Başı 4 Bin TL Olmak Üzere 40 Milyon TL’lik Öğrencilere Destek Vereceklerini Belirten Büyükkılıç, “Sevgili Öğrencilerimize Müjde Üstüne Müjde Verdik. Tam 10 Bin Öğrencimize Eğitim Desteği Vereceğiz, Bu Kapsamda 40 Milyon TL’lik Sevgili Yavrularımıza Destek Olacağız. E-Belediyeciliğin Zirvesinde Olan Belediyemizin Sitesinde Başvuru Şartlarını Alarak, İhtiyaç Sahibi Olan Öğrencilerden 10 Bin Gence Destek Verilecek” Dedi.

Üniversite Öğrenci Bursu Başvuru Koşulları
Kayseri Büyükşehir Belediyesi, üniversite öğrencisi bulunan ihtiyaç sahibi ailelere öğrenim yılına hazırlık desteği verecek. Talepler, 1 Ekim Cumartesi gününden itibaren, 31 Ekim’e kadar sadece Büyükşehir Belediyesi’ne ait www.kayseri.bel.tr internet adresi üzerinden yapılabilecekken, başvuru şartları şu şekilde:

“T.C. vatandaşı olmak,
ailenin Kayseri Büyükşehir Belediyesi mücavir alanında ikamet ediyor olması,
ailede örgün olarak okuyan Önlisans veya Lisans öğrencisi olması,
öğrenci/öğrencilerin normal öğrenim süresinin içinde eğitimine devam ediyor olması,
her ne ad altında olursa olsun, haneye giren gelirlerin (Maaş, kira geliri, tarım geliri vb) toplamı net asgari ücretin iki katını geçmemesi.”

Gerekli Belgeler
“Öğrenci/Öğrencilerin Islak İmzalı Veya E-İmzalı Öğrenci Belgesi,
Ailenin Maddi Durumunu Gösteren Gelir Belgeleri (Aktif Çalışanlar İçin Son Aya Ait Maaş Bordrosu,
Emekli Maaş Bilgisi, Kira Geliri, Tarım Geliri Vb.),
Varsa Aile Bireylerinin Engelli Raporu,
Başvuruyu Yapan Anne Ya da Babanın Kendine Ait İban Ve Banka Hesap Bilgilerini İçeren Belge,
Tüm Süreç Kişisel Verilerin Korunması Kanunu’na (Kvkk) Uygun Olarak, Yapılacak Sosyal Araştırma Ve İnceleme Sonucuna Göre Yürütülecektir.”

Aday Olamayacak Olanlar

Başvuru sahibi ailelerin gerekli görüldüğü hallerde sosyal incelemeye tabi tutulacağı uygulamada, açık öğretimde okuyan öğrencileri için, uzaktan öğretim gören öğrencileri için, ücretli değişim programında bulunan öğrencileri için, 25 yaşından büyük olan öğrencileri için, yüksek lisans ve doktora öğrencileri için ve herhangi bir gelir getirici işte çalışan öğrencileri ile SGK kayıtlarında aktif çalışan olarak tespit edilen öğrencilerin aileleri başvuru yapamayacaklar.
Yardım başvurusu esnasında istenen belgelerin eksiksiz olarak yüklenmesi gerekirken, eksik veya geçersiz belge yüklenmesi durumunda başvuru değerlendirmeye alınmayacak.

31 Ekim 2022 tarihinde sona erecek başvurularda istenilen belgelerin eksiksiz getirilmesi sonrası Değerlendirme Komisyonu Kasım ayında başvuruları karara bağlayarak, hak sahiplerinin hesaplarına paraları yatıracak.

İstenilen Belgelerin Eksiksiz Getirilmesi Sonrası Talepler, Değerlendirme Komisyonu’yla Karara Bağlanacak.
Kaynak

İlkokul, Ortaokul, Lise Kırtasiye Yardım Başvurusu İçin Tıklayın.
Üniversitede Öğrencisi Okuyan Aile Destek Yardımı Formu İçin Tıklayın.
Ulaşım Yardım Formu (İlkokul, Ortaokul Ve Lise) İçin Tıklayın.

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ