<style>.lazy{display:none}</style>
30.05.2024 - Güncel Eğitim Sitesine Hoşgeldiniz

YTB Birlikte Başardık Hikaye Yarışması

YTB Birlikte Başardık Hikaye Yarışması

YTB Birlikte Başardık Hikaye Yarışması

Yurtdışı Türkler Ve Akraba Topluklar Başkanlığı YTB Birlikte Başardık Hikaye Yarışması Düzenliyor. Yarışma Yüksek Öğrenim Öğrencilerine Yöneliktir.

Yarışma Ödülleri
Birincilik Ödülü 10 Bin Türk Lirası
İkincilik Ödülü 7 Bin Türk Lirası
Üçüncülük Ödülü 5 Bin Türk Lirası

Yarışmayı Düzenleyen Kurum
Yurtdışı Türkler ve Akraba Topluluklar Başkanlığı

Yarışmanın Konusu
Konu, en az 1 Türk ve 1 uluslararası öğrencinin bir araya gelerek gerçekleştirdikleri başarı hikâyesi olarak belirlenmiştir.

Yarışmanın Amacı
Yarışmanın amacı, ülkemizde yükseköğrenim gören uluslararası öğrenciler ile Türk öğrencilerin sahip olduğu ortak paydaları vurgulamak ve bu öğrencilerin bir araya geldiklerinde elde ettikleri başarı hikâyelerini ödüllendirmektir.

Ads

Hedef Kitle
Ülkemizde yükseköğrenim gören Türk ve uluslararası öğrencilerin katılımına açıktır.

Yarışma Şartları
1. Yarışmanın konusu ülkemizde yükseköğrenim gören 1 Türk ve 1 uluslararası öğrencinin elde ettikleri başarıyı bir hikâye formatında sunmaları olarak belirlenmiştir.

2. Hikâyeler Türkçe yazılmış olmalıdır.

3. Yarışmaya gönderilen metinler 2.000 kelimeyi geçmemelidir.

4. Eserlerin yazımında TDK Yazım Kılavuzu esas alınmalıdır.

5. Yarışmaya gönderilen metinler, Times New Roman 12 punto, 1,5 satır aralığıyla yazılmış olmalıdır. A4 ebatında, üstten ve soldan 3 cm sağdan ve alttan 2,5 cm sayfa boşluğu kalacak şekilde hazırlanmalıdır.

6. Yarışmaya 1 Türk ve 1 uluslararası öğrenci olmak üzere toplamda en az 2 kişi katılım sağlayabilir.

7. Her bir katılımcı / ekip, yarışmaya en fazla 2 çalışmayla katılım sağlayabilir.

8. Tüm başvurular Türkiye Bursları Bilgi Sistemi üzerinden kabul edilecektir.

9. Başvurular, ön değerlendirme ve nihai değerlendirme olmak üzere iki aşamalı olarak değerlendirilecektir.

10. Yarışma şartnamesine uygun olmayan ve belirtilen son gönderim tarihinden sonra gönderilen başvurular değerlendirmeye alınmayacaktır.

11. Hikâyenin mutlaka gerçek bir olaydan yola çıkarak hazırlanmış olması gerekmektedir. Söz konusu hikâyenin doğruluğu ve gerçekliğine dair katılımcılardan onay alınacaktır.

12. Eserler özgün nitelikte olmalıdır. Yayımlanmış, herhangi bir yarışmaya katılmış, ödül kazanmış/kazanamamış, dereceye girmiş/girememiş eserler bu yarışmaya katılamaz. Tespiti hâlinde yarışmacı tüm haklarından feragat etmiş kabul edilecektir.

13. Bu şartnamede ayrıca belirtilmeyen konularda karar alma ve her türlü değişiklik yapma yetkisi Yurtdışı Türkler ve Akraba Topluluklar Başkanlığı’na aittir.

14. Katılımcılar, yarışmaya başvurarak Yarışma Şartnamesi’nde yer alan tüm bilgileri kabul ettiğini ve başvuruda beyan ettiği tüm bilgilerin doğru olduğunu kabul ve taahhüt etmiş sayılır.

Değerlendirme
Değerlendirme kurulu tarafından belirlenecek baraj puanın üstünde olan eserler sırasıyla ödüllendirilecektir. Ödüllendirmede, her derece için belirlenen baraj puanı farklı olacaktır. Baraj puanı üzerinde hiçbir çalışma bulunmadığı takdirde ödül verilmeyecektir.

Yarışma Takvimi
Başvuru tarihleri: 10.10.2022 – 31.10.2022
Ödül sahiplerinin açıklanması ve ödül töreniyle ilgili bilgilendirme www.turkiyeburslari.gov.tr ve Türkiye Bursları sosyal medya hesaplarından yapılacaktır.

Yarışma Şartnamesi İçin Tıklayın.
Başvuru İçin Tıklayın.

BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ