<style>.lazy{display:none}</style>Yaşar Üniversitesi Instagram Fotoğraf Yarışması Başvuruları
25.02.2024 - Güncel Eğitim Sitesine Hoşgeldiniz
Güncel Eğitim Burs Başvurusu Kurslar Burslar KYK Yurt

Yaşar Üniversitesi Instagram Fotoğraf Yarışması

Yaşar Üniversitesi Instagram Fotoğraf Yarışması

Yaşar Üniversitesi Instagram Fotoğraf Yarışması

Yaşar Üniversitesi Instagram Fotoğraf Yarışması Başvuruları. ‘BREAKING BOUNDARIES’ SINIRLARI YIKMAK Değişen Dünyada Tasarım Yaklaşımlarını Keşfetmek Yarışması.

Yarışma Ödülleri
• Birincilik ödülü: Çizim tableti – Wacom One CTL-472-N & Sertifika
• 3 Mansiyon: Sertifika

Yaşar Üniversitesi Mimarlık Fakültesi olarak organize ettiğimiz Tasarım Festivali kapsamında “[BREAKING BOUNDARIES] SINIRLARI YIKMAK: Değişen dünyada tasarım yaklaşımlarını keşfetmek” başlıklı bir Instagram yarışması düzenlemekteyiz. Yarışma, Tasarım Festivali bildirisinde açıklandığı gibi günlük problemlerimize yeni çözümler sunabilmek adına katılımcıları, bireyler arasındaki, birey ile doğa arasındaki, gerçek ile sanal arasındaki sınırları yıkma yollarını keşfetmeye teşvik etmeyi amaçlamaktadır. Sınırların nasıl yıkılabileceğini gösteren fotoğraflar, resimler, kolajlar veya çizimler yoluyla sizleri bu konudaki bakış açınızı sunmaya davet ediyoruz.

Instagram Fotoğraf/Görsel Yarışması Kuralları

Yarışma Teması:
“Breaking Boundaries” (Sınırları Yıkmak)

Ads

Yarışmanın amacı:
Bu yarışma bireyler arasındaki, birey ile doğa arasındaki, gerçek ile sanal arasındaki sınırları aşmanın yollarını keşfetmeyi ve/veya farklı temsil teknikleri kullanarak çevreyi yeniden hayal etmeyi ve yeniden tasarlamayı amaçlamaktadır.

Kurallar:
• Yarışmaya katılım ücretsizdir

• Yarışmanın teması: “Breaking Boundaries’ Sınırları Yıkmak’tır.

• Yarışma sadece Instagram platformu üzerinde düzenlenmektedir.

• Katılımcılar 18 yaş ve üzeri olmalıdır.

• Katılımcılar üniversite öğrencisi olmalıdır.

• Katılımcılar, en fazla 3 fotoğraf/görsel yükleyebilir. Yüklenen fotoğrafların/görsellerin daha önce yayınlanmamış olması gerekmektedir.

• Tüm yarışma şartlarını eksiksiz yerine getiren katılımcıların fotoğrafları/görselleri Yaşar Üniversitesi Mimarlık Fakültesi tarafından ön eleme sonrası seçici kurula sunulacak ve ödül kazananlar belirlenecektir.

• Katılımcılar, görselleri kişisel Instagram hesaplarında #yasaruniversitesi #vdfbreakingboundaries #yasarunifarch hashtagleri ile paylaşmalı ve görsellerin orijinallerini breakingboundaries@yasar.edu.tr adresine 1200×1200 piksel boyut ve 200dpi çözünürlükte göndermelidir.

• Katılımcılar, gönderdikleri e-mail sonrası yarışmaya katıldıklarına dair bir onay cevabı alacaklardır.

• Katılımcılar, yüklenen fotoğraflarda/görsellerde filtre, efekt, görüntü işleme programlarını kullanabilirler. Bu konuda herhangi bir sınırlama yoktur.

• Katılımcılar için Instagram’da @yasaruniv ve @ yu.facultyofarch hesaplarını takip ederek fotoğraflar için #yasaruniversitesi, #vdfbreakingboundaries ve #yasarunifarch hashtag’lerini kullanmaları gerekmektedir.

• Katılımcıların yarışma sonuçlanana kadar Instagram kullanıcı/hesap isimlerini değiştirmemeleri gerekmektedir.

• Yarışmaya katılan fotoğrafların/görsellerin üçüncü kişilerin fikri mülkiyet haklarını ihlal etmemesi, kamu düzenini bozucu, zararlı ve kötü alışkanlıkları özendirici, genel ahlak ve adaba aykırı olmaması, suç teşkil etmemesi, herhangi bir şekilde üçüncü kişilerin reklamı amacını taşımaması gerekmektedir. Bu konudaki her türlü hukuki ve cezai sorumluluk katılımcılara aittir.

• Katılımcı, fotoğrafının Yaşar Üniversitesi’nin, sosyal medya üzerinde kullandığı (facebook, instagram, twitter ve benzeri her türlü sosyal medya mecraları) hesaplarının tamamı veya bir kısmında Yaşar Üniversitesi Mimarlık Fakültesi tarafından tek taraflı olarak belirlenecek her türlü mecrada kullanılmasına muvafakat ettiğini peşinen kabul, beyan ve taahhüt etmektedir. Katılımcı, bu tür kullanımlar için herhangi bir telif ücreti ya da bir başka hak talebinde bulunamaz.

• Katılımcı, yarışmaya gönderdiği fotoğrafın tümüyle kendisine ait olduğunu ve gerekli tüm izinlerinin alındığını yani; üçüncü şahısların fotoğraf üzerinde herhangi bir hakkı olmadığını, üçüncü kişilerden gelebilecek her türlü talebin doğrudan muhatabı olduğunu ve üçüncü kişilere karşı sorumlu olduğunu/olacağını; Yaşar Üniversitesi’nin bu sebeple herhangi bir sorumluluk altında kalması, herhangi bir ödeme yapmak zorunda kalması ve fotoğrafı kullanması sebebiyle herhangi bir şekilde zarara uğraması durumunda, Yaşar Üniversitesi’nin tüm zararını derhal, nakden ve defaten tazmin edeceğini işbu şartnameyi okuyup kabul ederek yarışmaya katılmak suretiyle gayrikabili rücu kabul, beyan ve taahhüt etmektedir. Bu konuda oluşabilecek anlaşmazlıklarda Yaşar Üniversitesi sorumlu olmayacaktır.

• Yarışma sonuçları açıklanmadan önce kazananlara Instagram profilleri üzerinden DM ile ulaşılacak, iletişim ve fotoğraf bilgileri kontrol edilecektir. Bu süreçte cevap alınamayan kullanıcıların yerine yedek kazananlar alınacaktır.

• Yarışmaya katılacak olan fotoğrafların etnik kimlik, slogan, sembol gibi bölücü ifadelere ait, cinsel içerikli temalar, markalara ait logo, slogan veya grafik gibi reklam amaçlı görseller içermemesi gerekmektedir.

• Katılımcıların instagram hesapları süreç boyunca gizli olmamalıdır.

• Yaşar Üniversitesi, yarışmaya gönderilen eserlerin içeriği ile ilgili hiçbir hukuki sorumluluk kabul etmemektedir.

• Sergilenmeye hak kazanan ve ödül alan fotoğraflar/görseller, Yaşar Üniversitesi Mimarlık Fakültesi Koleksiyonuna alınacak ve fotoğrafçının adı belirtilerek gerekli görüldüğü zaman çeşitli basılı ve görsel yayın ve alanlarda tanıtım amaçlı kullanılabilecektir. Bu durumda ayrıca bir telif ödenmeyecektir.

• Gönderilen fotoğrafların/görsellerin tamamı yarışmacı tarafından çekilmiş olmalıdır.

• Başkasına ait fotoğraf/görsel veya bu fotoğrafın/görselin kısmen kullanılması durumunda ortaya çıkabilecek telif hakkı ihlallerinin tüm hukuki sorumluluğu katılımcıya aittir.

• Bu yarışmanın Instagram platformu ile direkt bir ilgisi bulunmamaktadır. Instagram’ın yapacağı değişiklikler ve düzenlemeler yarışmanın seyrini değiştirebilir. Bu sebeplerle düzenleyici firmalar sorumlu tutulamaz

• Yarışmayı düzenleyen Yaşar Üniversitesi yarışma şartlarında düzenleme, ekleme/çıkarma ve iptal etme hakkını saklı tutar. Bu konuda katılımcıların itiraz etme hakkı bulunmamaktadır.

• Yarışma sonunda sergilenmeye hak kazanan fotoğraflar, Yaşar Üniversitesi Selçuk Yaşar Kampüsü’nde sergilenecektir.

• Katılımcılar, yarışmaya katılarak, yarışmanın tüm koşullarını ve jürinin kararlarını kabul ettiklerini teyit ederler.

Yarışma Takvimi:
Teslim Tarihi: 19 Mart – 17 Nisan (23:59) 2021
Ön Eleme Duyurusu: 20 Nisan 2021
Instagram Ödül Töreni: 21 Nisan 2021
Not: Katılımcılara ön eleme, yarışma sonuçları ve ödül töreni hakkında daha sonra bilgi verilecektir.

İletişim:
Yaşar Üniversitesi Mimarlık Fakültesi
Selçuk Yaşar Kampüsü, Bornova
breakingboundaries@yasar.edu.tr

Yarışma Şartnamesi İçin Tıklayın.

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ