<style>.lazy{display:none}</style>Yeşilyurt Çiçek Açtı Fotoğraf Yarışması Başvuru Koşulları
29.02.2024 - Güncel Eğitim Sitesine Hoşgeldiniz
Güncel Eğitim Burs Başvurusu Kurslar Burslar KYK Yurt

Yeşilyurt Çiçek Açtı Fotoğraf Yarışması

Yeşilyurt Çiçek Açtı Fotoğraf Yarışması

Yeşilyurt Çiçek Açtı Fotoğraf Yarışması

Yeşilyurt Çiçek Açtı Fotoğraf Yarışması Son Başvuru Tarihi 22 Mayıs 2019. Yarışmaya 18 Yaş Ve Üzeri Amatör Ve Profesyonel Tüm Fotoğrafçılar Katılabilir. Yarışmaya Her Fotoğrafçı En Fazla Beş Adet Fotoğraf İle Katılabilir.

Yarışma Sonuçları 27 Mayıs 2019 Tarihinde Açıklanacak.

Yarışma Ödülleri
Birincilik Ödülü 5 Bin Türk Lirası
İkincilik Ödülü 4 Bin Türk Lirası
Üçüncülük Ödülü 3 Bin Türk Lirası
Yeşilyurt Belediyesi Özel Ödülü 1.000 Türk Lirası
3 Adet Mansiyon Ödülü 500 Türk Lirası
30 Adet Sergileme Ödülü 150 Türk Lirası

Konu ve Amaç:
Dağlarındaki endemik bitkileri, kiraz ve vişne başta olmak üzere envai türlü meyve ağaçları ve diğer bitki örtüsüyle zengin bir floraya sahip olan Yeşilyurt’umuzun baharla birlikte açan çiçeklerinin yöre kültürümüz, doğal yaşamımız ve günlük hayatımdaki renklerinin fotoğraf sanatının görsel gücü ile tanıtılmasına katkı sağlamak

Kategori ve Bölümler:
“Yeşilyurt Çiçek Açtı” konulu Ulusal Fotoğraf Yarışması, sayısal (dijital) kategoride, Renkli olmak üzere tek bölümlüdür.

Ads

Genel Katılım Koşulları:
• Yarışmaya katılım ücretsizdir.
• Yarışmaya 2018-2019 yılında Yeşilyurt sınırlarında çekilmiş fotoğraflar katılabilir
• Yarışma tüm amatör veya profesyonel, fotoğrafa meraklı 18 yaş ve üstü herkese açıktır. Seçici Kurul üyeleri, düzenleme kurulu ile bunların birinci dereceden yakınları (akrabaları) yarışmaya katılamazlar.
• Yarışmaya her fotoğrafçı en fazla 5 (beş) adet sayısal renkli eserle katılabilir. Dereceye giren yarışmacıların diğer eserleri, mansiyon, özel ödül ya da sergilemeye değer eserler arasına da seçilebilir.
• Diğer yarışmalarda ödül ve sergileme almış fotoğraflar, bu fotoğrafların kadraj farklılığı ve/veya bir kısmının kroplanmasıyla oluşturulan fotoğraflar ile renk değişiklikleri yapılarak üretilmiş fotoğraflar yarışmaya katılamaz. Fotoğrafın, fotoğraf yarışması organizasyonu dışında yayınlanmış olması ise yarışmaya katılım açısından engel teşkil etmez. Anılan fotoğrafın, yarışmalarda ödül almış olduğunun ortaya çıkması durumunda katılımcı hakkında kural ihlali işlemi uygulanır.
• Fotoğraflara renk, keskinlik, toz alma gibi bazı işlemler yapılması, kontrast ayarları, kabul edilebilir oranda fotoğrafik müdahalelere müsaade edilir. Fotoğrafın belgesel yapısı değiştirilmemiş olmalıdır. Bu konuda Seçici Kurulun kanaati esastır.
• Birden fazla fotoğrafın montajıyla oluşturulan fotoğraflar (kolaj), cep telefonu ile çekilen fotoğraflar; HDR (High Dynamic Range) fotoğraflar yarışmaya kabul edilmez. Drone çekimleri kabul edilir. Fakat fotoğraf çekimi için insanlı veya drone vb insansız hava araçlarının kullanımına ilişkin tüm izin ve sorumluluklar katılımcıya aittir.
• Birden fazla fotoğrafın yan yana getirilip üretilmesiyle oluşturulan panoramik fotoğraflar ancak aynı zaman zarfında çekilen gerçek görüntülerin kullanılması koşuluyla yarışmaya kabul edilir.
• Katılımcı, mail yoluyla gönderdiği yarışma için kendisine ait olduğunu ve tüm izinlerinin alındığını kabul, beyan ve taahhüt eder. Aksine davranış kural ihlali sayılır.
• Gönderilen fotoğrafların tamamı yarışmacı tarafından çekilmiş olmalıdır. Başkasına ait görüntülerin olduğu gibi veya kısmen kullanılması kural ihlali sayılır.
• Yarışmaya gönderilen fotoğraflarda görülebilecek insanların fotoğrafının çekilmesine ve bir yarışmaya gönderilmesine, fotoğrafın görsel, internet ve basılı yayın organlarında yayınlanmasına izin verdikleri kabul edilir. Yayınlanmaları veya fotoğrafın kullanımı dolayısı ile oluşacak sorumluluk bizzat eser sahibine ait olacaktır.
• Yarışmaya gönderdiği fotoğraf üzerinde, yapıt kendisine ait olmadığı halde kendisininmiş gibi göstermeye ve değerlendirme kurulunu yanıltmaya yönelik her türlü müdahale ve değişikliği yapan kişi hakkında kural ihlali işlemi uygulanır.
• Kural ihlali yapan kişinin tespiti durumunda Katılımcının ödülü iptal edilir; ödül yeri boş bırakılır; ödül, unvan ve kazanımları geri alınır. Bu durum diğer yarışmacıların sıralamasında değişiklik yapılacağı anlamını taşımaz; diğer ödül almış ve/veya alamamış yarışmacılara talep hakkı doğurmaz. Ödül verilmişse katılımcının ödülü iade etmesi gerekir.
• Düzenleme Kurulu, ödül ve sergileme kazanan, yarışmaya katılan ve satın alma uygulanan fotoğrafların üzerinde işlem yapılmamış asıl/ham dosyalarını katılımcıdan isteyebilir.
• Düzenleme Kurulu, gerekli gördüğü koşullarda yarışmanın tamamının veya bir kısmının iptaline ya da ertelenmesine karar verebilir. Düzenleme Kurulu, iptal ya da erteleme durumlarında uygulanacak yöntemleri ve kuralları belirleme hakkına sahiptir. Düzenleme Kurulu, sorunların ve belirsizliklerin çözümünde, gerekli görülen durumlarda şartnamenin kuralları, program değişikliği, değerlendirme, ödüllendirme dahil her türlü değişikliği yapmaya ve olurunu almak koşuluyla, yetkilidir.
• Yarışma sonuçları Yeşilyurt Kent Konseyi’nin www.yesilyurtkentkonseyi.org ve Yeşilyurt Belediyesinin http://www.yesilyurt.bel.tr/ adlı web sitesinde yayınlanacaktır.
• Yarışmada sergileme ve mansiyon dâhil ödül alan fotoğrafların ham halleri de katılımcıdan talep edilecektir. Teslim edilememesi durumunda yarışmacılar ödülden yararlandırılamayacaklardır.

Fotoğrafların İşaretlenmesi ve Boyutları
• Yarışmacı 5 adet ve birbirinden farklı rakamlardan oluşan bir rumuz seçecektir. Fotoğrafların üzerinde rumuz ve fotoğrafın ismi yer alacaktır. Örneğin: birinci fotoğraf için 06251_1_cicekler_acarken, ikinci fotoğraf için 06251_2_kiraz_cicegi….
• Yarışmaya katılacak fotoğraflar, jpg/jpeg formatında, kısa kenar minimum 2000 piksel boyutlarında 300 dpi çözünürlükte, 12 sıkıştırma kalitesinde kaydedilmelidir. Fotoğrafçı bu konuyu test ederek fotoğrafını göndermelidir.

Başvuru ve Fotoğrafların Kabulü
• Katılımcılar, başvurularını 22 Mayıs 2019 Çarşamba tarihine kadar ilgili mail adresine göndermelidir.
• Gönderilen fotoğraflar tarafımıza ulaştığında, fotoğraflarınızın bize ulaştığına dair bir e-posta atılacaktır. Geri e-posta almayan katılımcılar idare ile iletişime geçmelidir.
• Katılımcılar şartnamenin son sayfasındaki katılım formunu eksiksiz doldurup imzaladıktan sonra tarayarak fotoğraflar ile birlikte yesilyurtcicekacti@yesilyurtkentkonseyi.com mail adresine göndermelidir.
• Mail ortamında fotoğraflarını gönderemeyen katılımcılar cd/dvd ortamında Yeşilyurt Kent konseyine elden teslim edebilirler. Cd/dvd üzerinde katılımcının rumuzu mutlaka yer almalıdır.
Detaylar Ve Başvuru Formu İçin Tıklayın.

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ