26.06.2022 - Güncel Eğitim Sitesine Hoşgeldiniz
Güncel Eğitim Burs Başvurusu Kurslar Burslar KYK Yurt

YÖK Doktora Burs Başvurusu 2018

YÖK Doktora Burs Başvurusu 2018

YÖK Doktora Burs Başvurusu 2018

Yüksek Öğretim Kurulu YÖK Doktora Burs Başvurusu 2018 4. Çağrı Dönemi Son Başvuru Tarihi 14 Eylül 2018.

YÖK 100/200 Projesi Kapsamında İlk 3 Dönem Sonunda 2.200 Öğrenciye Aylık 2 Bin Türk Lirası Burs Verildi.

Burs Kapsamında 75 Üniversiteye 392 Alanda Toplam 2 Bin Kontenjan Verilmiştir. Başkanlığımız Tarafından Uygun Bulunan Kontenjanlar İçin Başvurular Üniversitelerimiz Tarafından Alınacak Ve Uygun Bulunan Adaylar Başkanlığımıza Bildirilecektir.

Başvuru Koşulları
T.C. Vatandaşı Olan Lisans Veya Yüksek Lisans Mezunları Başvuruda Bulunabilecektir. Aday Eğer Doktora Eğitimine Devam Ediyorsa Tez Aşamasına Geçmemiş Olması Da Gerekmektedir.
14 Eylül’e Kadar Tamamlanması Gereken Başvuru Ve Değerlendirme İşlemleri İçin Tarihler Ve Şartlar İlgili Üniversitelerin Web Sitelerinden Adaylara Duyurulacaktır.

Burstan Çalışan Öğrencilerde Faydalanabilecek. Üniversitelerimize Verilen Kontenjanlara Herhangi Bir İşte Çalışan Öğrenciler De Başvuruda Bulunabilecektir (657 Sayılı Kanun Kapsamında Bir Kadroda Veya Devlet/ Vakıf Yükseköğretim Kurumlarının Öğretim Elemanı Kadrolarında Çalışanlar Dışında).

Sponsorlu

Her Zaman “Nitelikli Bilgi” Ve “Nitelikli İnsan” Unsuruna Vurgu Yapan Yeni YÖK Öncelikli Alanlarda Doktoralı İnsan Kaynağına Olan İhtiyacın Karşılanması Amacıyla Devlet Üniversitelerindeki Doktora Programlarında Öğrenim Gören Öğrencileri Desteklemeye Devam Ediyor.

Bu Proje Bilinen Bir Burs Programı Olmayıp Derin Bir Bakış Açısıyla Ve Yeni YÖK Tarafından Ülkemizde İlk Defa Belirlenen “Öncelikli Alanlar Ve Geleceğin Meslekleri” Üzerinde Yoğunlaşmaktadır. Proje Tematik Alanları Ve Disiplinler Arası Çalışmaları Öne Çıkarmaktadır.

Belirlenen Öncelikli Alanlar Arasında; Aşı, İnsan Beyni Ve Nörobeyinden Moleküler Biyoloji Ve Genetiğe, İlaç Araştırmalarından Antorpolojiye, Bilim Tarihinden Felsefeye, Deniz Hukuku, Hukuk Felsefesi Ve Sosyolojisinden Köktürçeye, Robotik, Yapay Zeka, Mikro Ve Nano Teknoloji, Doku Mühendisliği, Mekatronikten, Hidrojen Ve Yakıt Pillerine, Balıkçılık Teknolojisinden Sürdürülebilir Tarıma, Veri Bilimi Ve Sensör Teknolojilerinden Fotonike Kadar Ülkemizin Kalkınması Ve Bilim Hayatımızın Sıçrama Yapması İçin Gerekli 100 Alan Bulunmaktadır.

Burs Duyurusu İçin Tıklayın.
2018-2019 Güz Döneminde Burs Verilecek Üniversite Ve Alanlar İçin Tıklayın.

BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ