26.09.2022 - Güncel Eğitim Sitesine Hoşgeldiniz
Güncel Eğitim Burs Başvurusu Kurslar Burslar KYK Yurt

Yirmi İkinci Türkiye Felsefe Olimpiyatları

Yirmi İkinci Türkiye Felsefe Olimpiyatları

Yirmi İkinci Türkiye Felsefe Olimpiyatları

Yirmi İkinci Türkiye Felsefe Olimpiyatları Başvuruları 28 Kasım 2017 Tarihine Kadar Yapılabilecek. Yirmi İkinci Türkiye Felsefe Olimpiyatları 3 Aralık 2017 Saat 10:00’da Türkiye’de 11 Merkezde (Ankara, Antalya, Çanakkale, Bursa, Denizli, Erzurum, İstanbul, Gaziantep, İzmir, Mersin Ve Samsun) Aynı Anda Yapılacak.
Türkiye Felsefe Kurumu Derneği Yirmi İkinci Türkiye Felsefe Olimpiyatlarına Katılmak İsteyen Okullar Kendilerini Temsil Edecek Öğrencinin Adını, Okul Adresini, Telefon Ve Faks Numaralarını Bir Yazıyla 28 Kasım 2017 Tarihine Kadar Felsefe Öğretmeninin Ve Okul Müdürünün İmzasıyla Sınava Girmek İstedikleri Merkeze Faksla Bildirecek.

Yarışma Yaratıcı Düşünme Ve Araştırma Ruhunu Geliştirmek, Düşünme Uğraşının Kendi Başına Değerini Göstermek, Düşünsel Etkinliklerle İlgili Yarışma Ruhu Yaratmak, Bilginin Antropolojik Temelleri Üstünde Düşünmeye Teşvik Ederek, Bilimsel Çalışmaların Etik Gereklerle Bütünleşmesine Yardımcı Olmak, Çağdaş Dünyanın Düşünsel Ve Etik Problemleri Üzerinde Düşünme Yeteneğini Geliştirmeye Ortam Hazırlamak, Okullarda İnsancıl Düşüncenin Ve Eğitimin Geliştirilmesine Katkıda Bulunmak Amacıyla Düzenlenmiştir.

Yarışmaya Lise Öğrencileri İle Her Okul Sadece 1 Aday İle Katılabilir. Olimpiyat Merkezi Olan Okullar İle Bir Önceki Yıl İlk 3 Dereceye Giren Okullar 2 Adayla Katılabilir.

Yarışmada Öğrencilere Farklı Filozoflardan Seçilmiş 3 Alıntı Verilir. Yarışmacılardan Verilen Alıntılardan Biri Üzerine Felsefi Bir Deneme Yazmaları İstenir. Süre 4 Saattir.

Yarışma Sorumlusu: Nuran Direk, Türkiye Felsefe Kurumu Çocuklar İçin Felsefe Birimi Başkanı
Telefon: 0 212 260 95 21
Yarışma Şartnamesini İndirmek İçin Tıklayın.

BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ