<style>.lazy{display:none}</style>
18.05.2024 - Güncel Eğitim Sitesine Hoşgeldiniz

Yanı Başımızdaki Sorunlar Liseler Arası Bilgi Yarışması

Yanı Başımızdaki Sorunlar Liseler Arası Bilgi Yarışması

Yanı Başımızdaki Sorunlar Liseler Arası Bilgi Yarışması

Milli Eğitim Bakanlığı Ortaöğretim Genel Müdürlüğü Yanı Başımızdaki Sorunlar Liseler Arası Bilgi Yarışması Türkiye Geneli Çevrim İçi Olarak Yapılacak.

Amaç
Bu Şartnamenin amacı; Millî Eğitim Bakanlığına bağlı resmî/özel ortaöğretim kurumlarında öğrenim görmekte olan öğrencilerin, Ortaöğretim Genel Müdürlüğü, Öğrenci İşleri ve Sosyal Etkinlikler Daire Başkanlığı, Sosyal ve Kültürel Etkinlikler, Sosyal Etkinlik İzin İşlemleri Birimi tarafından hazırlanan Yeditepe Üniversitesi Hukuk Fakültesi Öğretim Üyesi Prof. Dr. Mesut Hakkı CAŞIN’ın konuk olduğu “Yanı Başımızdaki Sorunlar ve Türkiye” konulu söyleşi programından da istifade ederek, uzaktan eğitim sürecinde verimli vakit geçirmelerini, hızlı düşünme becerilerini geliştirmelerini ve ülkemizin dış meseleleri ve tarihi konusunda bilgi sahibi olmalarını sağlamaktır.

Kapsam
Bu şartname; Millî Eğitim Bakanlığına bağlı resmî/özel ortaöğretim kurumlarında öğrenim gören öğrencilerin “Yanı Başımızdaki Sorunlar ve Türkiye” Liseliler Arası Çevrim İçi Bilgi Yarışmasına katılımına ilişkin usul ve esasları kapsar.

Uygulama Esasları
1 ) “Yanı Başımızdaki Sorunlar ve Türkiye” Liseliler Arası Çevrim İçi Bilgi Yarışması’na ilişkin uygulama esasları aşağıda belirtilmiştir.
a) Yarışma, tek kategoride ve Türkiye dereceleri şeklinde düzenlenecektir. Merkez Yürütme Komisyonu gerek gördüğü takdirde Ortaöğretim Genel Müdürlüğünün onayıyla müsabaka usul ve esaslarında değişikliğe gidebilir.
b) Yarışma soruları, 09.12.2020 tarihinde Ortaöğretim Genel Müdürlüğü youtube kanalında yayınlanacak olan Prof Dr. Mesut Hakkı CAŞIN’ın ile “Yanı Başımızdaki Sorunlar ve Türkiye” konulu söyleşi programında bahsi geçen konularla birlikte, öğrencilerin genel kültür bilgilerine yönelik olacaktır.
c) Genel Müdürlük (OGM), yarışma ile ilgili her türlü duyuru ve sponsorluklara ilişkin esasları belirler.
d) Yarışmada dereceye girenlerin tescil işlemi Merkez Yürütme Komisyonuna aittir.
e) Yarışma Ortaöğretim Genel Müdürlüğü Öğrenci İşleri ve Sosyal Etkinlikler Daire Başkanlığı Sosyal ve Kültürel Etkinlikler, Sosyal Etkinlik İzin İşlemleri Birimi tarafından yapılacaktır.

Mali Hususlar
1 )  Yarışmada dereceye giren öğrencilerin ödüllerinin bedeli Ortaöğretim Genel Müdürlüğünce karşılanacaktır.

Ads

Katılım Koşulları
1 ) Yarışmaya katılmak için Bakanlığımıza (MEB) bağlı resmî veya özel ortaöğretim kurumlarında öğrenim görüyor olmak gerekmektedir.
2 ) https://ogmmateryal.eba.gov.tr/yarisma adresinden başvuru yapılacaktır. Başvurular yarışma saatine kadar devam edecektir. Yarışmaya katılmak için başvuru yapmak şarttır.
3 ) Yarışma günü yarışma saatinden 15 dakika önce T.C. Kimlik numaranızla https://ogmmateryal.eba.gov.tr/yarisma adresinden giriş yaparak bekleme odasında yarışmanın başlamasını bekleyebilirsiniz.
4 ) Yarışma başladıktan sonra giriş yapılamaz.
5 ) Merkez Yürütme Komisyonu Başkanı ve üyelerinin birinci derece yakınları yarışmaya katılamaz.

Yarışmanın Uygulanışı
1 ) Yarışma, 20 sorudan oluşacaktır ve her bir soru için yanıtlama süresi 15 saniyedir.
2 ) Yarışma soruları 18 Aralık 2020 tarihinde saat 14.30’da https://ogmmateryal.eba.gov.tr/yarisma adresinde yayınlanacaktır ve öğrenciler telefon, tablet ya da bilgisayarından giriş yaparak soruları cevaplayacaktır.

Değerlendirme

1 ) Değerlendirme sürecini Merkez Yürütme Komisyonu yürütecektir.
2 ) Yarışma için hazırlanan sistemden alınan istatistikler Merkez Yürütme Komisyonu tarafından incelenerek dereceye girenler tespit edilecek ve sonuçlar tutanak altına alınacaktır.
3 ) Eşit sayıda doğru cevap veren öğrenciler arasında daha kısa sürede yarışmayı tamamlayan öğrenci başarılı sayılacaktır.
4 ) İnceleme sonucu ortaöğretim kurumlarında öğrenimine devam etmediği tespit edilenler değerlendirmeye alınmayacak, ödül kazanmaları durumunda ödülleri bir sonraki katılımcıya aktarılacaktır.

Sonuçların Duyurulması
1 ) Yarışma sonuçları 18 Aralık 2020 Cuma günü saat 21.00’de ogm.meb.gov.tr sitesinde yayınlanacaktır.

Ödüller
a) 1. ye Fotoğraf Makinesi
a) 2. ye Bisiklet
b) 3. ye Akıllı Saat

Ödüller, Ortaöğretim Genel Müdürlüğü tarafından dereceye giren öğrencilerin okullarına gönderilecek ve Okul Müdürlüklerince öğrencilere tutanakla teslim edilecektir.

Yarışma Takvimi
Yarışma Duyurusunun Yapılması: 09.12.2020
“Yanı Başımızdaki Sorunlar ve Türkiye” konulu söyleşinin Ortaöğretim Genel Müdürlüğü youtube kanalında yayınlanması: 09.12.2020
Yarışmanın Yapılması: 18.12.2020
Sonuçların İlanı: 18.12.2020
Ödüllerin Verilmesi: 31.12.2020

BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ