12.06.2024 - Güncel Eğitim Sitesine Hoşgeldiniz

Erciyes Üniversitesi Ziya Eren Bursu Başvuruları

Erciyes Üniversitesi Ziya Eren Bursu Başvuruları

Erciyes Üniversitesi Ziya Eren Bursu Başvurusu

Erciyes Üniversitesi Ziya Eren Bursu Başvuruları Nasıl Yapılacak, Karşılıksız Burs Kimlere Verilecek, Başvurular Ne Zaman Yapılacak.

Erciyes Üniversitesi Ziya Eren Bursları Akademik Başarı, İhtiyaç Ve Yemek Burslarından Oluşuyor.

Başvuru Nasıl Yapılır
Burs Başvurusu Kurumun Resmi İnternet Sitesindeki Online Başvuru Formunun Doldurulmasıyla Alınır.

Diyanet İşleri Türk İslam Birliği DİTİB 300 Euro Burs Başvurusu İçin Tıklayın.

Burs Süresi Miktarı
Açıklanmamış.

Ads

Burs Başvuru Şartları

Akademik Başarı Bursu

1. 2023-2024 Eğitim Ve Öğretim Yılında Erciyes Üniversitesi Eğitim Fakültesi’ndeki Her Bir Programa En Yüksek Puanla Yerleşen Öğrencilere Akademik Başarı Bursu Verilecektir. Burs Verilecek Öğrenciler, 2023 Yılı YKS Yerleştirme Puanları Dikkate Alınarak Belirlenir.

2. 2023-2024 Eğitim Ve Öğretim Yılında Tam Zamanlı Ve Sigortalı Bir İşte Çalışmayan, Erciyes Üniversitesi Eğitim Fakültesi Programlarının 2., 3. Ve 4. Sınıflarında Öğrenim Gören Genel Ağırlıklı Not Ortalaması (GANO) En Yüksek Olan Öğrencilere Akademik Başarı Bursu Verilecektir.

3. Burs Verilecek Ara Sınıf Öğrencileri, 2022-2023 Eğitim Öğretim Yılında Erciyes Üniversitesi Eğitim Fakültesi’nde Öğrenim Görmüş Olanlar Arasından GANO Puanları Dikkate Alınarak Belirlenir.

4. Başarı Durumu Hesaplanırken Öğrencinin Bitirdiği Eğitim-Öğretim Yılını Takip Eden Ağustos Ayında Belirlenen GANO Puanları Dikkate Alınır.

5. GANO Puanları Eşit Olan İki Veya Daha Fazla Öğrencinin Olması Durumunda YKS Yerleştirme Puanı Yüksek Olan Öğrenciye Öncelik Verilir.

6. İlgili Şartları Taşıyarak Akademik Başarı Bursu Almaya Hak Kazan Öğrenciler Erciyes Üniversitesi Eğitim Fakültesi Web Sayfasında İlan Edilecektir. İlgili Öğrencilerin Aşağıdaki Kanıtlayıcı Belgeleri 25 Eylül-11 Ekim 2023 Tarihleri Arasında Burs Komisyonu’na Teslim Etmeleri Gerekmektedir.

Kanıtlayıcı Belgeler
• Adli Sicil Kaydı Dökümü (E-Devletten Alınabilir)
• Çalışan Öğrenciler İçin Sosyal Güvenlik Kurumu (SGK) Kayıt Belgesi (E-Devletten Alınabilir)

7. İlgili Tarihlerde Başvuru Formunu İmzalamayan Ve Gerekli Belgeleri Teslim Etmeyen Öğrenci Burs Hakkından Vazgeçmiş Sayılır. Bu Durumda Burs Hakkı Sonraki Sırada Yer Alan Öğrenciye Geçer. Burs Hakkı Kazanan Yeni Öğrenciye E-Posta / SMS İle Bilgi Verilecektir.
8. Kanıtlayıcı Belgelerin Eğitim Fakültesi Zemin Kat A-Z13 Nolu Ofiste Sena Nur KALKAN’a Teslim Edilmesi Gereklidir.

Akademik Başarı Bursunu Almaya Hak Kazanan Öğrenci Listesi Linkte Sunulmuştur. Akademik Başarı Bursu Almaya Hak Kazanan Öğrenci, İhtiyaç / Yemek Bursuna Başvuruda Bulunmamalıdır.

Tüm Burs Duyuruları İçin Tıklayın.

İhtiyaç / Yemek Bursu

1. Her Sınıf Düzeyindeki Öğrenci İhtiyaç / Yemek Bursuna Başvuruda Bulunabilir.
2. Aynı Aileden Sadece Bir Öğrenciye İhtiyaç Bursu Verilir.
3. Ara Sınıflardaki Öğrencilerin (2., 3., 4. Sınıf) İhtiyaç Bursuna Başvuruda Bulunabilmesi İçin Genel Ağırlıklı Not Ortalamasının (GANO) 4,00 Üzerinden En Az 2,50 Olması Gerekir.
4. İhtiyaç / Yemek Bursuna Başvura Bulunmak İsteyen Öğrencilerin25 Eylül – 11 Ekim 2023 Tarihleri Arasında Ek-2’de Yer Alan İhtiyaç / Yemek Bursu Başvuru Formunu Doldurarak Online Olarak Göndermeleri Ve Aşağıdaki Kanıtlayıcı Belgeler İle Birlikte Burs Komisyonu’na Başvuruda Bulunmaları Gerekmektedir.

Başvuru Tarihleri
2023-2024 Eğitim Öğretim Döneminde Burs Başvuruları 25 Eylül – 11 Ekim 2023 Tarihleri Arasında Yapılacak.

Detaylar Ve Başvuru Linki İçin Tıklayın.

BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ