30.09.2023 - Güncel Eğitim Sitesine Hoşgeldiniz
Güncel Eğitim Burs Başvurusu Kurslar Burslar KYK Yurt

Yunus Ensari Ödüllü Resim Yarışması

Yunus Ensari Ödüllü Resim Yarışması

Yunus Ensari Ödüllü Resim Yarışması

Yunus Ensari Ödüllü Resim Yarışması Başvuruları Online Olarak Alınacak. Yarışmaya 18 İle 40 Yaş Arası Türkiye Ve Yurt Dışında Yaşayan Tüm Türkiye Cumhuriyeti Vatandaşları Katılabilir. Yarışma Konusu Serbest.

Yarışma Ödülleri
Birincilik Ödülü 10 Bin Türk Lirası
İkincilik Ödülü 9 Bin Türk Lirası
Üçüncülük Ödülü 8 Bin Türk Lirası
2 Adet Mansiyon Ödülü 1.000 Türk Lirası

Sergileme alan tüm eserler için katılımcılara “Yunus Ensari Resim Yarışması V-2019 Katılım Belgesi” verilecektir.
Sergilenmeye değer bulunan eserler, sanatçıların isteği doğrultusunda düzenlenecek sergide satılabilecektir. (Satılan eserler, satın alanlara serginin sonunda teslim edilecektir.)

Geleneksel Yunus Ensari Resim Yarışması; genç sanatçılara destek olmak amacıyla Taurus AVM Yönetimi ve Platform A Sanat Galerisi işbirliğiyle düzenlenmektedir. Bu yıl beşincisi gerçekleşecek olan yarışmanın sonucunda verilecek başarı ödülleri, mansiyon ödülleri ve sergilenmeye değer eserlerden oluşacak sergi ile genç sanatçıların çalışmaları desteklenecektir.

Yapılan başvurular 5 kişiden oluşan jüri tarafından değerlendirilecektir. Ödül alan eserler ve sergilenmeye değer bulunan eserler; Platform A Sanat Galerisi’nde Şubat 2020’de düzenlenecek olan sergiyle Ankaralı sanatseverlere sunulacaktır.

Ads

Yarışmaya başvurular internet üzerinden gerçekleştirilecektir. İlk değerlendirmenin jüri üyeleri tarafından online başvurular üzerinden yapılacağı yarışmada, ilk elemeyi geçen eserler, eser sahipleri tarafından, elden ya da kargo yoluyla Platform A Sanat Galerisi’ne teslim edilecektir. Teslim edilen eserler tekrar aynı jüri üyeleri tarafından değerlendirilerek ödül kazanan eserler ve sergilenmeye değer bulunan eserler belirlenecektir.

Katılım koşulları
– Yarışma 18 – 40 yaş (Doğum tarihi 26.11.1978 – 25.11.2001 arasında olanlar) arası Türkiye ve yurtdışında yaşayan tüm T.C. vatandaşlarının katılımına açıktır.
– Konu serbesttir.
– Yarışmaya katılan eserler daha önce herhangi bir yarışmada ödül almamış veya yarışma sergisinde sergilenmemiş olmalıdır.
– Her sanatçı yarışmaya en fazla 2 eser ile katılabilir.
– Yarışmaya tuval/duralit/mdf üzerine yağlıboya, akrilik veya karışık teknikle oluşturulan yapıtlar kabul edilir. (Kağıt üzerine çalışılmış veya camlı eserler yarışmaya kabul edilmez.)
– Yarışmaya katılan eserlerin kenar uzunlukları 70 cm’den küçük 150 cm’den büyük olmamalıdır.
– İlk elemeyi geçen eserler, imzalı ve sergilenmeye hazır bir şekilde galeriye teslim edilecek veya gönderilecektir.
– Gönderimi yapılacak eserlerin arka yüzünde, yapıtın adı, yapım yılı, boyutları, fiyatı, tekniği ve sanatçının adı-soyadı, adres, telefon bilgilerini belirten A4 boyutunda bir etiket bulunmalıdır.
– Katılımcılar Başvuru Formu’nu eksiksiz bir şekilde doldurmalıdır. Başvuru Formu’nun eki olarak başvuru sahibinin nüfus cüzdanı/ehliyet fotokopisinin internet üzerinden gönderilmesi gerekmektedir.

Son Başvuru Tarihi 25 Kasım 2019.
Yarışma Sonuçları Ocak 2020’de Açıklanacak.

Başvuru Tarihi ve Eserlerin Gönderimi
– Yarışmaya son başvuru tarihi 25 Kasım 2019 saat: 23.00’dır.
– Yarışmaya başvuru, Platform A Sanat Galerisi’nden veya www.yunusensariresimyarismasi.com’dan edinilecek başvuru formunun eksiksiz şekilde doldurularak, Madde D’de içeriği belirtilmiş belgelerle birlikte e-posta (basvuru@platformarmoni.com) yoluyla yapılacaktır. (Belgelerin eksik olması durumunda başvuru, seçici kurula girmeden reddedilecektir.) – İlk elemeyi geçen eserler Aralık 2019 ayı içerisinde duyurulacaktır.
– Jüri tarafından yapılacak ilk elemeyi geçen eserler, ileride belirlenecek tarihlerler arasında Taurus AVM Konya Yolu No: 190 Asma Kat Balgat/Ankara adresine elden (11.00 – 19.00 saatleri arasında) ya da kargo ile teslim edilecektir. Bu tarihler arasında gönderilmeyen eserler elenmiş sayılacaktır.
– Kargo ile gönderilen eserlerin tüm masraf ve sorumluluğu sanatçılarına aittir.

Başvuru Formu Ve Yarışma Şartnamesi İçin Tıklayın.

Web Sitesi: http://www.yunusensariresimyarismasi.com

ZİYARETÇİ YORUMLARI - 2 YORUM
  1. Emine dedi ki:

    Ilk eleme sonuclari aralik ayi icerisinde olucakdi,simdi neden ocak 2020 ayi icerisine alindi.

    1. Güncel Eğitim dedi ki:

      başvuru yoğunluğuna göre tarihler değişebiliyor.

BİR YORUM YAZ