27.11.2022 - Güncel Eğitim Sitesine Hoşgeldiniz
Güncel Eğitim Burs Başvurusu Kurslar Burslar KYK Yurt

Zeki Yurtbay Tasarım Yarışması Başvurusu

Zeki Yurtbay Tasarım Yarışması Başvurusu

10. Zeki Yurtbay Tasarım Yarışması Başvuruları

Yutbay Seramik 10. Zeki Yurtbay Tasarım Yarışması, Başvuruları Başladı. Dijitalleşen bir yolculuğun içinde, ölçüleri belli karolar kullanarak, kuralını kendin yazdığın bir oyun yaratabilir misin?

Tasarımın sadece senin için değil, kullanıcı için de bir oyun haline gelebilir mi?
Parçalar farklı dizildiğinde tünelin ucunda yepyeni bir tasarım belirir mi?
Yarışmaya katıl, modüler oyun başlasın

Yarışma Ödülleri
Birincilik Ödülü 50 Bin Türk Lirası
İkincilik Ödülü 40 Bin Türk Lirası
Üçüncülük Ödülü 30 Bin Türk Lirası
3 Adet Eşdeğer Mansiyon Ödülü 10 Bin Türk Lirası

Yarışmanın Amacı

“Zeki Yurtbay Tasarım Ödülleri” ile güzel sanatlar ve tasarımın teşviki; ilgili mesleklerin gelişmesi; katılımcıların rekabet gücü kazanmalarına uygun ortamın sağlanması, seramik sektörü alanında tasarımın öneminin vurgulanması, genç tasarımcıların desteklenmesi ve seramik sektörüne teşvik edilmesi amaçlanmaktadır.

Ads

Yarışmanın Türü Ve Şekli
Yarışma tek aşamalı, Türkiye Cumhuriyeti ve Kuzey Kıbrıs Türk Cumhuriyeti hukukuna uygun kurulmuş üniversitelerde okuyan öğrencileri kapsayan bir seramik karo tasarım yarışmasıdır.

Yarışmanın Konusu

Dünyamız, yaşamlarımız ve hatta evrenimiz her parçası ile sürekli bir hareket ve devinim halinde. Kozmosun ve yaşamın başlangıcını temsil eden toprak kendi oyununu kuradursun; bugün sanal evrenlerin de kuruluşunun eşiğinde, bizler de kendi oyun alanlarımızı inşa ediyoruz.

Tasarım söz konusu olduğunda, parça-bütün ilişkisinde en alt parçanın akıllı bir parça olup farklılaşabiliyor olması ve bambaşka bütünleri kurabilme imkanları, tasarım süreçleriyle ilişkimizi değiştirebilecek bir dünyayı da önümüze açmakta. Küçük piksel kareleri gibi her bir araya gelişte bütününü farklı kurabilen bu akıllı parçalar kullanıcısına da bambaşka bir oyun alanı sunabilmekte.

Yarışmaya Katılım

• Yarışmaya katılım ücretsizdir.

• Yarışmaya bireysel olarak ya da aynı zamanda ekip halinde katılım mümkündür. Ekipler en fazla 3 kişiden oluşur.

• Bir öğrenci tek bir ekiple yarışmaya katılabilir, ayrıca bir ekiple yarışmaya katılan öğrenci bireysel katılım da sağlayabilir.

• Ekip temsilcisi, Türkiye ve KKTC’deki üniversitelerin mimarlık, güzel sanatlar, görsel sanatlar ve görsel iletişim tasarımı, sanat ve tasarım ile mühendislik fakültelerine bağlı mimarlık ve tasarım disiplinlerini kapsayan bölümlerinde öğrenim gören ön lisans, lisans ve lisansüstü (yüksek lisans, sanatta yeterlik ve doktora) öğrencileri olabilir. Diğer tüm disiplinlerden öğrenciler, yukarıdaki şartları sağlayan ekip temsilcisinin olduğu ekiplerin üyesi olarak yarışmaya katılabilir.

• Jüri üyeleri ve bunların 1. dereceden akrabaları yarışmaya katılamazlar.

• Yarışmacıların, jüri üyelerini ve raportörleri belirleyenler ve atayanlar arasında olmaması şarttır.

• Ekip üyelerinin, öğrencilik durumlarını, bağlı bulundukları yüksek öğrenim kurumundan ya da E-Devlet üzerinden alacakları belge ile kanıtlamaları gerekmektedir. Katılımcının 2022 Bahar Dönemi’nde öğrenci olduğunu belge ile göstermesi gerekmektedir. Bu şartları sağlayan mezun öğrenciler yarışmaya katılabilir.

• Her bireysel katılımcı ya da ekip, Başvuru Formu’nu eksiksiz doldurmalı ve istenilen belgeleri sisteme eksiksiz yüklemelidir. Başvuru sırasında her ekipten yalnızca ekip temsilcisinin başvuru formunu doldurması yeterlidir.

• Her ekip yarışmaya en çok 3 (üç) proje önerisi ile katılabilir.

• Yarışmaya gönderilen tasarımların, daha önce yarışmacıların sosyal medya hesapları (Facebook, Twitter, Instagram, Pinterest, Linkedin, Behance, Dribbble, ArtStation vb.) dahil olmak üzere basılı ya da dijital herhangi bir mecrada sergilenmemiş ve başka bir yarışmaya daha önce gönderilmemiş olması gerekmektedir. Yarışmanın resmî duyurusu yapılana dek yayınlanmaması, duyurulmaması, yorum yapılmaması gerekmektedir

• Katılımcıların, yarışmanın başvuru ve proje yükleme işlemleri için www.dogadansanatasentasarla.com adresinden kaydolması ve başvuru işleminin bir parçası olarak gerekli bilgileri girmeleri gerekmektedir. Yarışmacılar katılım başvurusunda bildirmiş oldukları bilgilerin doğru olduğunu kabul ve taahhüt ederler.

• Tüm yarışma projeleri, şartnamede belirtilen teslim gün ve saatini geçirmeyecek şekilde teslim edilmelidir.

• Projelerde rumuz da dahil olmak üzere proje sahibini tanıtan herhangi bir ibare ya da işaret olmamalıdır.

• Projelerin siteye yüklenmesi katılım şartıdır, yüklemeyen katılımcılar fiilen elenecektir.

• Yukarıda belirtilen hususlara uymayan projeler, seçici kurul kararı ile tutanağa geçirilerek yarışma dışı bırakılır.

• Ekip üyelerinin her birinin katılım koşullarının tümüne uymaları zorunludur. Bu durumda, yarışmayı düzenleyici kuruluş ile ilişkilerin yürütülmesiyle sınırlı olmak üzere, ekipten birinin ekip temsilcisi olarak belirtilmesi gerekir.

Yarışma Süreci Ve Yönetimi

Yarışma tek aşamalıdır. 20 Ocak 2023 Pazartesi günü 23:59’a kadar yüklenen projeler, yarışma takvimi gereği 13-14-15 Şubat 2023 tarihlerinde gerçekleşecek jüri toplantısında değerlendirilecektir. Bu toplantı akabinde dereceye giren tasarım ve katılımcılar belirlenecektir.
28 Şubat 2023 Salı günü, yarışmanın web sitesinde kazananlar duyurulacaktır.

Yarışma, www.dogadansanatasentasarla.com isimli web sitesi üzerinden yürütülecektir. Başvuru sırasında rumuz sistem tarafından otomatik olarak verilecektir. Sistem tarafından verilen bu rumuz raportörlük tarafından yarışmacıların tüm pafta ve belgelerinde kullanılacaktır. Yarışmacılar ayrıca bir rumuz oluşturmayacaktır. Sistemin verdiği bu numaradan raportörlük sürecini ve yarışma sonucunun açıklandığı jüri tutanağını takip edebileceklerdir.

Yarışmacılar, yarışma web sitesi üzerinden Başvuru Formu doldurarak isim ve adreslerini raportörlüğe bildirmiş olacaktır. Başvuru formunun raportörlüğe internet üzerinden ulaştırılmasının ardından yine raportörlük tarafınca internet ortamında, katılımcıya başvurusunun ulaştığına dair onay yazısı ekranda görünecektir.

Projeler, yüklemeler için yeterli alan sağlayan bir bulut sisteminde toplanacaktır.

Yüklenen dosyalar, sonuçlar açıklanana kadar sadece raportörlüğe açık olacaktır.

Yarışma Takvimi

Yarışmanın ilanı Eylül 2022
Soru sormak için son gün 2 Kasım 2022, Salı
Soruların cevaplarının ilanı 14 Kasım 2022, Pazartesi
Proje yükleme başlangıç tarihi 21 Kasım 2022, Pazartesi
Proje son teslim tarihi 20 Ocak 2023, Cuma
Jüri değerlendirme toplantısı 13-14-15 Şubat 2023
Pazartesi, Salı, Çarşamba
Sonuçların ilanı 28 Şubat 2023, Salı

Son Başvuru Tarihi 20 Ocak 2023.

Web Sitesi: https://www.dogadansanatasentasarla.com

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ