<style>.lazy{display:none}</style>
21.05.2024 - Güncel Eğitim Sitesine Hoşgeldiniz

Yılmaz Kayalar Fen Lisesi Matematik Ve Fen Olimpiyatı

Yılmaz Kayalar Fen Lisesi Matematik Ve Fen Olimpiyatı

Yılmaz Kayalar Fen Lisesi Matematik Ve Fen Olimpiyatı

Tokat Erbaa Yılmaz Kayalar Fen Lisesi Matematik Ve Fen Olimpiyatı Düzenliyor. Yarışmaya Türkiye Geneli Resmi Ve Özel Ortaokul Öğrencileri Katılabilir.

Yarışma Ödülleri
Birincilik Ödülü 2 Bin Türk Lirası
İkincilik Ödülü 1.500 Türk Lirası
Üçüncülük Ödülü 1.000 Türk Lirası
Mansiyon Ödülü 500 Türk Lirası

Olimpiyatın Amacı
Türk Milli Eğitiminin genel amaçları doğrultusunda ortaokulda öğrenim gören öğrencilerin matematik ve fen bilimlerine olan ilgisini artırmaktır.

Olimpiyata Katılım Şartları
Matematik ve Fen Olimpiyatı’na, 2019-2020 öğretim yılında Türkiye’de faaliyet gösteren tüm ortaokulların 8. sınıflarında öğrenim gören öğrenciler katılabilecektir. Olimpiyat Sınavı’na her okuldan en fazla 3 öğrenci katılabilecektir. Her okulun yalnızca 1 sorumlu öğretmeni olacaktır. Olimpiyata katılım ücretsizdir. Konaklama ve yemek kurumumuza, yol ücreti katılımcıya aittir.

Olimpiyata Başvuru Şekli ve Tarihi
Matematik ve Fen Olimpiyatı’na başvurular 03.02.2020 tarihinde başlayıp 15.03.2020 Pazar günü saat 17:00’de sona erecektir. Bu tarihler dışında yapılacak başvurular geçersiz sayılacaktır. Başvurular, okulumuzun http://ykfl.meb.k12.tr web adresinin ana sayfasındaki duyurular bölümünde yayınlanacak olan başvuru formu üzerinden yapılacaktır. Başvurunun kabul edildiği e-posta yoluyla bildirilecek, ayrıca Matematik ve Fen Olimpiyatı’na katılacak öğrencilerin listesi okulumuz web adresinde yayınlanacaktır.

Ads

Olimpiyat Takvimi
Olimpiyat duyurusunun yapılması: 03.02.2020 Pazartesi
Başvurular için son tarih: 15.03.2020 Pazar saat 17:00
Olimpiyat Sınavı:11.04.2020 Cumartesi saat 10:00
Olimpiyat Sınavı sonuçlarının ilan edilmesi: 11.04.2020 Cumartesi saat 14:00
Ödül Töreni:11.04.2020 Cumartesi saat 14:00

Olimpiyatın İçeriği, Şekli, Değerlendirme Kriterleri Koşulları
Matematik ve Fen Olimpiyatı; Olimpiyat Sınavı ve ödül töreni olmak üzere 2 bölümden oluşmaktadır.

Olimpiyat Sınavı

Olimpiyat Sınavı Yılmaz Kayalar Fen Lisesinde 11.04.2020 Cumartesi günü saat 10:00’da yapılacaktır. Olimpiyat Sınavı süresi 100 dk. olup; 10:00’da başlayıp 11:40’ta sona erecektir.

Olimpiyat Sınavı sorularının genel kapsamı, ortaokul 8. sınıf müfredatına uygun olacaktır.

Olimpiyat Sınavı soruları öğrencilerin hem yeteneğini hem de bilgisini ölçecek nitelikte olacaktır.

Olimpiyat Sınavı toplam çoktan seçmeli 40 sorudan (Matematik 15, Fizik 9, Biyoloji 8 ve Kimya 8) oluşacak ve toplam süre 100 dk. olacaktır.

Olimpiyat Sınavı soruları 5 şıklı olup 4 yanlış bir doğruyu götürecektir. Hesaplama ve puanlama netler üzerinden yapılacaktır. Her soru 2,5 puandır.

Olimpiyat Sınavı tek oturumda gerçekleştirilecektir.

Olimpiyata katılacak öğrencinin gelirken, e-okuldan alınmış fotoğraflı ve onaylı öğrenci belgesini, T.C. kimlik kartını getirmesi gerekmektedir.

Olimpiyat Sınavına başlama saatinden itibaren 15 dakikaya kadar geç kalan öğrenciler sınava alınır. Ancak geç kalan öğrencilere ek süre verilmez. Olimpiyat Sınavının başlangıcından itibaren ilk 30 dk. ve son 15 dk. içinde öğrenci sınav salonundan ayrılmayacaktır.

Olimpiyat Sınavında cetvel, pergel, hesap makinesi gibi yardımcı araçlar kullanılmayacaktır. Müsvedde olarak soru kitapçığında boş bırakılan yerler kullanılacaktır.

Değerlendirme optik formlar okutularak yapılacaktır. Cevap anahtarına kodlanmayan cevaplar değerlendirmeye alınmayacaktır.

Değerlendirme bireysel bazda yapılacaktır. Derecelerde eşitlik olması durumunda önce öğrencinin yaptığı doğru sayısına bakılacak, eşitlik bozulmazsa yanlış sayısının az olması göz önüne alınacaktır. Eşitlik buna rağmen yine bozulmazsa yaş olarak daha küçük olan öğrenciye öncelik verilecektir.

Olimpiyat Sınavı sonuçları 11.04.2020 Cumartesi günü 14:00’te açıklanacaktır. Öğrenci topluluklarının gösterisini müteakip Olimpiyat Sınavı sonucunda ilk 4’e giren öğrencilere ödülleri verilecektir.

BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ