<style>.lazy{display:none}</style>Yasin Naci Ağaroğlu Anısına Makale Yarışması
27.02.2024 - Güncel Eğitim Sitesine Hoşgeldiniz
Güncel Eğitim Burs Başvurusu Kurslar Burslar KYK Yurt

Yasin Naci Ağaroğlu Anısına Makale Yarışması

Yasin Naci Ağaroğlu Anısına Makale Yarışması

Yasin Naci Ağaroğlu Anısına Makale Yarışması

Hukuk Ve Değişim Derneği Yasin Naci Ağaroğlu Anısına Makale Yarışması Düzenliyor. Yarışmanın Konusu Anayasa Tek Madde Olsaydı Bu Maddenin Muhtevası Nasıl Olurdu. Ödüllü Yarışmaya Başvurular E-Posta Yolu İle Yapılacak.

Yasin Naci Ağaroğlu Anısına 2. Makale Yarışması

Yarışma Ödülleri
Birincilik Ödülü 20 Bin Türk Lirası
İkincilik Ödülü 15 Bin Türk Lirası
Üçüncülük Ödülü 10 Bin Türk Lirası

Yarışmanın Amacı
Yarışma, hukuk fakültesinde eğitim görmekte olan öğrencilerin hukuk nosyonlarını geliştirmeyi; hukukçu kimliği, düşüncesi ve bilgisiyle yorum yapabilmelerini, fikirlerini hukuki metin yazım teknikleri çerçevesinde özlü bir şekilde yazıya dökebilmelerini ve geliştirmeyi amaçlar.

Yarışmanın Konusu
Yarışmanın konusu: “Anayasa Tek Madde Olsaydı Bu Maddenin Muhtevası Nasıl Olurdu” Katılımcılar, konuyu işlerken bir madde önererek gerekçesiyle birlikte ele alacaklardır.

Ads

Katılım Koşulları

1- Yarışma, sadece Türkiye’deki ve KKTC’deki hukuk fakültelerinde öğrenim gören lisans öğrencilerinin katılımına açıktır.

2- Her katılımcı yarışmaya bir makale ile katılabilir. Makaleler tek yazarlı olmalıdır; katılımcılar, birlikte makale yazarak yarışmaya katılamazlar.

3- Makaledeki anayasa maddesi önerisi, yürürlükteki anayasadaki herhangi bir maddeyle birebir aynı olamaz.

4- Yarışmaya gönderilen makalelerin, daha önce hiçbir yarışmada ödül almamış, hiçbir kurum veya kuruluşa kaydettirilmemiş, hiçbir yerde -mecrada, dergide- yayınlanmamış ve hiçbir kişi veya kuruma telif haklarının satılmamış olması gerekir. Aksi durumda makaleler yarışmadan ihraç edilirler.

5- Gönderilen makaleler, intihal programlarından geçecektir.

6- Katılımcı, yarışmaya gönderdiği makalenin tümüyle kendisine ait olduğunu ve tüm kanuni izinleri aldığını kabul, beyan ve taahhüt eder. Hukuk ve Değişim Derneği telif haklarıyla ilgili herhangi bir sorumluluk kabul etmez.

Yarışmaya gönderilen makalelerin içerikleriyle ilgili her türlü sorumluluk makale yazarına aittir.

7- Dereceye giren makalelerin sahipleri, telif haklarını Hukuk ve Değişim Derneği’’ne bıraktıklarını kabul, beyan ve taahhüt eder.

8- Yarışmaya gönderilen makalelerde, yarışmanın hangi aşamasında olunursa olunsun, şartnamenin herhangi bir maddesine aykırılık tespit edildiği takdirde söz konusu makaleler yarışma dışı bırakılacaktır. Yarışmada ödüle layık görülmüş bir makalenin şartnameye aykırılığı ortaya çıkmışsa alınan ödül iptal edilir; eğer verilmiş ise geri alınır.

9- Katılımcılar, yarışmaya başvuruda bulunmakla bu şartnamedeki hükümleri tamamen kabul etmiş sayılırlar.

Makalelerin Şekil Şartları

1- Yarışma dili Türkçedir. Makaleler, Türkçenin doğru kullanımına, Türk dilbilgisi ve yazım kurallarına özen gösterilerek yazılmalıdır. TDK yazım kılavuzu baz alınmalıdır.

2- Ana metin, Word belgesinde A4 ebadında, Times New Roman 12 (on iki) punto, 1,5(bir buçuk) satır aralığında ve iki yana yaslı olacak şekilde yazılmış olmalıdır. Kenar boşlukları sağ ve üstten 4 cm alt ve soldan 2,5 cm olmalıdır. Sayfalar en baştan sona numaralandırılmış olmalıdır.

3- Makaleler:

– Muhakkak başlık içermelidir. Makale ana başlığının tamamı kalın (bold) ve büyük harflerle yazılmış, ortaya hizalanmış olmalıdır.

– Makale, yarışmacıların düşüncelerini özlü bir şekilde ifade etme yeteneğini ölçmeyi de amaçladığından, makale uzunluğu kaynakça hariç dört sayfa ve boşluksuz 10.000 karakteri geçmemelidir.

4- Kaynakça makalenin sonunda yer almalıdır ve gösterilmesi zorunludur. Başka kaynaklara atıf halinde atıf yapılan kaynaklar, yazarların soyadlarına göre alfabetik sıra esas alınarak sıraya konmalıdır.

7- Makale kapağında ve metninde katılımcıya ilişkin bilgiler (isim, soy isim, üniversite bilgisi yahut kimliğini deşifre edecek herhangi bir bilgi) kesinlikle yer almamalıdır. Aksi takdirde makale değerlendirmeye alınmayacaktır.

Teslim ve Başvuru Yapılırken Gönderilmesi Gerekli Olan Belgeler

1. Başvurular, hukukvedegisimmail@gmail.com adresinden yapılacaktır.

2. Ön başvuru yoktur. Katılımcılar, makalelerini göndermekle yarışmaya başvurmuş sayılırlar.

3. Makaleler PDF formatında, başvuru için yukarıda belirtilen e-posta adresine gönderilecektir.

4. Yarışmaya, makalenin yer aldığı dosya ile katılımcının kişisel bilgilerinin yer aldığı ayrı bir dosya olmak üzere iki farklı dosya gönderilecektir.

5. Kişisel bilgilerin yer alacağı dosyada,

a) İsmi ve soy ismi, TC kimlik numarası,

b) Telefon numarası,

c) Hukuk fakültesi öğrenci durum belgesi bulunmalıdır.

Son Başvuru Tarihi: 27 Şubat 2024

Makalelerin Değerlendirilmesi ve Sonuçların İlanı

Değerlendirme sonuçları, 2024 yılı Mart ayı içerisinde hukukvedegisim.org adresinden ve Hukuk ve Değişim Derneği’nin sosyal medya hesaplarından duyurulacaktır.

Yarışma Şartnamesi İçin Tıklayın.

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ