<style>.lazy{display:none}</style>
17.04.2024 - Güncel Eğitim Sitesine Hoşgeldiniz

YTB Türkçe Ödülleri Yarışması

YTB Türkçe Ödülleri Yarışması

YTB Türkçe Ödülleri Yarışması

Yurtdışı Türkler Ve Akraba Toplulukları Başkanlığı YTB Türkçe Ödülleri Yunus Emre Özel Yarışması Düzenliyor. Yarışma 4 Farklı Kategoride Düzenlenecek.

Yurtdışı Türkler ve Akraba Topluluklar Başkanlığı (YTB) Türk Diasporası içerisinde edebi eserler vermeye istekli, yetenekli gençleri keşfetmek amacıyla “YTB Türkçe Ödülleri” yarışması düzenliyor. Bu yıl 4. kez düzenlenen yarışmada Deneme, Öykü, Şiir, İlk Kitap alanlarına ek olarak Diaspora Çocuk Edebiyatı türüne de yer veriliyor.

Bu yıl 4. kez düzenlenen yarışmada Deneme, Öykü, Şiir, İlk Kitap alanlarına ek olarak Diaspora Çocuk Edebiyatı türüne de yer veriliyor. Toplamda beş kategoride düzenlenecek yarışmada her kategori için ayrı bir seçici kurul oluşturulacaktır. Seçici kurulun esas alacağı değerlendirme kriterleri arasında; Türkçenin doğru ve etkili kullanımı, dil bilgisi ve imla kurallarına uygunluk, başvuru yapılan kategorinin şeklî ve teknik özelliklerine asgarî düzeyde uygunluk, özgünlük ile üslup olacaktır. Ayrıca yarışmada yer alacak eserin, Türk Diaspora edebiyat üretimini artırması, zenginleştirmesi ve bu türe yönelik yeni açılımlar kazandırması da değerlendirme açısından önem taşımaktadır.

Başvurular Başkanlık tarafından ilan edilen başvuru süreleri içerisinde (obys.ytb.gov.tr) adresine yapılacaktır. Başvuru için istenen evraklar adreste yer alan ilgili bölümlere yüklenecektir. Posta yoluyla yapılan başvurular değerlendirmeye alınmayacaktır. Yarışmaya ilişkin, özgeçmiş şablonu ve şartnameler (obys.ytb.gov.tr) adresinden indirilebilir. Başvuru süreci içerisinde gönderilmeyen eserler yarışmaya kabul edilmeyecektir.

Yarışma Takvimi
Başvuru Tarihleri: 15 Mart – 30 Haziran 2022
Teknik Değerlendirme: 1 Temmuz – 15 Temmuz 2022
Seçici Kurul Değerlendirmesi: 16 Temmuz – 15 Ağustos 2022
Kazananların İlanı: 01 Eylül 2022
Ödül Töreni: Tarih ve yer bilgisi www.ytb.gov.tr’de ilan edilecektir.

BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ