25.03.2019 - Güncel Eğitim Sitesine Hoşgeldiniz

ALS MNH Derneği Burs Başvurusu

ALS MNH Derneği Burs Başvurusu

ALS MNH Derneği Burs Başvurusu 2018-2019

ALS MNH Derneği 2018-2019 Burs Başvuruları 1 Eylül 2018 İle 30 Eylül 2018 Tarihleri Arasında İstenilen Belgelerin Derneğe Elden Yada Posta Veya Kargo Yoluyla Gönderilmesiyle Yapılır.
Burs Yılda 8 Ay Ekim Ve Mayıs Aylarında Ödenir. Her Eğitim Öğretim Dönemi Sonunda Burs Otomatik Olarak Kesilir. Bursiyerler Her Eğitim Öğretim Dönemi İçin Yeniden Başvuru Yapmak Zorundadır.

ALS MNH Derneği 2018-2019 Bursu İlköğretim, Lise Ve Dengi Okullar, Üniversite, Yüksek Okul Ve Meslek Yüksek Okulunda Okuyan Başarılı Ve Maddi Desteğe İhtiyacı Olan Anne Yada Babası ALS Hastası Olan Öğrencilere Verilmektedir.

İletişim Bilgileri: 7-8 Kısım Villalar Karşısı, Afet Yönetim Merkezi Arkası Ataköy İstanbul (Posta Kodu 34158)
Telefon: 0 212 559 59 19 Ve 0 212 559 50 55
E-Posta: bilgi@als.org.tr

Başvuru Koşulları
Türkiye Cumhuriyeti Vatandaşı Olanlar
Annesi Yada Babası Als Hastası Olanlar
Maddi İmkandan Mahrum Olmak, Malvarlığı Ve Gelir Durumuna Göre Maddi Desteğe İhtiyacı Olmak

Burs Başarı Koşulları
A) İlköğretim, Lise Ve Dengi Okullarda Okuyanlar İçin Sınıf Geçme Veya Diploma Notunun 5 Üzerinden En Az 2,50 Veya 100 Üzerinden 50
B) Yüksek Öğrenime Yeni Kayıt Yaptıranlar İçin: Fakülte Veya Yüksekokula Giriş Puan Sırasına Göre Önde Olmak,
Ara Sınıflar İçin: Başarısız Dersi Olmamak Veya Genel Başarı Ortalaması 4 Üzerinden En Az 2 (100 Üzerinden Not Verilen Üniversitelerde En Az 50) Olup Bir Üst Sınıfa Geçiş Hakkını Kazanmış Olmak. (Not Ortalaması Uygun Olduğu Halde 3’den Fazla Başarısız Dersi Olanlar Başvuru Yapamaz)

Sponsorlu Bağlantılar

Vakıf Üniversiteleri İle Üniversitelerin İkinci Öğretim, Ekstern, Açık Öğretim, Uzaktan Öğretim Programında Okuyanlar Burslarımızdan Yararlanamaz.
Başvuru Şartlarını Sağlayan Her Aileden Bir Öğrenciye Burs Verilecektir. Müracaat Sayısı Derneğin Belirlediği Sayıdan Az Olursa Başarı Kriterleri Uygulanarak En Başarılı Öğrencilerden Başlayarak Eksik Sayı Miktarı Kadar Öğrenci İçin Birden Fazla Müracaat Eden Ailelerin Öğrencilerine Burs Verilecektir.

Burs Başvuru Belgeleri
Başvuru Formu (İndir)
I- İlkokul, Lise Ve Dengi Okullarda Okuyanlar İçin En Son Aldığı Karnenin Fotokopisi (Veya İnternet Çıktısı) Veya Diplomanın Fotokopisi
II- Yükseköğrenime Yeni Kayıt Yaptıranlar; ÖSS Sonuç Belgesinin Örneğini,
Ara Sınıflarda Öğrenim Görenler; Öğrenim Süresince Aldıkları Dersleri, Notları, Genel Not Ortalamasını Gösteren Öğretim Kurumundan Onaylı Not Dökümü Belgesini (Transkript)
III- Tüm Öğrenciler;
TC Kimlik Nolu Nüfus Cüzdanının Fotokopisi,
Öğretim Kurumundan Alınmış Onaylı Öğrenci Belgesi İle Ailenin Mali Durumunu Gösteren Belgeleri (Maaş Bordrosu, Emekliler İçin Emekli Cüzdanı Fotokopisi, Serbest Çalışanlar İçin Gelir Vergisi Beyannamesinin Fotokopisi, Geliri Olmayanlar İse Sosyal Güvenlik Kurumundan Aile Reisi Adına Gelirsizlik Belgesi), Annesi Veya Babasının Hastalık Raporunu Ekleyerek Derneğe Ulaştırırlar.
Burs Sonuçları Derneğin Resmi İnternet Sitesinde Duyurulacak.

Sponsorlu Bağlantılar
BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ