<style>.lazy{display:none}</style>
22.05.2024 - Güncel Eğitim Sitesine Hoşgeldiniz

Yorglass İleri Dönüşüm Tasarım Yarışması

Yorglass İleri Dönüşüm Tasarım Yarışması

Yorglass İleri Dönüşüm Tasarım Yarışması

Yorglass İleri Dönüşüm Tasarım Yarışması Başvuruları Web Sitesinden Alınacak.

Yarışma Ödülleri
Birincilik Ödülü: 11 inç iPad Pro + Apple Pencil
İkincilik Ödülü: iPad Mini
Üçüncülük Ödülü: iPad

Yarışma Hakkında
Endüstriyel cam işleme ve düz cam ticareti alanlarında dünyanın lider markalarından biri olan Yorglass, Birleşmiş Milletler (BM) tarafından “Uluslararası Cam Yılı” ilan edilen 2022 yılı kapsamında üniversite gençlerinin katılım göstereceği Upcycle Design Awards (YUDA) Projesini hayata geçiriyor. Cam sektörünün döngüsel ekonomi yoluyla sürdürülebilirliğine katkıda bulunmak amacıyla başlatılan YUDA Projesi, endüstriyel tasarım perspektifinde sürdürülebilir bir gelecek vizyonuna dahil etmek amacı taşıyor. Üniversite öğrencileri yarışmaya 1 Haziran – 30 Eylül tarihleri arasında başvuru yaparak katılım sağlayabilecekler.

YorglassUpcycle Design Awards (YUDA) cam sektörü için gerçekleştirilmeyi ve geleneksel olmayı hedeflemektedir. YUDA sektördeki yeni malzemelerin getirdiği olanakları, değişen yaşam ihtiyaçları ile sektörün yapısını dikkate alarak, çevreye duyarlı, sürdürülebilir, üretilebilir, ticarileştirilebilir uygulama kolaylığı sunan, yenilikçi tasarımlar sunmaya davet etmektedir.

Yarışmanın konusu
Yorglass’ta üretim esnasında oluşan atık maddelerden ileri dönüşüm prensibiyle üretilebilir ve ticarileştirilebilir bir ürün tasarımı ortaya konulması.

Ads

Yarışmanın amacı
Yorglass’ta üretim esnasında oluşan atık maddelerin, gençlerin özgün tasarım fikirleri ile birleştirilerek işlevsel ve ticarileştirilebilir yeni ürünlerin ortaya çıkarılmasını, yarışma sonucunda ortaya çıkacak olan eserlerle toplumun ileri dönüşüm ve sürdürülebilirlik hakkında bilinçlendirilmesini ve üniversite öğrencilerin sanatsal tasarımlarını destekleyerek yarının dünyası için çalışmalara yapmaya özendirilmesi amaçlanmaktadır.

Katılım koşulları

Genel Şartlar
• Yarışmacıların;
-Üniversitelerin Lisans ve Lisansüstü bölümlerinde (cam, seramik, endüstriyel tasarım, endüstriyel tasarım mühendisliği ve güzel sanatlar bölümü) öğrenci olması,
-Jüri üyelerinden herhangi birinin ortağı, yardımcısı ya da birinci dereceden akrabası olmaması,
-Jüri çalışmalarının hiçbir safhasına katılmamış bulunması,
-Ödülü veren şirkette çalışan biri veya çalışanlardan birinin birinci dereceden akrabası olmaması,
-Ödülü veren şirket ve yarışma sekretaryasında görev alan kişiler ve/veya kişilerin birinci dereceden akrabası olmaması gerekmektedir.

• Katılımcılar için yaş sınırlaması bulunmamaktadır.
• Yarışmaya katılan her proje için “özgünlük” şartı aranmaktadır. Jüri üyelerinin ya da yarışmayı düzenleyen kurum çalışan ve yöneticilerinin, başvuran projelerin özgünlüğünü araştırmak gibi bir yükümlülüğü bulunmamaktadır.
• Özgünlük şartına aksi bir durumun ödülün herhangi bir aşamasında veya ödülün verilmesinden sonra tespiti halinde, söz konusu proje ve bu proje ile ödüle başvuran şahısların varsa diğer başvuruları ödül kapsamından (ödül aşamaları esnasında) çıkarılacak, (ödül sonrası ise iptal edilecek) ve varsa ödülleri geri alınacaktır.

Yarışma Başvurusu
• Yarışma şartnamesi, yarışma katılım koşulları ve yarışma ile ilgili tüm dokümanlar “www.yuda.zone” web sitesinden temin edilecek olup, yarışmaya başvurmak için ilgili form web sitesi üzerinden doldurulacaktır.
• Yarışmacılar ön başvuru formunu (öğrenci belgesi, fotoğraflı özgeçmiş) doldurup son başvuru tarihi olan 30 Eylül 2022 saat 24.00’e kadar ön başvuru sürecini tamamlamalıdır.
• Portfolyoların sisteme son yüklenme tarihi olan 10 Kasım 2022 saat 24.00’e kadar ürün fotoğrafları, renderları veya eskiz çizimleri ve açıklamalarını içeren A1 dikey portfolyoların “yuda@yorglass.com” adresine mail atılması gerekmektedir.
• Tüm yarışmacılar web sitesinden temin edilecek “Yorglass İleri Dönüşüm Tasarım Yarışması/YorglassUpcycle Design Awards Şartnamesini” okuduktan sonra, aşağıda listelenen ön başvuru belgesinin web sitesi (www.yuda.zone) aracılığıyla doldurulması ve yüklenmesi suretiyle yarışmaya katılım sağlayabilecektir.

Yarışma takvimi
Yarışma Başvuru Başlangıç Tarihi: 1 Haziran 2022
Son Başvuru Tarihi: 30 Eylül 2022
Projelerin Sisteme Son Yükleme Tarihi: 10 Kasım 2022 – 23:30
Juri Değerlendirmesi: 10 – 30 Ekim 2022
Final Duyuru: 7 Aralık 2022

Kurallar ve genel hükümler
Yarışma şartnamesi, yarışma katılım koşulları ve yarışma ile ilgili tüm dokümanlar “www.yuda.zone” web sitesinden temin edilecek olup, yarışmaya başvurmak için ilgili form web sitesi üzerinden doldurulacaktır.

Başvuru İçin Tıklayın.

BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ