<style>.lazy{display:none}</style>Yunus Emre Ve Tasavvuf Hikaye Yarışması Başvuruları
29.02.2024 - Güncel Eğitim Sitesine Hoşgeldiniz
Güncel Eğitim Burs Başvurusu Kurslar Burslar KYK Yurt

Yunus Emre Ve Tasavvuf Hikaye Yarışması

Yunus Emre Ve Tasavvuf Hikaye Yarışması

Yunus Emre Ve Tasavvuf Hikaye Yarışması

Karamanoğlu Mehmetbey Üniversitesi Yunus Emre Ve Tasavvuf Hikaye Yarışması Başvuruları 11 Mart 2019 İle 29 Mart 2019 Tarihleri Arasında Alınacak. Yarışmaya Türkiye Geneli Tüm Örgün Eğitim Gören Üniversite Öğrencileri Katılabilir. Yarışma Sonuçları 30 Nisan 2019 Tarihinde Açıklanacak.

Yarışma Konusu

• İlahî Aşk Ve Tasavvuf
• İnsan Sevgisi Ve Tasavvuf
• Barış, Sevgi, Hoşgörü, Kardeşlik Söylemi Ve Yunus Emre
• Anadolu Türkçesi Ve Yunus Emre
• Karaman Ve Yunus Emre

Yarışma Ödülleri

Birincilik Ödülü 7 Bin Türk Lirası ve Karamanoğlu Mehmetbey Üniversitesi ile Karaman Belediyesinin hazırlayacak olduğu armağan çantası.
İkincilik Ödülü 5 Bin Türk Lirası ve Karamanoğlu Mehmetbey Üniversitesi ile Karaman Belediyesinin hazırlayacak olduğu armağan çantası.
Üçüncülük Ödülü 3 Bin Türk Lirası ve Karamanoğlu Mehmetbey Üniversitesi ile Karaman Belediyesinin hazırlayacak olduğu armağan çantası.
5 Kişiye Teşvik Ödülü 1.000 Türk Lirası ve Karamanoğlu Mehmetbey Üniversitesi ile Karaman Belediyesinin hazırlayacak olduğu armağan çantası.

Ads

Başvuru Koşulları

1- “Yunus Emre ve Tasavvuf” konulu hikâye yarışmasına Türkiye’deki tüm örgün öğretim üniversite (ön lisans, lisans, yüksek lisans) öğrencileri başvurabilecektir.
2- Her öğrenci, yarışmaya tek bir hikâye metniyle katılabilecektir. Birden fazla metin gönderen öğrencilerin başvuruları reddedilecektir.
3- Yarışmaya katılmak isteyen öğrenciler, yarışma takviminde belirtilen başvuru tarihleri arasında iki aşamalı bir başvuru yolunu takip edeceklerdir. İlk olarak, bilgisayar ortamında yazdıkları metinleri bizimyunus@kmu.edu.tr adresine göndereceklerdir. Metinde öğrencilerin gerçek isimleri geçmeyecek olup ilk sayfanın sağ üst köşesine sadece bir rumuz ekleyeceklerdir. İkinci aşamada öğrenciler, metnin çıktısını bir dosya içinde Karamanoğlu Mehmetbey Üniversitesi Sağlık, Kültür ve Spor Daire Başkanlığına şahsen veya posta yoluyla ileteceklerdir. Ekte yer alan taahhütnameyi elle doldurup kapalı bir zarfa koyarak bahsi geçen dosyanın içine yerleştirmeyi de ihmal etmeyeceklerdir. Yukarıda anlatılan iki aşamayı başarıyla tamamlamayan başvurular değerlendirmeye alınmayacaktır.
4- Karamanoğlu Mehmetbey Üniversitesi ile Karaman Belediyesi tarafından yarışmayı takip etmekle görevlendirilen personelin ve Yarışma Değerlendirme Kurulu’nu oluşturacak olan Karamanoğlu Mehmetbey Üniversitesi Edebiyat Fakültesi öğretim elemanlarının birinci derecede yakını olan kişiler yarışmaya katılamayacaktır.
5- Yarışma şartnamesine uygun olmayan veya zamanında ulaşmayan metinler,
değerlendirmeye alınmayacak ve iade edilmeyecektir. Posta yoluyla yapılacak başvurularda yaşanacak aksaklıklarda sorumluluk öğrenciye aittir.
6- Yarışmaya katılan tüm yarışmacılar, bu şartname esaslarını kabul etmiş sayılacaktır.

Yarışmaya Katılacak Metinlerde Aranacak Şartlar

1- Metinler; Times New Roman yazı karakteriyle iki yana yaslı, 12 punto ve 1,5 satır aralığında yazılacaktır. Paragraf girintisi 1,25 cm olacak; her satırın önünde ve arkasında 3nk boşluk bırakılacaktır. Kenar boşlukları ise her yönden 3 cm olarak ayarlanacaktır.
2- İlk sayfanın sağ üst köşesinde metin sahibinin rumuzu yer alacaktır. Rumuzun hemen alt satırında ise ortalı hâlde metnin başlığı bulunacaktır. Rumuzun ve başlığın tamamı kalın/bold olacak ve sadece ilk harfi/harfleri büyük yazılacaktır.
3- Metinler, 500-1000 kelime arasında olacaktır.
4- Metinlerin yazımında Türk Dil Kurumu Yazım Kılavuzu (2012 basımı) esas alınacaktır.
5- Metinler özgün nitelikte olacaktır. Yayımlanmış, herhangi bir yarışmaya katılmış ve ödül kazanmış/kazanamamış, dereceye girmiş/girememiş metinler bu yarışmaya katılamayacaktır. Tespiti hâlinde yarışmacı, tüm haklarından feragat etmiş kabul edilecek ve yarışma dışı bırakılacaktır. Ayrıca intihal yaptığı tespit edilen kişiler hakkında yasal takip başlatılacaktır.
6- Yarışmaya katılan metinler sahiplerine iade edilmeyecek, yarışmacılar belirlenen ödüller dışında herhangi bir hak talep edemeyeceklerdir.

Yapılacak İş Ve İşlemler

1- Yarışmaya katılmak isteyen öğrenciler, yarışma takviminde belirtilen başvuru tarihleri arasında metinlerini ileteceklerdir. Yarışmanın bütün sekreterya işlemleri, öğrencilerin metinlerini gönderecekleri bizimyunus@kmu.edu.tr adresinin oluşturulması ve yönetilmesi, şahsen veya posta yoluyla gelecek olan metin çıktılarının teslim alınması Karamanoğlu Mehmetbey Üniversitesi Sağlık, Kültür ve Spor Daire Başkanlığının sorumluluğundadır.
2- Yarışma Değerlendirme Kurulu, Karamanoğlu Mehmetbey Üniversitesi Edebiyat Fakültesi öğretim elemanları arasından seçilecektir.
3- Yarışma Değerlendirme Kurulu, iki aşamalı bir inceleme gerçekleştirecektir. Bütün kurul üyeleri başvuru metinlerini eşit sayıda bölüşüp okuyacaklar; her üye okuduğu metne 0 (sıfır) ile 100 puan arası not verecektir. Ardından 70 ve üzeri not alan metinler aynı kurul üyelerinin her biri tarafından yeniden değerlendirilecek; metinlere verilen puanlar toplandığında en yüksek puanı alan ilk 3 metin ile teşvik ödülüne layık görülen 1 metin tespit edilecektir.
4- Dereceye giren isimler, Karamanoğlu Mehmetbey Üniversitesi ile Karaman Belediyesinin resmî internet sayfalarından ilan edilecektir.
5- Yarışmaya gönderilen bütün metinlerin telif hakları Karamanoğlu Mehmetbey Üniversitesi ile Karaman Belediyesine aittir. Adı geçen birimler, uygun gördüğü metinlerin basılı hâlde veya internet ortamında yayınlaması hakkını saklı tutar. Ayrıca, dereceye giren metinlerin kısmen veya tamamen yayımlanması hâlinde yarışmacılara özel bir ödemede bulunulmayacaktır.
6- Yarışmada en yüksek puanı alan ilk 3 metin ile teşvik ödülüne layık görülen 5 metnin sahipleri, ödüllerini Türk Dil Bayramı etkinlikleri kapsamında Karamanoğlu Mehmetbey Üniversitesinde düzenlenecek olan bir törenle alacaklardır.

Yarışma Şartnamesi İçin Tıklayın.
Yarışma Ekleri İçin Tıklayın.

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ