<style>.lazy{display:none}</style>Yedikuyular Ve Yeşilgöz Logo Tasarım Yarışması
25.02.2024 - Güncel Eğitim Sitesine Hoşgeldiniz
Güncel Eğitim Burs Başvurusu Kurslar Burslar KYK Yurt

Yedikuyular Ve Yeşilgöz Logo Tasarım Yarışması

Yedikuyular Ve Yeşilgöz Logo Tasarım Yarışması

Yedikuyular Ve Yeşilgöz Logo Tasarım Yarışması

Kahramanmaraş Belediyesi Yedikuyular Ve Yeşilgöz Logo Tasarım Yarışması Düzenliyor. Yarışmaya Türkiye’de İkamet Eden Türkiye Cumhuriyeti Vatandaşı Herkes Katılabilir.

Yarışma Ödülleri
Birincilik Ödülü 5 Bin Türk Lirası
İkincilik Ödülü 4 Bin Türk Lirası
Üçüncülük Ödülü 3 Bin Türk Lirası
Mansiyon Ödülü Bin Türk Lirası

Konu ve Amaç
Kahramanmaraş Yedikuyular Kayak Merkezi ve Yeşilgöz Mesire Alanı’nın tarihi, sosyolojik, fiziksel ve kültürel yapısına uygun değerlerle üretilmiş özgün “Yedikuyular” ve “Yeşilgöz” konulu ödüllü logo tasarım yarışmalarıdır.

Katılım Koşulları
1. Yarışma T.C. vatandaşı olan ve Türkiye’de ikamet eden herkese açıktır.

2. Yarışmada yaş sınırı yoktur. Yarışmaya katılım ücretsizdir.

Ads

3. Katılımcılar Yedikuyular için ayrı Yeşilgöz için ayrı logo tasarlayabilecektir. İsteyen yarışmacılar her ikisi için de logo tasarımı yapabileceklerdir. En fazla 2 logo ile katılacaklardır.

4. Logo, Kahramanmaraş Yedikuyular ve Yeşilgöz’ü en iyi ve özgün şekilde temsil etmeli, içerik ve görsellik açısından ayırt edici nitelikte olmalıdır.

5. Her tasarım A4 beyaz kağıt zemin üzerine uzun kenarı 10 cm.’yi geçmeyecek şekilde yerleştirilecek, kâğıdın alt kısmında tasarımın küçültülmüş renkli ve siyah-beyaz şekilleri, kısa kenarı 25 mm’den büyük olmayacak şekilde yerleştirilecektir. Sayfanın arka kısmında yarışmacının rumuzu yer alacaktır. Çalışmalar, paspartusuz biçimde, karton, fotoblok vb. malzemeye yapıştırılmadan sadece A4 kağıda basılmış şekilde teslim edilecektir.

6. Çalışmalar ayrıca aşağıda belirtilen teslimat adresine; Illustrator, Corel Draw, vb. gibi vektörel çizim tabanlı tasarım programlarından birinde hazırlanmış çalışma halinde, 300 dpi CMYK renk formatında, JPEG ve PDF olarak CD’ye kaydedilmiş şekilde teslim edilecektir. Koşullara uymayan logolar elenecektir.

7. Çalışmalarda renk ve form yönünden herhangi bir kısıtlama yoktur. Çalışmalar, TV ekranlarında, basılı materyallerde, renkli ve siyah-beyaz olarak kullanılabilecek, değer kaybetmeyecek, anlaşılabilir tasarımlar olmalıdır. Logonun çok çeşitli amaçlar için kullanılabileceği göz önünde bulundurularak (antetli kağıt, faks, dergiler, broşürler, kitapçıklar, kitaplar, programlar, pankartlar, posterler, şapkalar, tişörtler, çantalar, havlular, internet ve elektronik medya, web sitesi, elektronik posta) basıma uygun nitelikte hazırlanması, büyütülüp küçültüldüğünde ( 20×20 cm) fonksiyonelliğini yitirmemesi gerekmektedir.

8. Tasarımcı, kullanılan fontlar dahil eserle ilgili yaptığı çalışmayı bir sayfayı (A4) geçmeyecek şekilde (yazıyla) açıklayacak ve CD ile birlikte sunacaktır.

9. Amblem/Logo tasarımının üzerinde katılımcıya ait isim, imza veya ayırıcı bir işaret bulunamaz. Bu tip ayrıştırıcı unsur bulunduran çalışmalar yarışma dışı bırakılır.

10. Birden fazla tasarımla katılanlar, her bir tasarım için ayrı şartname ve katılım formu içeren zarf oluşturacaktır.

11. Yarışma sonunda seçilecek logo, K.Maraş Büyükşehir Belediyesi’nin tanıtımına yönelik etkinliklerde, toplantılarda, her türlü basılı malzemede, basılı materyallerde, renkli ve siyah-beyaz olarak kullanılabilecek, değer kaybetmeyecek, anlaşılabilir tasarımlar olmalıdır.

12. Kopya olduğu anlaşılan eserler seçici kurul tarafından değerlendirilmeye alınmayacaktır. Yarışmanın sonucunda seçici kurul herhangi bir eseri, herhangi bir ödüle layık görebileceği gibi eserin bu yarışmadan önce ya da bu yarışma ile eş zamanlı, başka bir yarışmaya katıldığını veya yarışma sonucunun ilan edildiği tarihten önce yayınlandığını veya eserin başkasına ait olduğunun ortaya çıkması durumunda, verilen ödül iptal edilecek ve yarışma için yapılmış tüm giderler ve sonrasında K.Maraş Büyükşehir Belediyesi’nin logoyu kullanarak yaptığı tüm giderler ilgiliden alınacaktır. Eğer kişiye ödülü verilmiş ise, ödülü iade etmesi gerekecektir. Bu iptal durumu, diğer ödül almış ve/veya alamamış yarışmacılar bakımından, hiçbir anlamda talep hakkı doğurmaz.

13. Yarışmada seçilen tasarımın tüm hakları K.Maraş Büyükşehir Belediyesi’ne devredilmiş sayılır. Tasarım sahibi, kullanılacak olan logoda hiçbir şekilde isim ve hak talebinde bulunamaz.

14. Eserler, seçici kurul tarafından yaratıcılık, özgünlük, uygulamadaki başarı kriterleri üzerinden değerlendirilecektir.

Yarışma Takvimi: 01Ekim – 15 Kasım
Yarışma Başvuru Tarih Aralığı: 01 – 31 Ekim
Son Teslim Tarihi: 31 Ekim 2021 Pazar 17.00’a kadar
Sonuçların İlan Edilme Tarihi: 15 Kasım 2021 tarihine kadar Kahramanmaraş Büyükşehir Belediyesi web sitesi (https://kahramanmaras.bel.tr ) ve sosyal medya hesaplarından açıklanacaktır.
Eserlerin Teslim Edileceği Adres: iletisim@kahramanmaras.bel.tr

Yarışma Şartnamesi İçin Tıklayın.

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ