<style>.lazy{display:none}</style>
16.04.2024 - Güncel Eğitim Sitesine Hoşgeldiniz

Yenihaymat Instagram Fotoğraf Yarışması

Yenihaymat Instagram Fotoğraf Yarışması

Yenihaymat Instagram Fotoğraf Yarışması

Almanya Ankara Büyükelçiliği Yenihaymat Instagram Fotoğraf Yarışması Düzenliyor. Yarışmaya Türkiye Ve Almanya’dan Vatandaşlar Katılabilir.

Yarışma Konusu
Fotoğraf yarışmasının konusu Almanya’dan Türkiye’ye ya da Türkiye’den Almanya’ya yerleşmiş olan kişilerde yeni memleketlerinin onlarda nasıl bir duygu uyandırdığının ortaya çıkartılmasıdır. Bunlar, „yeni memleket“ duygusunu fotoğrafa yansıtan kişisel mekânlar, deneyimler veya objeler olabilir. Kişiler kendi çektikleri fotoğrafı 1-2 cümle ile açıklayarak Instagram’da #YeniHaymat etiketi ile paylaşacaklardır.

Katılım Koşulları
1. Yarışmaya Almanya’dan ve Türkiye’den vatandaşlar katılabilir.

2. Ankara Almanya Büyükelçiliği’nin Instagram Yarışması’na Büyükelçilik çalışanları, Ankara Almanya Büyükelçiliği tarafından belirlenen jüri üyeleri, bu yarışmanın düzenlenmesinden sorumlu diğer üçüncü kurumların çalışanları ve belirtilen kişilerin birinci derece yakınları katılamaz.

3. Üzerinde herhangi bir markaya ait ürün, hizmet, görsel bulunan fotoğraflar değerlendirmeye alınmaz.

Ads

4. Yarışmaya katılanlar, fotoğrafların kendilerine ait olduğunu beyan ve taahhüt etmiş sayılır.

5. Paylaşılan fotoğrafların, genel ahlak kurallarına aykırı olmaması ve hiçbir şekilde kişi ya da kurumları rencide etmemesi şartı aranır. Bu tür fotoğraflar haber verilmeksizin değerlendirme dışı bırakılır.

6. Ankara Almanya Büyükelçiliği yarışmaya gönderilen eserlerin içeriğiyle ilgili hiçbir hukuki sorumluluk kabul etmez.

7. Katılımcılar, paylaştıkları fotoğrafların yüksek çözünürlüklü versiyonunu Ankara Almanya Büyükelçiliği ile paylaşmayı taahhüt eder.

8. Her katılımcı yarışma şartlarına uygun olarak yarışma süresince her ay en fazla 3 adet fotoğrafla yarışmaya katılabilir.

9. Yarışma, yarışmanın duyurulmasıyla beraber başlar. Fotoğrafın daha önceden sergilenmiş veya yayınlanmış olması yarışmaya katılım açısından mümkün değildir.

10. Katılımcıların, Instagram hesapları “gizli hesap” konumunda olmamalıdır. Instagram hesaplarında “Seçenekler” sekmesindeki hesap başlığı altında yer alan “Gizli Hesap” ayarı kapalı konumda olmalıdır.

11. Ankara Almanya Büyükelçiliği yarışma takvimi ve şartname hakkında değişiklik yapma hakkını saklı tutar.

12. Kazanan katılımcıya, Ankara Almanya Büyükelçiliği‘ne verdiği e¬posta adresinden veya telefon numarasından 2 kez ulaşılmaya çalışılır, buna rağmen ulaşılamaması halinde 3. kez aranmaz.

13. Katılımcıların, yarışma sonuçlanınca ve ödül süreci tamamlanıncaya kadar Instagram.com’da kullandıkları isim/hesap isimlerini değiştirmemeleri gerekmektedir. Katılımcıların beyan ettikleri bilgilerin gerçek oldukları varsayılır, yarışmanın sonuçlanma aşamasında dahi bilgilerin gerçek olmadığı ortaya çıkarsa, Almanya Büyükelçiliği katılımcının verilerini silme ve yarışmadan diskalifiye etme hakkı saklıdır.

14. Yarışmanın tüm katılımcıları, bu şartnamedeki bütün maddeleri kabul etmiş sayılır.

Başvuru Yöntemi

• Katılımcılar „yeni memleket“ temalı fotoğraflarını; Instagram üzerinden #YeniHaymat etiketini ekleyip, @AlmanyaBE Instagram hesabını ve yarışmaya katılabileceklerini düşündükleri 3 arkadaşlarını etiketleyerek, fotoğraf altında “açıklama” ile paylaşacaklardır.
• Her ayın sonunda ilk üç kazanan duyurulduktan sonra kazananlar web sitesindeki http://www.tuerkei.diplo.de/yenihaymat şartnameye bağlı kalarak yüksek çözünürlüklü fotoğraflarının orijinal hallerini ve iletişim bilgilerini presseankara@gmail.com mail adresine göndererek başvurularını tamamlayacaklardır.

Yarışma Başvuruları 15 Nisan 2020 Tarihine Kadar Alınacak.

Final
• Yarışmanın Seçici Kurulu, Ekim 2019 – Mart 2020 süresince her ay için ayrı ayrı “En İyi 3” fotoğrafı belirleyecektir.
• Yarışma dönemi sonunda belirlenen “En İyi 18” fotoğraf Almanya Büyükelçiliği’nin belirlediği bir sergi alanında sergilenecektir.

Ödüller
• Hediye paketi

Kazananların Duyurulması
Her ay finale kalan yarışmacılar, Ankara Almanya Büyükelçiliği‘nin sosyal medya hesapları üzerinden duyurulacaktır.

BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ