<style>.lazy{display:none}</style>
30.05.2024 - Güncel Eğitim Sitesine Hoşgeldiniz

Zirvelerin Efendileri Lelegler Ve Pedasa Fotoğraf Yarışması

Zirvelerin Efendileri Lelegler Ve Pedasa Fotoğraf Yarışması

Zirvelerin Efendileri Lelegler Ve Pedasa Fotoğraf Yarışması

Bodrum Belediyesi Zirvelerin Efendileri Lelegler Ve Pedasa Fotoğraf Yarışması Düzenliyor. Ödüllü Yarışmaya Ülke Geneli 18 Yaşının Doldurmuş Herkes Katılabilir.

Yarışmayı Düzenleyen Kurum: Muğla Sıtkı Koçman Üniversitesi – Karya Araştırma Ve Uygulama Merkezi İle Bodrum Belediyesi – Pedasa Ve Leleg Uygarlığı Araştırma Ve Uygulama Birimi
Yarışma Türü: Fotoğraf Yarışması
Yarışmanın Kapsamı: Türkiye Geneli
Kimler Katılabilir: 18 Yaşını Doldurmuş Herkes
Başvuru Şekli: E-Posta

Yarışma Ödülleri
Birincilik Ödülü 10 Bin Türk Lirası
İkincilik Ödülü 7 Bin Türk Lirası
Üçüncülük Ödülü 5 Bin Türk Lirası
Prof. Dr. Adnan Diler Özel Ödülü 3 Bin Türk Lirası
30 Adet Sergilenme

Yarışmanın Adı
Zirvelerin Efendileri Lelegler ve Pedasa Fotoğraf Yarışması

Konusu Ve Amacı
Yarışmanın konusu, “LELEG KENTLERİ VE PEDASA”da bulunan kalıntıların sanatsal bir bakış açısıyla fotoğraflanması olarak belirlenmiştir. Fotoğraflar Bodrum Yarımadası sınırları içinde çekilecektir. Leleg kültürel kimliği, sadece yeri tanımlanmış kalıntılar barındıran yerleşimlerden oluşmaz. Bodrum/Leleg Yarımadasının tüm dağları, yamaçları veya herhangi bir noktasında onlara ait kalıntılar bulunur.

Ads

Amaç, fotoğrafçıların objektiflerinden, Leleg kentleri ve Leleg kentlerinden birisi olan Pedasa’da, Leleg Kültürüne ait birçok yapı ve eserleri, sanatsal bir bakış açısıyla görünür kılarak, geniş kitlelerle buluşmasını sağlamaktır. Antik kentlere olan ilgiyi arttırarak farkındalık oluşturulmak hedeflenmektedir.

Bu linklerden fotoğraf çekilecek kentler hakkında bilgilere ulaşabilirsiniz:
http://lelegyolu.org

Yarışmaya Katılım Koşulları
• Yarışmaya katılım ücretsizdir.

• Yarışmaya Düzenleme Kurulu ve birinci derecede akrabaları dışında, konuya ilgi duyan, başvurunun son günü itibariyle 18 yaşını doldurmuş olan, herkes katılabilir.

• Daha önce ya da bu yarışma ile eş zamanlı yapılan herhangi bir yarışmada ödül almış olmaları, fotoğrafların yarışmaya katılmasına engel teşkil etmez.

• Gönderilen fotoğrafların tamamı yarışmacı tarafından çekilmiş olmalıdır. Başkasına ait görüntülerin tamamen ya da kısmen kullanılması kural ihlali sayılır.

• Katılımcı, yarışma için gönderdiği fotoğrafın tümüyle kendisine ait olduğunu ve tüm izinlerinin alındığını kabul, beyan ve taahhüt eder. Aksine davranış kural ihlali sayılır.

• Yarışmaya gönderilen fotoğraf, kendisine ait olmadığı halde kendisininmiş gibi göstermeye ve değerlendirme kurulunu yanıltmaya yönelik her türlü müdahale ve değişiklikler kural ihlali sayılır.

• Kural ihlali tespit edilen katılımcılardan elde ettikleri ödül, ünvan ve her türlü kazanımları geri alınır. Kural ihlali nedeniyle iptal edilen ödülün yeri boş bırakılır. Ödül verilmişse katılımcının ödülü geri vermesi gerekir. Bu durum, diğer ödül almış ve/veya alamamış yarışmacılara talep hakkı doğurmaz.

• Katılımcı, fotoğraflarında her türlü çekim tekniğini kullanmakta ve özgün anlatımında serbesttir.

• Yarışma “Dijital” formatta renkli olarak düzenlenmektedir.

• HDR (High Dynamic Range) ve drone vb. insansız hava araçlarıyla çekilmiş fotoğraflar da yarışmaya kabul edilir.

• Yarışma dijital ortamdadır. Baskı fotoğraf kabul edilmeyecektir.

• Her katılımcı yarışmaya en fazla 5 (beş) adet dijital, renkli eserle katılabilir.

• Fotoğraflara renk, keskinlik, toz alma gibi bazı işlemler yapılması, kontrast ayarları, kabul edilebilir oranda fotoğrafik müdahalelere müsaade edilir. Fotoğrafın belgesel yapısı değiştirilmemiş olmalıdır. Fotoğrafa, orada olmayan bir şey eklemek ya da çıkarmak diskalifiye sebebidir. Bu konuda jürinin kanaati esastır.

• Birden fazla fotoğrafın montajıyla oluşturulan fotoğraf (kolaj), yarışmaya kabul edilemez.

• Birden fazla fotoğrafın yan yana getirilip üretilmesiyle oluşturulan panoramik fotoğraflar ancak aynı zaman zarfında çekilen görüntülerin kullanılması koşuluyla yarışmaya kabul edilir.

• Düzenleme Kurulu, ödül ve sergileme kazanan fotoğrafların üzerinde işlem yapılmamış asıl/ham dosyalarını katılımcıdan isteyebilir.

• Düzenleme Kurulu, uygun gördüğü koşullarda yarışmanın tamamının veya bir kısmının iptaline ya da ertelenmesine karar verebilir. Düzenleme Kurulu, iptal ya da erteleme durumlarında uygulanacak yöntemleri ve kuralları belirleme hakkına sahiptir. Düzenleme Kurulu, sorunların ve belirsizliklerin çözümünde, gerekli görülen durumlarda şartnamenin kuralları, program değişikliği, değerlendirme, ödüllendirme dâhil her türlü değişikliği yapmaya, Son Katılım Tarihi’nden en geç bir hafta öncesine kadar yazılı olarak bilgilendirmek koşuluyla, yetkilidir.

• Şartnamede yer almayan ve ihtilaflı durumlarda seçici kurul ve düzenleyici kurum kararları esastır.

• Yarışmacıların bu şartname hükümlerine sonradan itiraz hakkı yoktur.

Eserlerin İsimlendirilmesi Ve Gönderilmesi
• Katılımcılar, şartname sayfasındaki yönergeye uygun biçimde aşağıdaki katılım formunu eksiksiz doldurarak fotoğraflarla birlikte serap.bodrum.bel@gmail.com mail adresine tek seferde yükleyecektir. Katılım formu ıslak imzalı olarak taratılıp gönderilmelidir.

• Fotoğraflar kenarında çerçeve ya da boşluk olmadan gönderilecektir. Fotoğraf üzerinde katılımcıya ait isim, logo, tarih vb. işaretler bulunmayacaktır.

• Her bir fotoğrafa; küçük harflerle bitişik olarak en az 5 harfli bir rumuz, eserin nerede çekildiği ve 3 haneli sıra numarası boşluksuz olarak verilecek, araları alt çizgi ile ayrılacaktır. (Örnek: makro1982_pedasa_001)

• Fotoğraf dosyalarınızın sıralama ve isimlendirme işlemlerini yaparak aşağıdaki katılım formu ile birlikte “yarışma sekreteryası ve iletişim” bölümünde verilen serap.bodrum.bel@gmail.com mail adresine tek seferde yükleyiniz. Katılım formu ıslak imzalı olarak taratılıp gönderilmelidir.

• Yarışmaya katılacak fotoğraflar, jpg/jpeg formatında, 300 dpi çözünürlükte, 12 sıkıştırma kalitesinde kaydedilmelidir.

• Olası sorunların çözümüne yönelik olarak iletişim kısmındaki telefon veya mail adresinden iletişime geçilebilir.

• Eserlerin yüklenmesinden kaynaklanabilecek olası sorunlar için düzenleme kurulu sorumlu olmayacaktır.

• Herhangi bir nedenden dolayı, son katılım tarihi uzatılmış ise uzatılan bu zaman içinde çekilmiş fotoğraflar da yarışmaya katılabilir.

Yarışma Sekreteryası Ve İletişim
Serap Topaloğlu – Bodrum Belediyesi
Telefon: 05547795539
serap.bodrum.bel@gmail.com

Yarışma Takvimi
Yarışma Başlangıç Tarihi: 4 Mart 2024
Son Katılma Tarihi: 20 Mayıs 2024
Değerlendirme Toplantısı: 24 Mayıs 2024
Sonuç Bildirimi: 25 Mayıs 2024
Ödül Töreni: 1 Haziran 2024
Sergi: 1-5 Haziran 2024

Yarışma Şartnamesi Ve Katılım Formu İçin Tıklayın.

BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ