25.10.2020 - Güncel Eğitim Sitesine Hoşgeldiniz
Güncel Eğitim Burs Başvurusu Kurslar Burslar KYK Yurt

ALS MNH Derneği Burs Başvurusu

ALS MNH Derneği Burs Başvurusu

ALS MNH Derneği Burs Başvurusu 2020-2021

ALS MNH Derneği 2020-2021 Burs Başvuruları İstenilen Belgelerin Derneğe Elden Yada Posta Veya Kargo Yoluyla Gönderilmesiyle Yapılır.
Burs Yılda 8 Ay Ekim Ve Mayıs Aylarında Ödenir. Her Eğitim Öğretim Dönemi Sonunda Burs Otomatik Olarak Kesilir. Bursiyerler Her Eğitim Öğretim Dönemi İçin Yeniden Başvuru Yapmak Zorundadır.

ALS/MNH Derneği, Başarılı Ancak Maddi Desteğe İhtiyacı Olan, İlköğretim, Lise Ve Dengi Okullar, Üniversite, Yüksekokul Ve Meslek Yüksekokulu’nda Okumakta Olan Anne Veya Babası ALS Hastası Olan Öğrencilere Eğitim Bursu Vermektedir.

İletişim Bilgileri: 7-8 Kısım Villalar Karşısı, Afet Yönetim Merkezi Arkası Ataköy İstanbul (Posta Kodu 34158)
Telefon: 0 212 559 59 19 Ve 0 212 559 50 55
E-Posta: bilgi@als.org.tr

Adaylık Şartları
1. T.C. Vatandaşı olmak,
2. Annesi veya babası ALS hastası olmak,
3. Maddi imkândan mahrum olmak, malvarlığı ve gelir durumuna göre maddi desteğe ihtiyacı olmak

Burs Başarı Koşulları
a) İlköğretim, Lise ve dengi okullarda okuyanlar için sınıf geçme veya diploma notunun 5 üzerinden en az 2,50 veya 100 üzerinden 50
b) Yüksek öğrenime yeni kayıt yaptıranlar için: Fakülte veya yüksekokula giriş puan sırasına göre önde olmak,
Ara sınıflar için: Başarısız dersi olmamak veya genel başarı ortalaması 4 üzerinden en az 2 (100 üzerinden not verilen üniversitelerde en az 50) olup bir üst sınıfa geçiş hakkını kazanmış olmak. (Not ortalaması uygun olduğu halde 3’den fazla başarısız dersi olanlar başvuru yapamaz)

Sponsorlu Bağlantılar

Not:
1- Vakıf üniversiteleri ile üniversitelerin ikinci öğretim, ekstern, Açık Öğretim, uzaktan öğretim programında okuyanlar burslarımızdan yararlanamaz.
2- Başvuru şartlarını sağlayan her aileden bir öğrenciye burs verilecektir. Müracaat sayısı derneğin belirlediği sayıdan az olursa başarı kriterleri uygulanarak en başarılı öğrencilerden başlayarak eksik sayı miktarı kadar öğrenci için birden fazla müracaat eden ailelerin öğrencilerine burs verilecektir.

Burs Başvurusu
I- Burslara başvuru 1 Ekim- 31 Ekim arasında yapılacaktır.

II- ALS Burs Başvuru Formu BURADAN indirebilirsiniz. Formu doldurulup, yazıcıdan çıktısı alınarak ek istenilen belgelerle birlikte derneğin Ataköy’deki merkezine teslim edilecektir. (İstanbul dışındakiler internetten formun çıktısını alıp doldurularak ve ek belgelerle birlikte derneğe posta veya kargo ile ulaştırmaları gerekmektedir) Eksik evrak olanların başvuruları dikkate alınmayacaktır.
Adaylar, ALS derneğinin web sayfasından temin edip tamamlayacakları “BURS BAŞVURU FORMU”na;

I- İlkokul, Lise ve dengi okullarda okuyanlar için en son aldığı karnenin fotokopisi (veya internet çıktısı) veya diplomanın fotokopisi
II- Yükseköğrenime yeni kayıt yaptıranlar; ÖSS Sonuç Belgesinin örneğini,
Ara sınıflarda öğrenim görenler; Öğrenim süresince aldıkları dersleri, notları, genel not ortalamasını gösteren öğretim kurumundan onaylı not dökümü belgesini (transkript)
III- Tüm Öğrenciler;
TC Kimlik nolu nüfus cüzdanının fotokopisi,
Öğretim kurumundan alınmış onaylı öğrenci belgesi ile ailenin mali durumunu gösteren belgeleri (Maaş bordrosu, emekliler için emekli cüzdanı fotokopisi, serbest çalışanlar için gelir vergisi beyannamesinin fotokopisi, geliri olmayanlar ise Sosyal Güvenlik Kurumundan aile reisi adına gelirsizlik belgesi), annesi veya babasının hastalık raporunu ekleyerek derneğe ulaştırırlar.

Seçim:
Burs Komisyonu müracaatçılar arasından, yukarıda açıklanan adaylık şartlarına göre ALS/MNH Derneği’nden ayrılan burs sayısı kadar asil ve yedek aday seçecek. Başvuru fazla olması halinde başarı kriterleri esas alınacaktır. Kesin sonuçlar ALS/MNH Derneği yönetim kurulunca burs kazanan öğrenciler internet sayfasında duyurulacaktır.

Burs, Öğretim Döneminin Sonunda Otomatik Olarak Kesilmektedir. Her Öğretim Dönemi İçin Tekrar Başvuru Yapılması Gerekmektedir.

Web Sitesi: https://www.als.org.tr

Başvuru adresi:
Als Mnh Derneği
7-8. Kısım villalar karşısı, Afet yönetim merkezi arkası 34158 Ataköy İstanbul
Tel: (+90 212) 559 59 19, (+90 212) 559 50 55 Fax: (+90 212) 559 44 84

BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ