<style>.lazy{display:none}</style>YTB Sandıktaki Fotoğraflar Fotoğraf Yarışması Başvuruları
02.12.2023 - Güncel Eğitim Sitesine Hoşgeldiniz
Güncel Eğitim Burs Başvurusu Kurslar Burslar KYK Yurt

YTB Sandıktaki Fotoğraflar Fotoğraf Yarışması

YTB Sandıktaki Fotoğraflar Fotoğraf Yarışması

YTB Sandıktaki Fotoğraflar Fotoğraf Yarışması

Yurtdışı Türkler Ve Akraba Toplulukları Başkanlığı YTB Sandıktaki Fotoğraflar Fotoğraf Yarışması Son Başvuru Tarihi 15 Ağustos 2019 Saat 18:00. Yarışmaya Coğrafi Bir Sınırlama Olmaksızın Tüm Vatandaşlarımız Ve Soydaşlarımız Katılabilir. Sandıktaki Fotoğraflar Göç Fotoğrafları Ve Hikayeleri Yarışması Teması Göç.

Yarışma Ödülleri
Birincilik Ödülü Profesyonel DSLR Fotoğraf Makinası
İkincilik Ödülü Tablet Bilgisayar
Üçüncülük Ödülü Kompakt Dijital Fotoğraf Makinesi

Yurtdışı Türkler ve Akraba Topluluklar Başkanlığı, vatandaşlarımızın ve soydaşlarımızın geçmişte çekilmiş hatıra fotoğrafları ve hikayelerini içeren “Göç” temalı bir yarışma düzenlemektedir. Eski fotoğrafların ve bu fotoğraflara ilişkin hatıraları içeren hikayelerin değerlendirildiği bir yarışma formatı oluşturulmuştur.
“Göç” temasını içeren fotoğraflar için herhangi bir coğrafya ve zaman sınırlaması bulunmamaktadır.

Yarışmaya Katılım Koşulları

• Katılım için herhangi bir coğrafi sınırlama bulunmayan yarışma, tüm vatandaşlarımıza ve soydaşlarımıza açıktır.

Ads

• Fotoğrafların çekim tarihi ile ilgili herhangi bir zaman sınırlaması bulunmamaktadır.

• Seçici Kurul Üyeleri ve Yurtdışı Türkler ve Akraba Topluluklar Başkanlığı bünyesinde çalışanlar yarışmaya katılım sağlayamaz; yarışmaya katılacak ürünlerin hazırlık sürecinin herhangi bir aşamasına dahil olamaz.

• Katılımcılar için yaş sınırlaması bulunmamaktadır ancak, 18 yaşından küçük katılımcıların veli iznini beyan etmeleri ve başvuru esnasında belirtmeleri gerekmektedir.

• Yarışmaya aile adına başvuru sağlanabilir. Aynı ailenin fertleri farklı fotoğraf ve hikayelerle başvuruda bulunabilir.

• Her bir katılımcı/aile, yarışmaya istediği sayıda fotoğraf ile başvurabilir. Fotoğraflar için sayı sınırlaması yoktur. Her bir fotoğraf için, fotoğrafa dair etkileyici hikayeyi ve bilgileri içeren yazılar 3 sayfa ile sınırlıdır. Times New Roman yazı stilinde, 12 punto yazı karakteri kullanılmalıdır. El yazısı ile kaleme alınan hikayeler de değerlendirmeye alınacaktır.

• Katılımcı, yarışmaya gönderdiği fotoğraf ve hikayelerin tümüyle kendisine ait olduğunu, gerekli izinlerin alındığını, diğer hususlarla birlikte kabul ve beyan eder. Ödül kazananların bu beyan ve kabulleri dışında hareket ettiği anlaşılanların elde ettikleri ödül, unvan ve her türlü kazanımları geri alınır; katılımcı hakkında kural ihlali işlemi uygulanır. Kural ihlalinde bulunan katılımcılar, yarışmaya dair herhangi bir hak iddiasında bulunamazlar.

• Katılım şartlarına uymayanların ödülleri iptal edilecek ve yerine başka bir fotoğraf veya hikaye konulamayacaktır. Bu durum diğer ödül alan veya almayan katılımcılara bir hak doğurmaz.

• Yarışmaya gönderilen fotoğraf veya yazının özgün bir çalışma olmaması, aksine bir iddia olması ve üçüncü kişilerin üzerinde hak iddia etmesi durumunda sorumluluk yarışmacıya aittir.

• Tüm başvurular, katılım formu doldurulmak ve elektronik posta yoluyla (kurumsal@ytb.gov.tr), posta aracılığıyla veya elden teslim edilmek suretiyle (Yurtdışı Türkler ve Akraba Topluluklar Başkanlığı Oğuzlar Mah. Mevlana Bulvarı No: 145 P.K: 06520 Balgat – ANKARA – TÜRKİYE) kabul edilecektir. Fotoğraflar ve katılımcı tarafından sağlanacak bilgiler üzerinden değerlendirme gerçekleştirilecektir.

• Kargoyla gönderilen eserlerdeki olası tahribattan, kargodan kaynaklı gecikme ve kayıplardan YTB sorumlu tutulamaz. Alıcı ödemeli olarak postayla/kargoyla gönderilen fotoğraf ve hikayeler kabul edilmeyecektir.

• Şartnamede yer alan katılım koşullarına uymayan başvurular, değerlendirme dışı bırakılacaktır.

• YTB hiçbir şekilde fotoğrafların iadesine dair sorumluluk taşımaz.

Katılım Şekli
Yarışmaya; basılı veya dijital fotoğraf ile katılım sağlanabilir. Katılımcılar fotoğrafların tarayıcı yoluyla kopyalarını ve fotoğraf makinesi ya da akıllı telefon aracılığıyla çekilmiş (JPEG formatında) yüksek çözünürlüklü fotoğraflarını gönderebilirler. Yarışmaya fotoğrafların orijinalleri ile katılım da mümkündür.
Başvuruların değerlendirmeye alınması için, katılım formu doldurularak kurumsal@ytb.gov.tr mail adresine fotoğraf ve hikayeler yollanabilir.
Yarışmaya sunulan fotoğraf ve yazıların genel bilgisi ile katılımcıların iletişim bilgilerinin doğru olarak beyan edildiği katılımcıların sorumluluğundadır. Elektronik dosya paylaşım servisi aktarımıyla yollanan fotoğraflar da yarışmaya kabul edilir. Bu yolla aktarılan dosyaların sürelerinin kısıtlı olmasından dolayı kaynaklanan aksamalardan katılımcı sorumludur.
Fotoğraflar ve hikayeleri hakkında katılımcının beyan ettiği bilgiler üzerinden değerlendirme gerçekleştirilecektir.

Yarışma Sekreteryası Ve İletişim
Yurtdışı Türkler ve Akraba Topluluklar Başkanlığı
Kurumsal İlişkiler ve İletişim Daire Başkanlığı
Oğuzlar Mah. Mevlana Bulvarı No: 145 P.K: 06520 Balgat – ANKARA – TÜRKİYE
Telefon No: +90 (312) 218 40 00

Yarışma Şartnamesi İçin Tıklayın.
Başvuru Formu İçin Tıklayın.

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ