<style>.lazy{display:none}</style>
16.04.2024 - Güncel Eğitim Sitesine Hoşgeldiniz

Yaşayan Vakıf Eserleri Fotoğraf Yarışması

Yaşayan Vakıf Eserleri Fotoğraf Yarışması

Yaşayan Vakıf Eserleri Fotoğraf Yarışması

Yaşayan Vakıf Eserleri Fotoğraf Yarışması ESDER Esnaf Ve Sanatkarlar Derneği Tarafından Düzenlenmektedir. Yarışmaya Seçici Kurul Üyeleri, Esnaf Ve Sanatkarlar Derneği Yönetimi Ve Çalışanları Dışında 18 Yaş Ve Üzeri Herkes Katılabilir.

Yarışma Sayısal (Dijital) Kategoride, Renkli Yada Siyah Beyaz Fotoğraf Olmak Üzere Tek Bölümdür.

Yarışma Ödülleri
Birincilik Ödülü 10 Bin Türk Lirası
İkincilik Ödülü 7 Bin Türk Lirası
Üçüncülük Ödülü 5 Bin Türk Lirası
3 Adet Mansiyon Ödülü 2 Bin Türk Lirası
En Fazla 100 Esere Sergilenme Ödülü 200 Türk Lirası

Yarışma Konusu
Yaşayan Vakıf Eserleri. Kadim Medeniyetimizden Günümüze Emanet Kalan, Mimarinin En Zarif Ve En Güzel Eserleri Olan “Yaşayan Vakıf Eserleri” Fotoğraf Yarışmasının Düzenlenmesi.

Katılım Koşulları

Ads

1. Fotoğraflanan eserlerin öncelikle Vakıflar Genel Müdürlüğü tarafından tanınan vakıf eserleri arasında yer alması gerekmektedir. Vakıflar Genel Müdürlüğü ile yapılan görüşme akabinde 1950 tarihinden önce yapılan tüm vakıf eserleri (türbe, cami, bedesten, çarşı, köşk, çeşme, hayrat, medrese vs.) Vakıflar Genel Müdürlüğü’ne bağlı olduğu kabul edilmektedir.
2. Yarışmaya katılım ücretsizdir.
3.Yarışmamız; seçici kurul üyeleri, Esnaf ve Sanatkarlar Derneği (ESDER) yönetimi ve çalışanları dışında, 18 yaş üzeri tüm fotoğrafçıların katılımına açıktır.
4. Yarışmacılar, en çok 4 (dört) adet sayısal renkli veya siyah beyaz fotoğrafla yarışmaya katılabilirler.
5. Fotoğraflara renk, keskinlik, toz alma gibi bazı işlemler yapılması, kontrast ayarları, kabul edilebilir oranda fotoğrafik müdahaleler kabul edilir. Fotoğrafın belgesel yapısı değiştirilmemiş olmalıdır. Bu konuda jürinin kanaati esastır.
6. Daha önce ya da bu yarışmayla eş zamanlı yapılan bir yarışmada ödül almış fotoğraflar ile bu fotoğrafların kadraj farklılığı içeren görüntüleri yarışmaya katılamaz. Fotoğrafın, sergilenmiş ve fotoğraf yarışması organizasyonu dışında yayınlanmış olması ise yarışmaya katılım açısından engel teşkil etmez. Anılan fotoğrafın, bu yarışmadan önce veya bu yarışmayla eş zamanlı yapılan herhangi bir yarışmada ödül almış olduğunun ortaya çıkması durumunda, katılımcı hakkında kural ihlali işlemi uygulanır.
7. Katılımcı, yarışma için gönderdiği fotoğrafların tümüyle kendisine ait olduğunu ve tüm izinlerinin alındığını kabul, beyan ve taahhüt eder. Aksine davranış kural ihlali sayılır.
8. Yarışmaya gönderilen fotoğraf üzerinde, yapıt kendisine ait olmadığı halde kendisininmiş gibi göstermeye ve seçici kurulu yanıltmaya yönelik her türlü müdahale ve değişikliği yapan katılımcı hakkında kural ihlali işlemi uygulanır.
9. Yarışmaya gönderilen fotoğraflarda görülebilecek insanların fotoğrafının çekilmesine ve bir yarışmaya gönderilmesine, fotoğrafın görsel, internet ve basılı yayın organlarında yayınlanmasına izin verdikleri kabul edilir. Söz konusu kullanımlardan dolayı ortaya çıkabilecek anlaşmazlıkların tüm sorumluluğu yarışmacıya aittir.
10. Kural ihlali yapan katılımcının ödül ve/veya sergilemesi iptal edilir; ödül, unvan ve kazanımları geri alınır. Ödül verilmişse katılımcının ödülü iade etmesi gerekir. Ödül sıralaması, jürinin kararıyla bir alt sıradan bir üst sıraya doğru kaydırılabilir.
11. Düzenleme Kurulu; ödül ve sergileme hakkı kazanan ve satın alma uygulanan fotoğrafların üzerinde işlem yapılmamış asıl/ham dosyalarını katılımcıdan isteyebilir.
12. Düzenleme Kurulu; ödül ve sergileme almayan fotoğraflardan dilediği kadarını sergileme bedeli kadar bir bedel ödeyerek satın alabilir.
13. Fotoğraflar jüriye tümüyle karartılabilir bir salonda; 3860 piksel x 2160 piksel çözünürlüklü bir projeksiyon makinesi ile en az 1, en fazla 2.5 m diyagonal uzunlukta bir ekranda veya ultra HD 4K 3840 piksel x 2160 piksel çözünürlüklü 42-55 inç’lik bir LCD monitörde sunulacaktır.
14. Yarışma sonuçları Esnaf ve Sanatkarlar Derneği’nin (ESDER) resmi web sayfası www.esder.org.tr adresinden ve Esnaf ve Sanatkarlar Derneği’nin sosyal medya hesaplarında ilan edilecek; ayrıca tüm ödül ve sergileme kazanan katılımcılara telefon ve/veya e-posta yoluyla bildirilecektir.
15. Oluşabilecek herhangi bir sorunda ESDER ve/veya Vakıf Katılım A.Ş. şartnamede madde değiştirme hakkına sahiptir.

Yarışma Başvuruları

1. Yarışmaya başvuru; CD ortamında (alt kısımda nüshası bulunan başvuru formu doldurulmuş hali, katılımcı vesikalık fotoğrafı, katılımcı özgeçmişi ve katılımcının yarışmaya katılacağı fotoğraf/fotoğraflardan oluşan) kargo ve/veya elden teslim yapılabilecektir.

2. Gönderilecek fotoğraflar paspartusuz ve kenar boşluksuz olmalıdır. Fotoğraf üzerinde katılımcının kimliğine ilişkin isim, imza, logo, tarih vs. bilgiler bulunmamalıdır.

3. Yarışmaya katılacak fotoğraflar, jpg/jpeg formatında, 150-300 dpi çözünürlükte ve en az 1080 x 1920 piksel boyutunda olması gerekmektedir.

4. Ülke kodu ve bölüm tanımlaması yapan karakterler dışındaki tüm harfler küçük olmalıdır.

5. İsimlendirme:

1.adım: Dosya adının ilk iki karakterine ülke kodu yazılmalıdır. (Türkiye için TR)
2.adım: Eser sahibinin ismi maksimum 5 karakter olacak şekilde yazılmalıdır. (Örneğin; “Suat Mert Kaptan” isimli katılımcı için suatk veya smert veya smkap gibi.)
3.adım: Sonraki karakter bölümün baş harfi olmalıdır. (Dijital > D)
4.adım: Fotoğrafın sıra numarası rakamla yazılmalı (1’den 4’e kadar) ve bundan sonra alt çizgi ( _ ) eklenmelidir.
5.adım: Alt çizgiden sonra fotoğrafın adı toplam karakter sayısını geçmeyecek şekilde yazılmalıdır. Örneğin; Suat Mert Kaptan’ın 1 no’lu “Kuş evi” adlı fotoğrafı için adlandırma “TRsuatkD1_kus_evi” gibi olur.
6. Eserlerin gönderilmesinden kaynaklanabilecek olası sorunlar için Vakıf Katılım Bankası A.Ş ile Esnaf ve Sanatkarlar Derneği (ESDER) sorumlu olmayacaktır.
Başvuru Formu dijital olarak doldurulup CD ortamında diğer belgelerle beraber ESDER Genel Merkezi adresi olan İstanbul cd. Soydaşlar Sk. 19/6 Ulus Altındağ ANKARA adresi kargo yoluyla ve/veya elden teslim edilecektir.

Bilgi için;
esderyarisma@gmail.com

Yarışmaya Son Başvuru Tarihi 15 Ekim 2019. Yarışma Sonuçları 1 Kasım 2019 Tarihinde Açıklanacak.

Yarışma Şartnamesi İçin Tıklayın.
Başvuru Formu İçin Tıklayın.

BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ