<style>.lazy{display:none}</style>Yaratıcı Çocuklar Derneği Fotoğraf Yarışması Başvuru Koşulları
Güncel Eğitim Burs Başvurusu Kurslar Burslar KYK Yurt

Yaratıcı Çocuklar Derneği Fotoğraf Yarışması

Yaratıcı Çocuklar Derneği Fotoğraf Yarışması

Yaratıcı Çocuklar Derneği Fotoğraf Yarışması

Yaratıcı Çocuklar Derneği Fotoğraf Yarışması Konusu Doğa Ve İnsan. Yarışmaya Türkiye Geneli Resmi Ve Özel Ortaokulların 5, 6, 7 Ve 8. Sınıflar Ve Lise Hazırlık, 9, 10, 11 Ve 12. Sınıflar Düzeyindeki Öğrenciler Katılabilir.

Yaratıcı Çocuklar Derneği’nin sponsorlar ile birlikte yürüttüğü yarışmanın konusu bu yıl “Doğa ve İnsan” olarak belirlenmiştir.

Yarışma Ödülleri

Lise Öğrenci Ödülleri

Birincilik Ödülü 2 Bin Türk Lirası Değerinde Hediye Çeki
İkincilik Ödülü 1.500 Türk Lirası Değerinde Hediye Çeki
Üçüncülük Ödülü 1.000 Türk Lirası Değerinde Hediye Çeki
2 Adet Mansiyon Ödülü 250 Türk Lirası Değerinde Hediye Çeki
17 Adet Sergileme Ödülü 100 Türk Lirası Değerinde Hediye Çeki

Ads

Ortaokul Öğrenci Ödülleri

Birincilik Ödülü 1.500 Türk Lirası Değerinde Hediye Çeki
İkincilik Ödülü 1.000 Türk Lirası Değerinde Hediye Çeki
Üçüncülük Ödülü 750 Türk Lirası Değerinde Hediye Çeki
2 Adet Mansiyon Ödülü 250 Türk Lirası Değerinde Hediye Çeki
17 Adet Sergileme Ödülü 100 Türk Lirası Değerinde Hediye Çeki

Hedef Kitle
Türkiye geneli resmi ve özel okullar. Ortaokul (5., 6., 7., 8. Sınıflar) ve Lise ( Hazırlık 9., 10., 11., 12. Sınıflar) düzeyindeki öğrenciler.

Yarışmaya Son Başvuru Tarihi 20 Nisan 2020. Yarışma Sonuçları 25 Mayıs 2020 Tarihinde Açıklanacak.

Yarışmaya Katılım Koşulları
1. “Doğa” konulu Fotoğraf Yarışması’nın son katılım tarihine kadar maksimum 3 adet fotoğraf gönderilebilir.
2. Gönderilen fotoğraflar minimum 6 MP lik bir fotoğraf makinasında (2000×3000 px ya da 4000×1500 piksel gibi) çekilmiş olmalı ve küçültülmeden (jpg olarak) gönderilmelidir.
3. Fotoğraflar, sergi baskısında görülmesi istenildiği şekilde hazırlanıp gönderilmelidir. Fotoğraf kesilebilir.
4. Fotoğraf çözünürlüğünün (uzunluk, genişlik ve çözünürlük) değiştirilmemesi önemle rica olunur.
5. Fotoğraflar, yarışma organizasyonu sonunda gerçekleştirilmesi planlanan sergilere, katılımcının adı ve soyadı belirtilerek dahil edilecektir. Orijinal dosyası talep edilen fotoğraflar gönderilemiyorsa, ödül ve derece bir sonraki yarışmacıya aktarılacaktır. Gönderme süresi, 4 gün ile sınırlıdır. E-posta ya da posta yoluyla gönderilen fotoğraflar yarışmaya dahil edilmeyecektir.
6. Irk, dil, din, cinsiyet ayrımcılığı yapan, şiddet ve savaş yanlısı olan, cinselliği ön plana çıkaran, özgün olmayan, kopyalanmış ve yetişkin müdahalesi içeren fotoğraflar yarışma dışı kalır.
7. Yarışmada dereceye giren tüm fotoğraflar, katılımcıların isimleriyle birlikte “Doğa” projesini tanıtım amacıyla kullanılabilir.
8. Yarışmada dereceye giren fotoğraflar yarışma sonuçlandıktan sonra belirtilecek olan mekan(larda) basılı olarak sergilenecektir
9. Fotoğraf kullanımı ile ilgili olarak fotoğraf gönderimi sırasında kullanıcıya iki seçenek sunulacaktır:
a) Aynı zamanda bu projeyi olumlu cevapları ile desteklemek isteyen katılımcıların fotoğrafları üzerinde isimlerinin belirtildiği kartpostal, defter, mug, takvim, ayraç, vb promosyon malzemeleri şeklinde satışa sunulabilecektir. Bu nedenle fotoğraf gönderen ve dereceye giren her katılımcı, fotoğraf baskılarının satışından elde edilen gelir üzerinden hak talep etmeyeceğini ve oluşacak gelirin Yaratıcı Çocuklar Derneği destek fonunda kullanılmasını istediğini kabul eder. Tüm fotoğraflar; yarışmayla ilgili duyurularda ve “Doğa Kareleri” yarışma projesine destek kapsamında, katılımcının ismi belirtilerek tanıtım amacıyla kullanılabilir.
b) Fotoğraf sahipleri olumsuz seçeneği işaretledikleri takdirde fotoğrafları hiçbir şekilde satışa sunulmayacaktır. Sadece sergide yer alacak ve aldıkları dereceleri duyurulacaktır.
10. Yarışma süresince katılımcıların isimleri veya kim olduklarını belirtecek herhangi bir işaret fotoğrafın üzerinde veya çerçevesinde yer alamaz. Eğer böyle bir işaret veya katılımcının ismi görünüyorsa o fotoğraf diskalifiye edilir ve jürinin karşısına çıkarılmaz.
11. Gönderilen fotoğraflar tüm fotoğraf gönderimi editörler tarafından belirli sürelerde kontrol edilir ve şartnameye uymayan fotoğraflar yarışmadan çıkarılabilir. Bu gibi durumlar için Yaratıcı Çocuklar Derneği bir açıklama yapma zorunluluğunda değildir.
12. Üç ay içinde ödüllerini almayan yarışmacılar haklarını kaybetmiş sayılırlar.
13. Ödül alan fotoğraflar hakkındaki yarışma editörleri tarafından incelenebilmesi için, şikâyete uğrayan fotoğrafın sahibi, Fotopya’nın konu ile ilgili tüm taleplerini (fotoğrafın ham ya da crop’lanmamış ve de exif’li hali gibi…) yerine getirecektir. Ödül tesliminden sonra yapılan şikâyetler, dikkate alınmayacaktır.
14. Katılımcı, yarışmaya gönderdiği fotoğrafın tümüyle kendisine ait olduğunu ve tüm izinlerinin alındığını kabul, beyan ve taahhüt eder. Ödül alan katılımcılardan bu beyan ve kabulleri dışında hareket ettiği anlaşılanlardan elde ettikleri ödül, ünvan ve her türlü kazanımları geri alınır.
15. Yarışmaya gönderdiği fotoğraf üzerinde, fotoğraf kendisine ait olmadığı halde kendisininmiş gibi göstermeye ve değerlendirme kurulunu yanıltmaya yönelik her türlü müdahale ve değişiklikleri yapanların yarışmaya katılımı bir yıl süreyle kısıtlanır.
16. Bu yarışmaya daha önce ödül almış fotoğraflar da gönderilebilinir. Bu konuda bir kısıtlama yoktur.
17. Haklarında yukarıda açıklanan gerekçelerle verilmiş kısıtlılık kararı devam edenler bu yarışmaya katılamazlar.
18. Doğa Kareleri Fotoğraf Yarışması Ödül töreni ve sergisi esnasında fotoğraf sahipleri ile çekilen etkinlik fotoğrafları “Doğa Kareleri” projesini tanıtım amacıyla kullanılabilir.
19. Yaratıcı Çocuklar Derneği Yönetim Kurulu Üyelerinin ve Jüri Üyelerinin birinci dereceden akrabaları yarışmaya katılamaz.
20. Yarışmaya fotoğraf gönderen kurum, öğrenci ve velisi yarışma şartnamesini kabul etmiş sayılır. Şartnameye uymayan fotoğraflar değerlendirmeye alınmaz.

İletişim Bilgileri:
Kandilli Mah. Kandilli İskele Cad. No: 3, D: 6 34684 Üsküdar- İstanbul
Tel: 0216 332 78 58 Fax: 0216 332 76 56 Gsm: 0532 437 94 06

Yarışma Şartnamesi İçin Tıklayın.

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ