<style>.lazy{display:none}</style>
21.04.2024 - Güncel Eğitim Sitesine Hoşgeldiniz

Zonguldak Belediyesi Kısa Film Yarışması

Zonguldak Belediyesi Kısa Film Yarışması

Zonguldak Belediyesi Kısa Film Yarışması

Zonguldak Belediyesi Kısa Film Yarışması Düzenliyor. Yarışma Tüm Sanatseverlerin Katılımına Açıktır.

Yarışma Ödülleri
Birincilik Ödülü 4 Bin Türk Lirası
İkincilik Ödülü 2 Bin Türk Lirası
Üçüncülük Ödülü 1.000 Türk Lirası

Yarışma Konusu: Neler Oluyor Hayatta

Kısa Film Yarışması Katılma Koşulları ve Başvurular

Yarışma Kısa Filme ilgi duyan tüm sanatseverlere açıktır.

Ads

Yarışmaya Türkiye yapımı kurmaca, belgesel, animasyon veya deneysel kısa metrajlı filmler katılabilir.

Yarışma dili Türkçedir.

Filmler www.vimeo.com web adresine yüklenerek, vimeo linki ve izleme şifresi ile zbkm67@gmail.com e-posta adresine gönderilmelidir. Zonguldak Belediyesi Kültür ve Sosyal İşler Müdürlüğü Kısa Film Komitesi uygun gördüğü takdirde ilgili filmin kopyasını çeşitli formatlarda talep etme hakkına sahiptir. Teknik sorunlar içeren (Yanlış kayıt, orantısal problemler, seste patlama veya bozukluklar vb.) filmler, yarışma dışı bırakılır.

Yarışmacı (bireysel veya yapım ekibi adına yönetmen) yarışmaya bir yapıt ile katılabilirler.

Yarışmaya süresi (Ön ve arka jenerik süresi dahil) en az 5 dakika olan 20 dakikayı aşmayan yapımlar katılabilir. Yarışma Yürütme Kurulu gerekli gördüğü durumlarda, sürede %10 (yüzde onluk) bir dilimde istisna yapma hakkına sahiptir.

Yarışmaya gönderilen bütün filmler yarışma arşivinde saklanır.

Yarışmaya başvuran filmlerde özgün müzik kullanılması tavsiye edilir. Özgün Müzik kullanılmadığı durumlarda telif hakkı sorunu bulunmadığına dair hak sahiplerinden alınmış ıslak imzalı muafiyet belgesi başvuruya eklenmelidir.

Yarışmaya, 01/01/2020 tarihinden sonra yapılmış olan filmler katılabilir.

Daha önce Zonguldak Kısa Film Yarışması dışında ulusal ya da uluslararası yarışmalara katılmış olmak katılmaya engel değildir.

Yarışmaya katılacak Filmlerde konu kısıtlaması yoktur. Yarışmacılar diledikleri konularda yarışmaya katılmakta serbesttir. Özellikle sosyal yaşamda karşılaştığımız eksiklerin milli ve manevi değerlerimize ilişkin yaşadığımız sorunlarımız, Doğa ve çevreye ilişkin yaklaşımlar tavsiye edilmektedir.

Yarışmaya katılacak filmler için Son Teslim Tarihi 15.05.2020 dir. Yarışmacılar, bu tarihte başvuruların komitenin elinde olacak şekilde elden, taahhütlü posta/kargo veya indirme linki we transfer yolu ile Zonguldak Belediyesi Kültür ve Sosyal İşler Müdürlüğüne teslim edecektir.
i. Başvuru Formu
ii. Eserin iki adet DVD kopyası
iii. Yapıtla ilgili sahnelerden en az üç adet fotoğrafı (300 dpi)
iv. Filmin Künyesi
v. Yönetmenin fotoğrafı ve 150 kelimeyi aşmayan özgeçmişi
vi. Filmin Sinopsis’i
vii. Filmin Afişi ile birlikte teslim etmiş olmalıdırlar. DVD etiketlerinin üzerlerine ve fotoğrafların arka yüzeylerine yönetmenin adı-soyadı, filmin adı, süresi, yapım tarihi bulunmalıdır.
viii. Fragman 20sn lik

Başvuru belgesinde belirtilecek tüm bilgilerin doğruluğunun sorumluluğu imza sahibinindir. Bu bilgiler nedeniyle doğabilecek her türlü hukuksal sorumluluk imza sahibine aittir. Başvuru Formunu imzalayanlar, Yarışma Şartnamesini kabul etmiş sayılırlar.

Türkiye Cumhuriyeti’nin yayıncılıkla ilgili yürürlükteki yasaları kapsamındaki kanunlara, uluslararası sözleşmelere aykırı yapımlar ve herhangi bir ulusa, ülkeye, dine hakaret eden veya propaganda niteliği taşıyan, şiddeti, savaşı, uyuşturucu kullanımını veya pornografiyi destekleyen, her türlü fanatizmi öven yapımlar ile reklam unsuru taşıyan yapımlar yarışmaya katılamazlar. Katılım halinde değerlendirmeye alınmazlar.

Genel Koşullar

Koşullara uymayan başvurular, Jüri tarafından elenebilir. Jüri gerekçeli karar açıklamak zorunda değildir. Açıklanan karara itiraz hakkı bulunmamaktadır.

Zonguldak Belediyesi, yarışmaya katılan ve ön elemeyi geçen eserlerin tümü veya bir bölümünü kurum içi eğitimlerde ve tanıtım için hazırlanacak tanıtım filminde kullanabilir.

Yarışmaya katılım için gönderilen her türlü görsel malzeme, yarışmanın ulusal ve uluslararası alandaki tanıtımı amacıyla tüm medyalarda ücretsiz olarak kullanılabilir.

Yarışmaya katılım için, Zonguldak Belediyesi Kültür ve Sosyal İşler Müdürlüğüne iletilen eserlerle ilgili materyaller iade edilmez.

Yarışmaya katılımdan kaynaklanan kargo, gümrük, navlun ve sigorta bedelleri yarışmacıya aittir.

Yarışmanın başvuru formu, yarışmaya katılacak filmin yapımcısı, mali hak sahibi ve / veya Yönetmeni – Yönetmenleri tarafından imzalanır.

Özel Koşullar

Yarışmanın düzenlenebilmesi için, yarışmaya başvuran film sayısının 10 (on) a ulaşması gerekir. Bu sayıya ulaşılmadığı takdirde yarışma gerçekleştirilemez.

Yarışmaya başvuru belgesindeki imza sahibi, filmin yasal sahibi olmalıdır.

Zonguldak Belediyesi Kısa Film Yarışması yürütme kurulu Yarışmanın duyurulması ve sonuçların ilan edilmesine yönelik olarak hazırlanacak basın bültenlerinde ve yerel televizyon gösterimlerinde, eserle birlikte Zonguldak Belediyesi logosu ve Resmi Sponsorun logosunu birlikte kullanmakla yükümlüdür. Film sahipleri Yarışma Yürütme Kurulu’nun belirleyeceği program düzenine uymakla yükümlüdür.

BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ